Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 15:59 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 15:59

Subiect vot: Anexa 3/16 - amendament admis 27
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:278 106 43 16 14 10 1 10 2 44 17 3 5 6 1
- voturi pentru (DA):186 96 3 3 13 10 1 10 1 35 1 3 5 4 1
- voturi împotrivă (NU):91 10 40 13 1 - - - 1 8 16 - - 2 -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
3. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
4. Andronache Gabriel deputat PNL NU
5. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
6. Antal István-János deputat UDMR DA
7. Antal István-Loránt senator UDMR DA
8. Arcan Emilia senator PSD DA
9. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
10. Avram Constantin deputat ALDE DA
11. Avram Nicolae senator PSD DA
12. Axinte Vasile deputat PSD NU
13. Babuș Radu deputat PSD DA
14. Balan Ioan deputat PNL NU
15. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
16. Barna Ilie Dan deputat USR NU
17. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
21. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
22. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
23. Benkő Erika deputat UDMR DA
24. Bica Dănuț deputat PNL NU
25. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
29. Bodea Marius deputat PNL DA
30. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
32. Bontea Vlad deputat PSD DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
35. Bran Ioana deputat PSD DA
36. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
38. Buican Cristian deputat PNL NU
39. Bulacu Romulus senator PNL NU
40. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
41. Burciu Cristina deputat PSD DA
42. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
43. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
44. Caracota Iancu senator PNL NU
45. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
46. Căciulă Aurel deputat PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
49. Cârciumaru Florin senator PSD NU
50. Cherecheș Florica deputat PNL NU
51. Cherecheș Viorica deputat PNL NU
52. Chiriac Viorel deputat PSD DA
53. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
54. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD NU
55. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
57. Ciuhodaru Tudor deputat PSD NU
58. Cîtea Vasile deputat PSD DA
59. Cobuz Maricela deputat PSD NU
60. Cocoș Vasile deputat PSD NU
61. Codreanu Constantin deputat PMP DA
62. Corlățean Titus senator PSD NU
63. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
64. Crețu Gabriela senator PSD DA
65. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
66. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
67. Csoma Botond deputat UDMR DA
68. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
69. Cupă Ion deputat ALDE DA
70. Cupșa Ioan deputat PNL NU
71. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
72. Dehelean Silviu deputat USR NU
73. Deneș Ioan senator PSD DA
74. Derzsi Ákos senator UDMR DA
75. Diaconescu Renică senator PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
77. Dîrzu Ioan deputat PSD NU
78. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
79. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
80. Dogariu Eugen senator PSD DA
81. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
82. Dragnea Nicolae-Liviu deputat PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
84. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD NU
85. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
86. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
87. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
88. Farago Petru deputat UDMR DA
89. Federovici Doina Elena senator PSD NU
90. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL NU
91. Filipescu Răducu-George senator PNL NU
92. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
93. Floroiu Ionel deputat PSD DA
94. Furtună Mirela deputat PSD DA
95. Ganea Ion senator PSD DA
96. Gavrilă Camelia deputat PSD NU
97. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
98. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
99. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
100. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
101. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
102. Gherman Dumitru deputat PSD DA
103. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
104. Gilia Claudia deputat PSD DA
105. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
106. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
107. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
108. Gudu Vasile deputat PNL NU
109. Hadârcă Ion senator ALDE DA
110. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
111. Hărătău Elena deputat PSD DA
112. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL NU
113. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
114. Huncă Mihaela deputat - NU
115. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL NU
116. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
117. Iftimie Neculai deputat PSD DA
118. Ilea Vasile senator PSD NU
119. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
120. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
121. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
122. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
123. Iordache Florin deputat PSD DA
124. Iordache Virginel senator PSD DA
125. Itu Cornel deputat PSD DA
126. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
127. László Attila senator UDMR DA
128. Lazăr Sorin deputat PSD DA
129. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
130. Longher Victoria deputat Minoritati DA
131. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
132. Lungu Dan senator USR DA
133. Lungu Tudorița deputat PNL NU
134. Lupașcu Costel deputat PSD DA
135. Lupescu Dumitru deputat USR NU
136. Lupu Victorel senator PSD NU
137. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
138. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
139. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
140. Mareș Mara deputat PNL DA
141. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
142. Marin Gheorghe senator PSD DA
143. Marin Nicolae senator PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR NU
145. Matei Constantin-Bogdan senator PSD NU
146. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
147. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
148. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
149. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
150. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
151. Mihu Ștefan senator PSD DA
152. Mirea Siminica senator PSD DA
153. Moga Nicolae senator PSD DA
154. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
155. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
156. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
157. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
158. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
159. Neagu Nicolae deputat PNL NU
160. Neață Eugen deputat PSD DA
161. Nicoară Marius Petre senator ALDE NU
162. Nicolae Andrei deputat PSD DA
163. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
164. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
165. Niță Ilie senator ALDE DA
166. Niță Mihai deputat ALDE DA
167. Niță Nicu deputat PSD DA
168. Nosa Iuliu deputat PSD NU
169. Olar Corneliu deputat PNL NU
170. Oprea Dumitru deputat PNL NU
171. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL NU
172. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
173. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
174. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
175. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
176. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
177. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
178. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
179. Pavel Marian senator PSD DA
180. Păle Dănuț deputat PSD DA
181. Pereș Alexandru senator PNL NU
182. Petrea Gabriel deputat PSD DA
183. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
184. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
185. Pop Gheorghe senator PSD -
186. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
187. Popa Cornel senator PNL NU
188. Popa Florin deputat PSD DA
189. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
190. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
191. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
192. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
193. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
194. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
195. Radu Anișoara deputat PSD DA
196. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
197. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
198. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
199. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
200. Răduț Violeta deputat PSD DA
201. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
202. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
203. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
204. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
205. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
206. Roșca Lucreția deputat PSD DA
207. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
208. Rotaru Ion senator PSD DA
209. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
210. Salan Viorel senator PSD DA
211. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL NU
212. Sbîrnea Liliana senator PSD NU
213. Scântei Laura-Iuliana senator PNL NU
214. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL NU
215. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
216. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
217. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
218. Seres Dénes deputat UDMR DA
219. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
220. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
221. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
222. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
223. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
224. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL NU
225. Stan Viorel deputat PSD DA
226. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR NU
227. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
228. Stănescu Alexandru deputat PSD NU
229. Stângă George-Cătălin senator PNL NU
230. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
231. Suciu Matei deputat PSD NU
232. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
233. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
234. Szabó Ödön deputat UDMR DA
235. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
236. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
237. Șișcu George deputat PNL NU
238. Șoptică Costel senator PNL DA
239. Șotcan Theodora deputat PSD DA
240. Șova Lucian deputat PSD DA
241. Șovăială Constantin deputat PNL NU
242. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
243. Ștefan Ion deputat PNL NU
244. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
245. Tánczos Barna senator UDMR DA
246. Teiș Alina deputat PSD DA
247. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
248. Terea Ioan deputat PSD DA
249. Todor Adrian deputat PSD DA
250. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
251. Toma Ilie deputat PSD DA
252. Trăilă Cristina deputat PNL NU
253. Trufin Lucian senator PSD DA
254. Tudor Beatrice deputat PSD DA
255. Turcan Raluca deputat PNL NU
256. Turos Lóránd senator UDMR DA
257. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
258. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
259. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
260. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
261. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
262. Vass Levente deputat UDMR DA
263. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
264. Velcea Nicolae deputat PSD DA
265. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
266. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
267. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
268. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
269. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
270. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL NU
271. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
272. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
273. Vulpescu Ioan senator PSD DA
274. Weber Mihai deputat PSD DA
275. Zainea Cornel deputat USR NU
276. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE NU
277. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 28 februarie 2020, 1:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro