Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.02.2019 > 12:02 Versiunea pentru printare
Vineri, 15 februarie 2019, ora 12:02

Subiect vot: PL-x 27/2019 - Anexa nr.4/04
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:387 131 61 26 17 19 7 14 1 62 20 9 8 10 2
- voturi pentru (DA):261 131 - - 17 19 - 14 - 62 - - 8 10 -
- voturi împotrivă (NU):126 - 61 26 - - 7 - 1 - 20 9 - - 2
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR NU
4. Alexe Costel deputat PNL NU
5. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
6. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
8. Andronache Gabriel deputat PNL NU
9. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
10. Antal István-János deputat UDMR DA
11. Antal István-Loránt senator UDMR DA
12. Anton Anton deputat ALDE DA
13. Apjok Norbert deputat UDMR DA
14. Arcan Emilia senator PSD DA
15. Arcaș Viorel senator PSD DA
16. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
17. Avram Constantin deputat ALDE DA
18. Avram Nicolae senator PSD DA
19. Axinte Vasile deputat PSD DA
20. Babuș Radu deputat PSD DA
21. Balan Ioan deputat PNL NU
22. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
23. Barna Ilie Dan deputat USR NU
24. Bădălău Niculae senator PSD DA
25. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
26. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
27. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
28. Băsescu Traian senator - NU
29. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
30. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
31. Bende Sándor deputat UDMR DA
32. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
33. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
35. Benkő Erika deputat UDMR DA
36. Bica Dănuț deputat PNL NU
37. Birchall Ana deputat PSD DA
38. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
39. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
40. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
41. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
42. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
43. Bodea Marius deputat PNL NU
44. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
45. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
46. Bontea Vlad deputat PSD DA
47. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
48. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
49. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
50. Bran Ioana deputat PSD DA
51. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
52. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
53. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
54. Buican Cristian deputat PNL NU
55. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
56. Bulacu Romulus senator PNL NU
57. Bulai Iulian deputat USR NU
58. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
59. Burciu Cristina deputat PSD DA
60. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
61. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
62. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
63. Caracota Iancu senator PNL NU
64. Cazan Mircea-Vasile senator PNL NU
65. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
66. Căciulă Aurel deputat PSD DA
67. Călin Ion deputat PSD DA
68. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
69. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
70. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
71. Cârciumaru Florin senator PSD DA
72. Cherecheș Florica deputat PNL NU
73. Cherecheș Viorica deputat PNL NU
74. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
75. Chiriac Viorel deputat PSD DA
76. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
77. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
78. Ciocan Dan deputat PSD DA
79. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
80. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
81. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
82. Cîtea Vasile deputat PSD DA
83. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
84. Cobuz Maricela deputat PSD DA
85. Cocoș Vasile deputat PSD DA
86. Codreanu Constantin deputat PMP NU
87. Corlățean Titus senator PSD DA
88. Cosma Andreea deputat PSD DA
89. Cosma Lavinia-Corina deputat USR NU
90. Covaciu Severica-Rodica senator - NU
91. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
92. Crețu Gabriela senator PSD DA
93. Cristache Cătălin deputat PMP NU
94. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
95. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
96. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
97. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
98. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
99. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
100. Culeafă Mihai deputat PNL NU
101. Cupă Ion deputat ALDE DA
102. Cupșa Ioan deputat PNL NU
103. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
104. Dan Nicușor Daniel deputat USR NU
105. Dănăilă Leon senator PNL NU
106. Dehelean Silviu deputat USR NU
107. Deneș Ioan senator PSD DA
108. Derzsi Ákos senator UDMR DA
109. Diaconescu Renică senator PSD DA
110. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
111. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
112. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
113. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
114. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
115. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
116. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
117. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL NU
118. Dogariu Eugen senator PSD DA
119. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - NU
120. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
121. Drulă Cătălin deputat USR NU
122. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
123. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
124. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
125. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
126. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
127. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
128. Farago Petru deputat UDMR DA
129. Fălcoi Nicu senator USR NU
130. Federovici Doina Elena senator PSD DA
131. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL NU
132. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
133. Filipescu Răducu-George senator PNL NU
134. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
135. Floroiu Ionel deputat PSD DA
136. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
137. Furic Iarco deputat Minoritati DA
138. Furtună Mirela deputat PSD DA
139. Ganea Ion senator PSD DA
140. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
141. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
142. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
143. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
144. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
145. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
146. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
147. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
148. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
149. Gherman Dumitru deputat PSD DA
150. Ghica Cristian senator USR NU
151. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
152. Ghinea Cristian deputat USR NU
153. Gilia Claudia deputat PSD DA
154. Giugea Nicolae deputat PNL NU
155. Goga Octavian deputat PSD DA
156. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
157. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
158. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
159. Gudu Vasile deputat PNL NU
160. Hadârcă Ion senator ALDE DA
161. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
162. Hărătău Elena deputat PSD DA
163. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL NU
164. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
165. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
166. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
167. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
168. Iftimie Neculai deputat PSD DA
169. Ilea Vasile senator PSD DA
170. Ilie Viorel senator ALDE DA
171. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
172. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
173. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
174. Ionescu George deputat PNL NU
175. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
176. Iordache Florin deputat PSD DA
177. Iordache Virginel senator PSD DA
178. Iriza Scarlat senator PSD DA
179. Itu Cornel deputat PSD DA
180. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
181. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
182. Korodi Attila deputat UDMR DA
183. László Attila senator UDMR DA
184. Lazăr Sorin deputat PSD DA
185. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
186. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
187. Longher Victoria deputat Minoritati DA
188. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
189. Lungu Dan senator USR NU
190. Lungu Tudorița deputat PNL NU
191. Lupașcu Costel deputat PSD DA
192. Lupescu Dumitru deputat USR NU
193. Lupu Victorel senator PSD DA
194. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
195. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
196. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
197. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
198. Manoliu Dan senator PSD DA
199. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
200. Mareș Mara deputat PNL NU
201. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
202. Marin Gheorghe senator PSD DA
203. Marin Nicolae senator PSD DA
204. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
205. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
206. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
207. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
208. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
209. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
210. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
211. Mihu Ștefan senator PSD DA
212. Mirea Siminica senator PSD DA
213. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
214. Mocanu Adrian deputat ALDE DA
215. Moga Nicolae senator PSD DA
216. Mohaci Mihai deputat PSD DA
217. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
218. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
219. Movilă Petru deputat PMP NU
220. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
221. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
222. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
223. Neagu Nicolae deputat PNL NU
224. Neață Eugen deputat PSD DA
225. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
226. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
227. Nicolae Andrei deputat PSD DA
228. Nicolae Șerban senator PSD DA
229. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
230. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
231. Niță Ilie senator ALDE DA
232. Niță Mihai deputat ALDE DA
233. Niță Nicu deputat PSD DA
234. Nosa Iuliu deputat PSD DA
235. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
236. Olar Corneliu deputat PNL NU
237. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
238. Oprea Dumitru deputat PNL NU
239. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL NU
240. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
241. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
242. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
243. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
244. Palăr Ionel deputat PNL NU
245. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
246. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
247. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
248. Pașcan Emil-Marius deputat PMP NU
249. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
250. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
251. Pavel Marian senator PSD DA
252. Păle Dănuț deputat PSD DA
253. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
254. Pereș Alexandru senator PNL NU
255. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
256. Petrea Gabriel deputat PSD DA
257. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
258. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
259. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL NU
260. Pistru Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
261. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
262. Pop Andrei deputat PSD DA
263. Pop Gheorghe senator PSD DA
264. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
265. Popa Cornel senator PNL NU
266. Popa Florin deputat PSD DA
267. Popa Ion senator ALDE DA
268. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
269. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
270. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
271. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
272. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
273. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
274. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
275. Presură Alexandra deputat PSD DA
276. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
277. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
278. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
279. Radu Anișoara deputat PSD DA
280. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
281. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
282. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
283. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
284. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR NU
285. Răduț Violeta deputat PSD DA
286. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
287. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
288. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
289. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
290. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
291. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
292. Rotaru Ion senator PSD DA
293. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
294. Ruse Mihai senator ALDE DA
295. Salan Viorel senator PSD DA
296. Savin Emanoil senator PSD DA
297. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL NU
298. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
299. Scântei Laura-Iuliana senator PNL NU
300. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL NU
301. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
302. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
303. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
304. Seres Dénes deputat UDMR DA
305. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
306. Silistru Doina senator PSD DA
307. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
308. Simionca Ioan senator ALDE DA
309. Simionca Ionuț deputat PMP NU
310. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
311. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL NU
312. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
313. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
314. Solomon Adrian deputat PSD DA
315. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
316. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL NU
317. Stan Ioan senator PSD DA
318. Stan Viorel deputat PSD DA
319. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR NU
320. Stancu Florinel deputat PSD DA
321. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
322. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
323. Stănescu Paul senator PSD DA
324. Stângă George-Cătălin senator PNL NU
325. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
326. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
327. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
328. Suciu Matei deputat PSD DA
329. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
330. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
331. Szabó Ödön deputat UDMR DA
332. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
333. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
334. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
335. Șișcu George deputat PNL NU
336. Șoptică Costel senator PNL NU
337. Șotcan Theodora deputat PSD DA
338. Șova Lucian deputat PSD DA
339. Șovăială Constantin deputat PNL NU
340. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
341. Ștefan Ion deputat PNL NU
342. Ștefan Viorel deputat PSD DA
343. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
344. Tabugan Ion deputat ALDE DA
345. Tánczos Barna senator UDMR DA
346. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
347. Teiș Alina deputat PSD DA
348. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
349. Terea Ioan deputat PSD DA
350. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
351. Todor Adrian deputat PSD DA
352. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP NU
353. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
354. Toma Ilie deputat PSD DA
355. Toma Vasilică senator PSD DA
356. Trăilă Cristina deputat PNL NU
357. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
358. Trufin Lucian senator PSD DA
359. Tudor Beatrice deputat PSD DA
360. Turcan Raluca deputat PNL NU
361. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP NU
362. Turos Lóránd senator UDMR DA
363. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
364. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
365. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
366. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
367. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
368. Varga Glad-Aurel deputat PNL NU
369. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
370. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
371. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
372. Vass Levente deputat UDMR DA
373. Velcea Nicolae deputat PSD DA
374. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
375. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
376. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
377. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
378. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
379. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL NU
380. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
381. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
382. Weber Mihai deputat PSD DA
383. Wiener Adrian senator USR NU
384. Zainea Cornel deputat USR NU
385. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
386. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
387. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 0:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro