Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.02.2019 > 11:17 Versiunea pentru printare
Vineri, 15 februarie 2019, ora 11:17

Subiect vot: Anexa nr. 2 sinteza
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:375 130 56 25 17 18 7 14 2 62 20 8 7 8 1
- voturi pentru (DA):257 130 - 1 17 18 - 14 - 62 - - 7 8 -
- voturi împotrivă (NU):116 - 56 24 - - 6 - 1 - 20 8 - - 1
- abțineri:2 - - - - - 1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR NU
4. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
5. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
7. Andronache Gabriel deputat PNL NU
8. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
9. Antal István-János deputat UDMR DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Anton Anton deputat ALDE DA
12. Apjok Norbert deputat UDMR DA
13. Arcan Emilia senator PSD DA
14. Arcaș Viorel senator PSD DA
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
16. Avram Constantin deputat ALDE DA
17. Avram Nicolae senator PSD DA
18. Axinte Vasile deputat PSD DA
19. Babuș Radu deputat PSD DA
20. Badea Viorel Riceard senator PNL NU
21. Balan Ioan deputat PNL NU
22. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
23. Barna Ilie Dan deputat USR NU
24. Bădălău Niculae senator PSD DA
25. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
26. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
27. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
28. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
29. Bende Sándor deputat UDMR DA
30. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
31. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
33. Benkő Erika deputat UDMR DA
34. Bica Dănuț deputat PNL NU
35. Bichineț Corneliu deputat PMP Abținere
36. Birchall Ana deputat PSD DA
37. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
38. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
39. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
40. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
41. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
42. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
43. Bontea Vlad deputat PSD DA
44. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
45. Borza Remus-Adrian deputat - Abținere
46. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
47. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
48. Bran Ioana deputat PSD DA
49. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
50. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
51. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
52. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
53. Bulacu Romulus senator PNL NU
54. Bulai Iulian deputat USR NU
55. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
56. Burciu Cristina deputat PSD DA
57. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
58. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
59. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
60. Caracota Iancu senator PNL NU
61. Cazan Mircea-Vasile senator PNL NU
62. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
63. Căciulă Aurel deputat PSD DA
64. Călin Ion deputat PSD DA
65. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
66. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
67. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
68. Cârciumaru Florin senator PSD DA
69. Cherecheș Florica deputat PNL NU
70. Cherecheș Viorica deputat PNL NU
71. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
72. Chiriac Viorel deputat PSD DA
73. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
74. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
75. Ciocan Dan deputat PSD DA
76. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
77. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
78. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
79. Cîtea Vasile deputat PSD DA
80. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
81. Cobuz Maricela deputat PSD DA
82. Cocoș Vasile deputat PSD DA
83. Codreanu Constantin deputat PMP NU
84. Corlățean Titus senator PSD DA
85. Cosma Andreea deputat PSD DA
86. Cosma Lavinia-Corina deputat USR NU
87. Covaciu Severica-Rodica senator - NU
88. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
89. Crețu Gabriela senator PSD DA
90. Cristache Cătălin deputat PMP NU
91. Cristina Ioan senator PNL NU
92. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
93. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
94. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
95. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
96. Csoma Botond deputat UDMR DA
97. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
98. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
99. Culeafă Mihai deputat PNL NU
100. Cupă Ion deputat ALDE DA
101. Cupșa Ioan deputat PNL NU
102. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
103. Dănăilă Leon senator PNL NU
104. Dehelean Silviu deputat USR NU
105. Deneș Ioan senator PSD DA
106. Derzsi Ákos senator UDMR DA
107. Diaconescu Renică senator PSD DA
108. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
109. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
110. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
111. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
112. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
113. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
114. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL NU
115. Dogariu Eugen senator PSD DA
116. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - NU
117. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
118. Drulă Cătălin deputat USR NU
119. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
120. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
121. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
122. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
123. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
124. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
125. Farago Petru deputat UDMR DA
126. Fălcoi Nicu senator USR NU
127. Federovici Doina Elena senator PSD DA
128. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL NU
129. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
130. Filipescu Răducu-George senator PNL NU
131. Florea Damian deputat PSD DA
132. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
133. Floroiu Ionel deputat PSD DA
134. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
135. Furtună Mirela deputat PSD DA
136. Ganea Ion senator PSD DA
137. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
138. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
139. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
140. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
141. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
142. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
143. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
144. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
145. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
146. Gherman Dumitru deputat PSD DA
147. Ghica Cristian senator USR NU
148. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
149. Ghinea Cristian deputat USR NU
150. Gilia Claudia deputat PSD DA
151. Goga Octavian deputat PSD DA
152. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
153. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
154. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
155. Gudu Vasile deputat PNL NU
156. Hadârcă Ion senator ALDE DA
157. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
158. Hărătău Elena deputat PSD DA
159. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL NU
160. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
161. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
162. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL NU
163. Iancu Iulian deputat PSD DA
164. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
165. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
166. Iftimie Neculai deputat PSD DA
167. Ilea Vasile senator PSD DA
168. Ilie Viorel senator ALDE DA
169. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
170. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
171. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
172. Iordache Florin deputat PSD DA
173. Iordache Virginel senator PSD DA
174. Iriza Scarlat senator PSD DA
175. Itu Cornel deputat PSD DA
176. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
177. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
178. Korodi Attila deputat UDMR DA
179. László Attila senator UDMR DA
180. Lazăr Sorin deputat PSD DA
181. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
182. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
183. Longher Victoria deputat Minoritati DA
184. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
185. Lungu Dan senator USR NU
186. Lungu Tudorița deputat PNL NU
187. Lupașcu Costel deputat PSD DA
188. Lupescu Dumitru deputat USR NU
189. Lupu Victorel senator PSD DA
190. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
191. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
192. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
193. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
194. Manoliu Dan senator PSD DA
195. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
196. Mareș Mara deputat PNL NU
197. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
198. Marin Gheorghe senator PSD DA
199. Marin Nicolae senator PSD DA
200. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
201. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
202. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
203. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
204. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
205. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
206. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
207. Mihu Ștefan senator PSD DA
208. Mirea Siminica senator PSD DA
209. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
210. Mocanu Adrian deputat ALDE DA
211. Moga Nicolae senator PSD DA
212. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
213. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
214. Movilă Petru deputat PMP NU
215. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
216. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
217. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
218. Neagu Nicolae deputat PNL NU
219. Neață Eugen deputat PSD DA
220. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
221. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
222. Nicolae Andrei deputat PSD DA
223. Nicolae Șerban senator PSD DA
224. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
225. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
226. Niță Mihai deputat ALDE DA
227. Niță Nicu deputat PSD DA
228. Nosa Iuliu deputat PSD DA
229. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
230. Olar Corneliu deputat PNL NU
231. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
232. Oprea Dumitru deputat PNL NU
233. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
234. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
235. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
236. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
237. Palăr Ionel deputat PNL NU
238. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
239. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
240. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
241. Pașcan Emil-Marius deputat PMP NU
242. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
243. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
244. Pavel Marian senator PSD DA
245. Păle Dănuț deputat PSD DA
246. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
247. Pereș Alexandru senator PNL NU
248. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
249. Petrea Gabriel deputat PSD DA
250. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
251. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
252. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL NU
253. Pistru Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
254. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
255. Pop Andrei deputat PSD DA
256. Pop Gheorghe senator PSD DA
257. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
258. Pop Tudor Rareș deputat USR NU
259. Popa Cornel senator PNL NU
260. Popa Florin deputat PSD DA
261. Popa Ion senator ALDE DA
262. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
263. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
264. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
265. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
266. Popescu Pavel deputat PNL NU
267. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
268. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
269. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
270. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
271. Presură Alexandra deputat PSD DA
272. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
273. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
274. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
275. Radu Anișoara deputat PSD DA
276. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
277. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
278. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
279. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
280. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR NU
281. Răduț Violeta deputat PSD DA
282. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
283. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
284. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
285. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
286. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
287. Roșca Lucreția deputat PSD DA
288. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
289. Rotaru Ion senator PSD DA
290. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
291. Salan Viorel senator PSD DA
292. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL NU
293. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
294. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
295. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
296. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
297. Seres Dénes deputat UDMR DA
298. Silistru Doina senator PSD DA
299. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
300. Simionca Ioan senator ALDE DA
301. Simionca Ionuț deputat PMP NU
302. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
303. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL NU
304. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
305. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
306. Solomon Adrian deputat PSD DA
307. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL NU
308. Stan Ioan senator PSD DA
309. Stan Viorel deputat PSD DA
310. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
311. Stancu Florinel deputat PSD DA
312. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
313. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
314. Stănescu Paul senator PSD DA
315. Stângă George-Cătălin senator PNL NU
316. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
317. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
318. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
319. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
320. Suciu Matei deputat PSD DA
321. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
322. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
323. Szabó Ödön deputat UDMR DA
324. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
325. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
326. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
327. Șișcu George deputat PNL NU
328. Șoptică Costel senator PNL NU
329. Șotcan Theodora deputat PSD DA
330. Șova Lucian deputat PSD DA
331. Șovăială Constantin deputat PNL NU
332. Ștefan Ion deputat PNL NU
333. Ștefan Viorel deputat PSD DA
334. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
335. Tabugan Ion deputat ALDE DA
336. Tánczos Barna senator UDMR DA
337. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
338. Teiș Alina deputat PSD DA
339. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
340. Terea Ioan deputat PSD DA
341. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
342. Todor Adrian deputat PSD DA
343. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP NU
344. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
345. Toma Ilie deputat PSD DA
346. Toma Vasilică senator PSD DA
347. Trăilă Cristina deputat PNL NU
348. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
349. Trufin Lucian senator PSD DA
350. Tudor Beatrice deputat PSD DA
351. Turcan Raluca deputat PNL NU
352. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
353. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
354. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
355. Varga Glad-Aurel deputat PNL NU
356. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
357. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
358. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
359. Vass Levente deputat UDMR DA
360. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
361. Velcea Nicolae deputat PSD DA
362. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
363. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
364. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
365. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
366. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
367. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL NU
368. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
369. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
370. Vulpescu Ioan senator PSD DA
371. Weber Mihai deputat PSD DA
372. Zainea Cornel deputat USR NU
373. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
374. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
375. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 18:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro