Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 16:24 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 16:24

Subiect vot: Anexa 3/19 - amendament respins 1
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE
- prezenți:277 93 57 18 14 11 3 5 3 40 17 6 5 5
- voturi pentru (DA):124 2 57 18 9 1 3 1 3 1 17 6 3 3
- voturi împotrivă (NU):152 90 - - 5 10 - 4 - 39 - - 2 2
- abțineri:1 1 - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Alexe Costel deputat PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
4. Ampleev Andrian deputat Minoritati NU
5. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
6. Andronache Gabriel deputat PNL DA
7. Andronescu Ecaterina senator PSD NU
8. Andrușcă Dănuț deputat PSD NU
9. Antal István-János deputat UDMR NU
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Anton Anton deputat ALDE NU
12. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
13. Avram Constantin deputat ALDE NU
14. Axinte Vasile deputat PSD NU
15. Babuș Radu deputat PSD NU
16. Badea Viorel Riceard senator PNL DA
17. Balan Ioan deputat PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan deputat PSD NU
19. Barna Ilie Dan deputat USR DA
20. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE NU
22. Bălănescu Alexandru deputat PSD NU
23. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD NU
24. Bejinariu Eugen deputat PSD NU
25. Benea Adrian-Dragoș senator PSD NU
26. Benedek Zacharie deputat UDMR NU
27. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
28. Benkő Erika deputat UDMR DA
29. Bica Dănuț deputat PNL DA
30. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR NU
31. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD NU
32. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD NU
33. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
34. Bodea Marius deputat PNL DA
35. Bodog Florian Dorel senator PSD NU
36. Bontea Vlad deputat PSD NU
37. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
39. Bran Ioana deputat PSD NU
40. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD NU
41. Budăi Marius-Constantin deputat PSD NU
42. Buican Cristian deputat PNL DA
43. Bulacu Romulus senator PNL DA
44. Bulai Iulian deputat USR DA
45. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
46. Burciu Cristina deputat PSD NU
47. Butunoi Ionel Daniel senator PSD NU
48. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
49. Calotă Florică Ică deputat ALDE NU
50. Caracota Iancu senator PNL DA
51. Căciulă Aurel deputat PSD NU
52. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD NU
53. Cârciumaru Florin senator PSD NU
54. Cherecheș Florica deputat PNL DA
55. Chiriac Viorel deputat PSD NU
56. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
57. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD NU
58. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD NU
59. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD NU
60. Ciuhodaru Tudor deputat PSD NU
61. Cîtea Vasile deputat PSD NU
62. Cobuz Maricela deputat PSD NU
63. Cocoș Vasile deputat PSD NU
64. Codreanu Constantin deputat PMP DA
65. Corlățean Titus senator PSD NU
66. Crețu Gabriela senator PSD DA
67. Cristache Cătălin deputat PMP DA
68. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
69. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
70. Csoma Botond deputat UDMR DA
71. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE NU
72. Culeafă Mihai deputat PNL DA
73. Cupă Ion deputat ALDE NU
74. Cupșa Ioan deputat PNL DA
75. Dan Carmen Daniela senator PSD NU
76. Dehelean Silviu deputat USR DA
77. Deneș Ioan senator PSD NU
78. Derzsi Ákos senator UDMR NU
79. Diaconescu Renică senator PSD NU
80. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD NU
81. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
82. Dîrzu Ioan deputat PSD NU
83. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
84. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD NU
85. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
86. Dogariu Eugen senator PSD NU
87. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD NU
89. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD NU
90. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD NU
91. Dumitrescu Iulian senator PNL DA
92. Dunava Costel Neculai deputat PSD NU
93. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
94. Erdei Dolóczki István deputat UDMR NU
95. Farago Petru deputat UDMR DA
96. Fălcoi Nicu senator USR DA
97. Federovici Doina Elena senator PSD NU
98. Fifor Mihai-Viorel senator PSD NU
99. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
100. Floroiu Ionel deputat PSD NU
101. Gavrilă Camelia deputat PSD NU
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE NU
103. Georgescu Nicolae deputat PSD NU
104. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
105. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
106. Gherman Dumitru deputat PSD NU
107. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
108. Gilia Claudia deputat PSD NU
109. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
110. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
111. Gudu Vasile deputat PNL DA
112. Hadârcă Ion senator ALDE DA
113. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD NU
114. Hărătău Elena deputat PSD NU
115. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL DA
116. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
117. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD NU
118. Huncă Mihaela deputat - DA
119. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
120. Ibram Iusein deputat Minoritati NU
121. Iftimie Neculai deputat PSD NU
122. Ilea Vasile senator PSD NU
123. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD NU
124. Intotero Natalia-Elena deputat PSD NU
125. Ionescu George deputat PNL DA
126. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
127. Iordache Florin deputat PSD DA
128. Iordache Virginel senator PSD NU
129. Itu Cornel deputat PSD NU
130. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
131. Jivan Luminița-Maria deputat PSD NU
132. Korodi Attila deputat UDMR DA
133. László Attila senator UDMR DA
134. Lazăr Sorin deputat PSD NU
135. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
136. Lovin Dumitru deputat ALDE NU
137. Lungu Dan senator USR DA
138. Lungu Tudorița deputat PNL DA
139. Lupașcu Costel deputat PSD NU
140. Lupescu Dumitru deputat USR DA
141. Lupu Victorel senator PSD NU
142. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
143. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
144. Manoliu Dan senator PSD NU
145. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD NU
146. Mareș Mara deputat PNL DA
147. Marica Petru-Sorin deputat PSD NU
148. Marin Gheorghe senator PSD NU
149. Marin Nicolae senator PSD NU
150. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD Abținere
151. Matei Constantin-Bogdan senator PSD NU
152. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD NU
153. Meiroșu Marilena-Emilia deputat - DA
154. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE NU
155. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
156. Mihu Ștefan senator PSD NU
157. Mînzatu Roxana deputat PSD NU
158. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
159. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
160. Movilă Petru deputat PMP DA
161. Mușoiu Ștefan deputat PSD NU
162. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
163. Neagu Nicolae deputat PNL DA
164. Neață Eugen deputat PSD NU
165. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
166. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
167. Nicolae Andrei deputat PSD NU
168. Nicolae Șerban senator PSD NU
169. Nicolicea Eugen deputat PSD NU
170. Nistor Laurențiu deputat PSD NU
171. Niță Ilie senator ALDE NU
172. Niță Mihai deputat ALDE NU
173. Niță Nicu deputat PSD NU
174. Nosa Iuliu deputat PSD NU
175. Olar Corneliu deputat PNL DA
176. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
177. Oprea Dumitru deputat PNL DA
178. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
179. Oprea Ștefan Radu senator PSD NU
180. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
181. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD NU
182. Palăr Ionel deputat PNL DA
183. Pambuccian Varujan deputat Minoritati NU
184. Paraschiv Rodica deputat PSD NU
185. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
186. Pavel Marian senator PSD NU
187. Păle Dănuț deputat PSD NU
188. Pereș Alexandru senator PNL DA
189. Petrea Gabriel deputat PSD NU
190. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati NU
191. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
192. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD NU
193. Pop Liviu-Marian senator PSD NU
194. Popa Florin deputat PSD NU
195. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
196. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
197. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
198. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
199. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
200. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
201. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
202. Radu Anișoara deputat PSD NU
203. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
204. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
205. Răduț Violeta deputat PSD NU
206. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD NU
207. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
208. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
209. Roman Ioan Sorin deputat PSD NU
210. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
211. Roșca Lucreția deputat PSD NU
212. Rotaru Alexandru deputat PSD NU
213. Rotaru Ion senator PSD NU
214. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD NU
215. Salan Viorel senator PSD NU
216. Savin Emanoil senator PSD NU
217. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
218. Sbîrnea Liliana senator PSD NU
219. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
220. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
221. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
222. Sefer Cristian-George deputat PSD NU
223. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
224. Seres Dénes deputat UDMR NU
225. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
226. Silistru Doina senator PSD NU
227. Simion Lucian-Eduard deputat PSD NU
228. Simonis Alfred - Robert deputat PSD NU
229. Smarandache Miron Alexandru senator PSD NU
230. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD NU
231. Soporan Aurel-Horea senator PSD NU
232. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
233. Stativă Irinel Ioan deputat PSD NU
234. Stănescu Alexandru deputat PSD NU
235. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
236. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD NU
237. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD NU
238. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
239. Suciu Matei deputat PSD NU
240. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD NU
241. Szabó Ödön deputat UDMR DA
242. Șarapatin Elvira deputat PSD NU
243. Șimon Gheorghe deputat PSD NU
244. Șișcu George deputat PNL DA
245. Șotcan Theodora deputat PSD NU
246. Șova Lucian deputat PSD NU
247. Șovăială Constantin deputat PNL DA
248. Ștefan Ion deputat PNL DA
249. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
250. Tánczos Barna senator UDMR NU
251. Teiș Alina deputat PSD NU
252. Terea Ioan deputat PSD NU
253. Tîlvăr Angel deputat PSD NU
254. Todor Adrian deputat PSD NU
255. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
256. Toma Ilie deputat PSD NU
257. Trăilă Cristina deputat PNL DA
258. Tripa Florin-Dan deputat PSD NU
259. Tudor Beatrice deputat PSD NU
260. Turcan Raluca deputat PNL DA
261. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
262. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
263. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD NU
264. Vasilică Radu Costin deputat PSD NU
265. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
266. Vișan George-Gabriel deputat PSD NU
267. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
268. Vîrză Mihăiță deputat PSD NU
269. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
270. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL DA
271. Vosganian Varujan deputat ALDE NU
272. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD NU
273. Weber Mihai deputat PSD NU
274. Wiener Adrian senator USR DA
275. Zainea Cornel deputat USR DA
276. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD NU
277. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 februarie 2020, 20:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro