Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 16:31 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 16:31

Subiect vot: Anexa 3/20 - amendament respins 2
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:243 77 57 17 15 8 3 3 3 32 15 3 4 5 1
- voturi pentru (DA):123 2 57 17 15 2 3 1 3 1 14 3 3 1 1
- voturi împotrivă (NU):119 74 - - - 6 - 2 - 31 1 - 1 4 -
- abțineri:1 1 - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Alexe Costel deputat PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
4. Ampleev Andrian deputat Minoritati NU
5. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
6. Andronache Gabriel deputat PNL DA
7. Antal István-János deputat UDMR DA
8. Anton Anton deputat ALDE NU
9. Arcaș Viorel senator PSD NU
10. Avram Constantin deputat ALDE DA
11. Axinte Vasile deputat PSD NU
12. Babuș Radu deputat PSD NU
13. Badea Viorel Riceard senator PNL DA
14. Balan Ioan deputat PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
16. Barna Ilie Dan deputat USR DA
17. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE NU
18. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE NU
19. Bălănescu Alexandru deputat PSD NU
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD NU
21. Bejinariu Eugen deputat PSD NU
22. Bende Sándor deputat UDMR DA
23. Benea Adrian-Dragoș senator PSD NU
24. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
26. Benkő Erika deputat UDMR DA
27. Bica Dănuț deputat PNL DA
28. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
29. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD NU
30. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD NU
31. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
32. Bodea Marius deputat PNL DA
33. Bodog Florian Dorel senator PSD NU
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD NU
35. Bontea Vlad deputat PSD NU
36. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
37. Borza Remus-Adrian deputat - DA
38. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
39. Bran Ioana deputat PSD NU
40. Breaz Valer-Daniel senator PSD NU
41. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD NU
42. Budăi Marius-Constantin deputat PSD NU
43. Buican Cristian deputat PNL DA
44. Bulacu Romulus senator PNL DA
45. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
46. Butunoi Ionel Daniel senator PSD NU
47. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
48. Caracota Iancu senator PNL DA
49. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD NU
50. Căciulă Aurel deputat PSD NU
51. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD NU
52. Cârciumaru Florin senator PSD NU
53. Cherecheș Florica deputat PNL DA
54. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
55. Chiriac Viorel deputat PSD NU
56. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
57. Cîtea Vasile deputat PSD NU
58. Cocoș Vasile deputat PSD NU
59. Corlățean Titus senator PSD NU
60. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
61. Crețu Gabriela senator PSD NU
62. Cristache Cătălin deputat PMP DA
63. Császár Károly Zsolt senator UDMR NU
64. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
65. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
66. Csoma Botond deputat UDMR DA
67. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD NU
68. Culeafă Mihai deputat PNL DA
69. Cupă Ion deputat ALDE DA
70. Cupșa Ioan deputat PNL DA
71. Dehelean Silviu deputat USR DA
72. Deneș Ioan senator PSD NU
73. Derzsi Ákos senator UDMR DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD NU
75. Dîrzu Ioan deputat PSD NU
76. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
77. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD NU
78. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
79. Dogariu Eugen senator PSD NU
80. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD NU
81. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD NU
82. Dumitrescu Iulian senator PNL NU
83. Dunava Costel Neculai deputat PSD NU
84. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
85. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
86. Farago Petru deputat UDMR DA
87. Fălcoi Nicu senator USR DA
88. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
89. Fifor Mihai-Viorel senator PSD NU
90. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
91. Florea Oana-Consuela deputat PSD NU
92. Floroiu Ionel deputat PSD NU
93. Gavrilă Camelia deputat PSD NU
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE NU
95. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD NU
96. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
97. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
98. Gherman Dumitru deputat PSD NU
99. Ghica Cristian senator USR DA
100. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
101. Ghinea Cristian deputat USR DA
102. Gilia Claudia deputat PSD NU
103. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
104. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati NU
105. Gudu Vasile deputat PNL DA
106. Hadârcă Ion senator ALDE DA
107. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD NU
108. Hărătău Elena deputat PSD NU
109. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
110. Huncă Mihaela deputat - DA
111. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
112. Intotero Natalia-Elena deputat PSD NU
113. Ionescu George deputat PNL DA
114. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
115. Iordache Florin deputat PSD NU
116. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
117. Korodi Attila deputat UDMR DA
118. László Attila senator UDMR DA
119. Lazăr Sorin deputat PSD NU
120. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
121. Lovin Dumitru deputat ALDE NU
122. Lungu Tudorița deputat PNL DA
123. Lupașcu Costel deputat PSD NU
124. Lupescu Dumitru deputat USR DA
125. Lupu Victorel senator PSD NU
126. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
127. Manole Petre-Florin deputat PSD NU
128. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD NU
129. Mareș Mara deputat PNL DA
130. Marica Petru-Sorin deputat PSD NU
131. Marin Nicolae senator PSD NU
132. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD NU
133. Matei Constantin-Bogdan senator PSD NU
134. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD NU
135. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD NU
136. Meiroșu Marilena-Emilia deputat - DA
137. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE NU
138. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
139. Mihu Ștefan senator PSD NU
140. Mirea Siminica senator PSD NU
141. Mînzatu Roxana deputat PSD NU
142. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
143. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
144. Movilă Petru deputat PMP DA
145. Mușoiu Ștefan deputat PSD NU
146. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD NU
147. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
148. Neagu Nicolae deputat PNL DA
149. Neață Eugen deputat PSD NU
150. Nicoară Marius Petre senator ALDE NU
151. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
152. Nicolae Andrei deputat PSD NU
153. Nicolae Șerban senator PSD NU
154. Nicolicea Eugen deputat PSD NU
155. Nistor Laurențiu deputat PSD NU
156. Niță Mihai deputat ALDE NU
157. Olar Corneliu deputat PNL DA
158. Oprea Dumitru deputat PNL DA
159. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
160. Oprea Ștefan Radu senator PSD NU
161. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
162. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD NU
163. Palăr Ionel deputat PNL DA
164. Paraschiv Rodica deputat PSD NU
165. Pănescu Doru-Adrian senator PSD NU
166. Pereș Alexandru senator PNL DA
167. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
168. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD NU
169. Pop Andrei deputat PSD DA
170. Popa Florin deputat PSD NU
171. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD NU
172. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
173. Popescu Pavel deputat PNL DA
174. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
175. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
176. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
177. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
178. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
179. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
180. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD NU
181. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
182. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
183. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD NU
184. Răduț Violeta deputat PSD NU
185. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD NU
186. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
187. Roman Ioan Sorin deputat PSD NU
188. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
189. Roșca Lucreția deputat PSD NU
190. Rotaru Alexandru deputat PSD NU
191. Savin Emanoil senator PSD DA
192. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
193. Sbîrnea Liliana senator PSD NU
194. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
195. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
196. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
197. Sefer Cristian-George deputat PSD NU
198. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
199. Seres Dénes deputat UDMR DA
200. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
201. Silistru Doina senator PSD NU
202. Simion Lucian-Eduard deputat PSD NU
203. Simionca Ionuț deputat PMP DA
204. Simonis Alfred - Robert deputat PSD NU
205. Smarandache Miron Alexandru senator PSD NU
206. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD NU
207. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
208. Stativă Irinel Ioan deputat PSD NU
209. Stănescu Alexandru deputat PSD NU
210. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
211. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD NU
212. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD NU
213. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
214. Suciu Matei deputat PSD NU
215. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD NU
216. Szabó Ödön deputat UDMR DA
217. Șișcu George deputat PNL DA
218. Șotcan Theodora deputat PSD NU
219. Șova Lucian deputat PSD NU
220. Șovăială Constantin deputat PNL DA
221. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
222. Teiș Alina deputat PSD NU
223. Terea Ioan deputat PSD NU
224. Todor Adrian deputat PSD NU
225. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
226. Trăilă Cristina deputat PNL DA
227. Tripa Florin-Dan deputat PSD NU
228. Trufin Lucian senator PSD NU
229. Turcan Raluca deputat PNL DA
230. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
231. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
232. Vasilică Radu Costin deputat PSD Abținere
233. Vișan George-Gabriel deputat PSD NU
234. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
235. Vîrză Mihăiță deputat PSD NU
236. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
237. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL DA
238. Vosganian Varujan deputat ALDE NU
239. Vulpescu Ioan senator PSD NU
240. Weber Mihai deputat PSD NU
241. Zainea Cornel deputat USR DA
242. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE NU
243. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 februarie 2020, 19:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro