Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.02.2019 > 12:03 Versiunea pentru printare
Vineri, 15 februarie 2019, ora 12:03

Subiect vot: PL-x 27/2019 - Anexa nr. 5/03/01
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:383 132 58 24 17 18 5 14 1 64 21 9 7 11 2
- voturi pentru (DA):262 132 - - 17 18 - 13 - 64 - - 7 11 -
- voturi împotrivă (NU):120 - 58 24 - - 5 - 1 - 21 9 - - 2
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR NU
4. Alexe Costel deputat PNL NU
5. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
6. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
8. Andronache Gabriel deputat PNL NU
9. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
10. Antal István-János deputat UDMR DA
11. Antal István-Loránt senator UDMR DA
12. Anton Anton deputat ALDE DA
13. Apjok Norbert deputat UDMR DA
14. Arcan Emilia senator PSD DA
15. Arcaș Viorel senator PSD DA
16. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
17. Avram Constantin deputat ALDE DA
18. Avram Nicolae senator PSD DA
19. Axinte Vasile deputat PSD DA
20. Babuș Radu deputat PSD DA
21. Balan Ioan deputat PNL NU
22. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
23. Bădălău Niculae senator PSD DA
24. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
25. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
26. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
27. Băsescu Traian senator - NU
28. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
29. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
30. Bende Sándor deputat UDMR DA
31. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
32. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
34. Benkő Erika deputat UDMR DA
35. Bica Dănuț deputat PNL NU
36. Birchall Ana deputat PSD DA
37. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
38. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
39. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
40. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
41. Bodea Marius deputat PNL NU
42. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
43. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
44. Bontea Vlad deputat PSD DA
45. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
46. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
47. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
48. Bran Ioana deputat PSD DA
49. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
50. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
51. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
52. Buican Cristian deputat PNL NU
53. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
54. Bulacu Romulus senator PNL NU
55. Bulai Iulian deputat USR NU
56. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
57. Burciu Cristina deputat PSD DA
58. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
59. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
60. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
61. Caracota Iancu senator PNL NU
62. Cazan Mircea-Vasile senator PNL NU
63. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
64. Căciulă Aurel deputat PSD DA
65. Călin Ion deputat PSD DA
66. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
67. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
68. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
69. Cârciumaru Florin senator PSD DA
70. Cherecheș Florica deputat PNL NU
71. Cherecheș Viorica deputat PNL NU
72. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
73. Chiriac Viorel deputat PSD DA
74. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
75. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
76. Ciocan Dan deputat PSD DA
77. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
78. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
79. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
80. Cîtea Vasile deputat PSD DA
81. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
82. Cobuz Maricela deputat PSD DA
83. Cocoș Vasile deputat PSD DA
84. Codreanu Constantin deputat PMP NU
85. Corlățean Titus senator PSD DA
86. Cosma Andreea deputat PSD DA
87. Cosma Lavinia-Corina deputat USR NU
88. Covaciu Severica-Rodica senator - NU
89. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
90. Crețu Gabriela senator PSD DA
91. Cristache Cătălin deputat PMP NU
92. Cristina Ioan senator PNL NU
93. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
94. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
95. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
96. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
97. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
98. Culeafă Mihai deputat PNL NU
99. Cupșa Ioan deputat PNL NU
100. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
101. Dănăilă Leon senator PNL NU
102. Dehelean Silviu deputat USR NU
103. Deneș Ioan senator PSD DA
104. Derzsi Ákos senator UDMR DA
105. Diaconescu Renică senator PSD DA
106. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
107. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
108. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
109. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
110. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
111. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
112. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
113. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL NU
114. Dogariu Eugen senator PSD DA
115. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - NU
116. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
117. Drulă Cătălin deputat USR NU
118. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
119. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
120. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
121. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
122. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
123. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
124. Farago Petru deputat UDMR DA
125. Fălcoi Nicu senator USR NU
126. Federovici Doina Elena senator PSD DA
127. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL NU
128. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
129. Filipescu Răducu-George senator PNL NU
130. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati -
131. Florea Damian deputat PSD DA
132. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
133. Floroiu Ionel deputat PSD DA
134. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
135. Furic Iarco deputat Minoritati DA
136. Furtună Mirela deputat PSD DA
137. Ganea Ion senator PSD DA
138. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
139. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
140. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
141. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
142. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
143. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
144. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
145. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
146. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
147. Gherman Dumitru deputat PSD DA
148. Ghica Cristian senator USR NU
149. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
150. Ghinea Cristian deputat USR NU
151. Gilia Claudia deputat PSD DA
152. Giugea Nicolae deputat PNL NU
153. Goga Octavian deputat PSD DA
154. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
155. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
156. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
157. Gudu Vasile deputat PNL NU
158. Hadârcă Ion senator ALDE DA
159. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
160. Hărătău Elena deputat PSD DA
161. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL NU
162. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
163. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
164. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
165. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
166. Iftimie Neculai deputat PSD DA
167. Ilea Vasile senator PSD DA
168. Ilie Viorel senator ALDE DA
169. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
170. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
171. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
172. Ionescu George deputat PNL NU
173. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
174. Iordache Florin deputat PSD DA
175. Iordache Virginel senator PSD DA
176. Iriza Scarlat senator PSD DA
177. Itu Cornel deputat PSD DA
178. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
179. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
180. Korodi Attila deputat UDMR DA
181. László Attila senator UDMR DA
182. Lazăr Sorin deputat PSD DA
183. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
184. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
185. Longher Victoria deputat Minoritati DA
186. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
187. Lungu Dan senator USR NU
188. Lungu Tudorița deputat PNL NU
189. Lupașcu Costel deputat PSD DA
190. Lupescu Dumitru deputat USR NU
191. Lupu Victorel senator PSD DA
192. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
193. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
194. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
195. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
196. Manoliu Dan senator PSD DA
197. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
198. Mareș Mara deputat PNL NU
199. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
200. Marin Gheorghe senator PSD DA
201. Marin Nicolae senator PSD DA
202. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
203. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
204. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
205. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
206. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
207. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
208. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
209. Mihu Ștefan senator PSD DA
210. Mirea Siminica senator PSD DA
211. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
212. Mocanu Adrian deputat ALDE DA
213. Moga Nicolae senator PSD DA
214. Mohaci Mihai deputat PSD DA
215. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
216. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
217. Movilă Petru deputat PMP NU
218. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
219. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
220. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
221. Neagu Nicolae deputat PNL NU
222. Neață Eugen deputat PSD DA
223. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
224. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
225. Nicolae Andrei deputat PSD DA
226. Nicolae Șerban senator PSD DA
227. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
228. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
229. Niță Ilie senator ALDE DA
230. Niță Mihai deputat ALDE DA
231. Niță Nicu deputat PSD DA
232. Nosa Iuliu deputat PSD DA
233. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
234. Olar Corneliu deputat PNL NU
235. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
236. Oprea Dumitru deputat PNL NU
237. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL NU
238. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
239. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
240. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
241. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
242. Palăr Ionel deputat PNL NU
243. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
244. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
245. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
246. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
247. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
248. Pavel Marian senator PSD DA
249. Păle Dănuț deputat PSD DA
250. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
251. Pereș Alexandru senator PNL NU
252. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
253. Petrea Gabriel deputat PSD DA
254. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
255. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
256. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL NU
257. Pistru Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
258. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
259. Pop Andrei deputat PSD DA
260. Pop Gheorghe senator PSD DA
261. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
262. Pop Tudor Rareș deputat USR NU
263. Popa Cornel senator PNL NU
264. Popa Florin deputat PSD DA
265. Popa Ion senator ALDE DA
266. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
267. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
268. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
269. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
270. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
271. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
272. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
273. Presură Alexandra deputat PSD DA
274. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
275. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
276. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
277. Radu Anișoara deputat PSD DA
278. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
279. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
280. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
281. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
282. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR NU
283. Răduț Violeta deputat PSD DA
284. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
285. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
286. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
287. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
288. Romașcanu Lucian senator PSD DA
289. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
290. Rotaru Ion senator PSD DA
291. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
292. Ruse Mihai senator ALDE DA
293. Salan Viorel senator PSD DA
294. Savin Emanoil senator PSD DA
295. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
296. Scântei Laura-Iuliana senator PNL NU
297. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL NU
298. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
299. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
300. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
301. Seres Dénes deputat UDMR DA
302. Sibinescu Ionuț senator ALDE DA
303. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
304. Silistru Doina senator PSD DA
305. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
306. Simionca Ioan senator ALDE DA
307. Simionca Ionuț deputat PMP NU
308. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
309. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL NU
310. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
311. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
312. Solomon Adrian deputat PSD DA
313. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
314. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL NU
315. Stan Ioan senator PSD DA
316. Stan Viorel deputat PSD DA
317. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR NU
318. Stancu Florinel deputat PSD DA
319. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
320. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
321. Stănescu Paul senator PSD DA
322. Stângă George-Cătălin senator PNL NU
323. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
324. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
325. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
326. Suciu Matei deputat PSD DA
327. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
328. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
329. Szabó Ödön deputat UDMR DA
330. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
331. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
332. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
333. Șișcu George deputat PNL NU
334. Șoptică Costel senator PNL NU
335. Șotcan Theodora deputat PSD DA
336. Șova Lucian deputat PSD DA
337. Șovăială Constantin deputat PNL NU
338. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
339. Ștefan Ion deputat PNL NU
340. Ștefan Viorel deputat PSD DA
341. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
342. Tabugan Ion deputat ALDE DA
343. Tánczos Barna senator UDMR DA
344. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
345. Teiș Alina deputat PSD DA
346. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
347. Terea Ioan deputat PSD DA
348. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
349. Todor Adrian deputat PSD DA
350. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
351. Toma Ilie deputat PSD DA
352. Toma Vasilică senator PSD DA
353. Trăilă Cristina deputat PNL NU
354. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
355. Trufin Lucian senator PSD DA
356. Tudor Beatrice deputat PSD DA
357. Turcan Raluca deputat PNL NU
358. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP NU
359. Turos Lóránd senator UDMR DA
360. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
361. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
362. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
363. Varga Glad-Aurel deputat PNL NU
364. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
365. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
366. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
367. Vass Levente deputat UDMR DA
368. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
369. Velcea Nicolae deputat PSD DA
370. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
371. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
372. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
373. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
374. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
375. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
376. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
377. Vulpescu Ioan senator PSD DA
378. Weber Mihai deputat PSD DA
379. Wiener Adrian senator USR NU
380. Zainea Cornel deputat USR NU
381. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
382. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
383. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 25 ianuarie 2020, 3:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro