Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 23:48 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 23:48

Subiect vot: Anexa 7 - amendament admis 49
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:319 117 48 21 16 13 6 13 52 16 8 5 2 2
- voturi pentru (DA):290 117 48 1 16 13 6 13 51 16 - 5 2 2
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - 1 - - - - -
- abțineri:28 - - 20 - - - - - - 8 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
3. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
5. Andronache Gabriel deputat PNL DA
6. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
7. Antal István-János deputat UDMR DA
8. Anton Anton deputat ALDE DA
9. Apjok Norbert deputat UDMR DA
10. Arcan Emilia senator PSD DA
11. Arcaș Viorel senator PSD DA
12. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
13. Avram Constantin deputat ALDE DA
14. Avram Nicolae senator PSD DA
15. Axinte Vasile deputat PSD DA
16. Babuș Radu deputat PSD DA
17. Baciu Gheorghe senator - DA
18. Badea Viorel Riceard senator PNL DA
19. Balan Ioan deputat PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
21. Barna Ilie Dan deputat USR Abținere
22. Bădălău Niculae senator PSD NU
23. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
24. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
25. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
26. Bende Sándor deputat UDMR DA
27. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
28. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad deputat USR Abținere
30. Benkő Erika deputat UDMR DA
31. Bica Dănuț deputat PNL DA
32. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
33. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
34. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
35. Bodea Marius deputat PNL DA
36. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
38. Bontea Vlad deputat PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
40. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
41. Botez Mihai-Cătălin deputat USR Abținere
42. Bran Ioana deputat PSD DA
43. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
46. Buican Cristian deputat PNL DA
47. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
48. Bulacu Romulus senator PNL DA
49. Bulai Iulian deputat USR Abținere
50. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
51. Burciu Cristina deputat PSD DA
52. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
53. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
54. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
55. Caracota Iancu senator PNL DA
56. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
57. Căciulă Aurel deputat PSD DA
58. Călin Ion deputat PSD DA
59. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
60. Cherecheș Florica deputat PNL DA
61. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
62. Chichirău Cosette-Paula deputat USR Abținere
63. Chiriac Viorel deputat PSD DA
64. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
65. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
66. Ciocan Dan deputat PSD DA
67. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
68. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
69. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
70. Cîtea Vasile deputat PSD DA
71. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
72. Cobuz Maricela deputat PSD DA
73. Cocoș Vasile deputat PSD DA
74. Corlățean Titus senator PSD DA
75. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
76. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
77. Crețu Gabriela senator PSD DA
78. Cristache Cătălin deputat PMP DA
79. Cristina Ioan senator PNL DA
80. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
81. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
82. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
83. Csoma Botond deputat UDMR DA
84. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
85. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
86. Cupă Ion deputat ALDE DA
87. Cupșa Ioan deputat PNL DA
88. Dehelean Silviu deputat USR Abținere
89. Deneș Ioan senator PSD DA
90. Derzsi Ákos senator UDMR DA
91. Diaconescu Renică senator PSD DA
92. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
93. Dinică Silvia-Monica senator USR Abținere
94. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
95. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
96. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
97. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
98. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
99. Dogariu Eugen senator PSD DA
100. Dragnea Nicolae-Liviu deputat PSD DA
101. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
102. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
103. Dumitrescu Iulian senator PNL DA
104. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
105. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
106. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR Abținere
107. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
108. Fălcoi Nicu senator USR Abținere
109. Federovici Doina Elena senator PSD DA
110. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
111. Floroiu Ionel deputat PSD DA
112. Furtună Mirela deputat PSD DA
113. Ganea Ion senator PSD DA
114. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
115. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
116. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
117. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
118. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
119. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
120. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
121. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
122. Gherman Dumitru deputat PSD DA
123. Ghica Cristian senator USR Abținere
124. Gilia Claudia deputat PSD DA
125. Giugea Nicolae deputat PNL DA
126. Goga Octavian deputat PSD DA
127. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
128. Goțiu Remus Mihai senator USR Abținere
129. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
130. Gudu Vasile deputat PNL DA
131. Hadârcă Ion senator ALDE DA
132. Halici Nicușor deputat PSD DA
133. Hărătău Elena deputat PSD DA
134. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
135. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
136. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
137. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
138. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
139. Iftimie Neculai deputat PSD DA
140. Ilea Vasile senator PSD DA
141. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
142. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
143. Ion Stelian-Cristian deputat USR Abținere
144. Ionescu George deputat PNL DA
145. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
146. Iordache Florin deputat PSD DA
147. Iordache Virginel senator PSD DA
148. Itu Cornel deputat PSD DA
149. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR Abținere
150. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
151. Korodi Attila deputat UDMR DA
152. László Attila senator UDMR DA
153. Lazăr Sorin deputat PSD DA
154. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
155. Longher Victoria deputat Minoritati DA
156. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
157. Lungu Dan senator USR Abținere
158. Lungu Tudorița deputat PNL DA
159. Lupașcu Costel deputat PSD DA
160. Lupescu Dumitru deputat USR Abținere
161. Lupu Victorel senator PSD DA
162. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
163. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
164. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
165. Manoliu Dan senator PSD DA
166. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
167. Mareș Mara deputat PNL DA
168. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
169. Marin Nicolae senator PSD DA
170. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
171. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
172. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
173. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
174. Mihail Radu-Mihai senator USR Abținere
175. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
176. Mihu Ștefan senator PSD DA
177. Mirea Siminica senator PSD DA
178. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
179. Moga Nicolae senator PSD DA
180. Mohaci Mihai deputat PSD DA
181. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
182. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR Abținere
183. Movilă Petru deputat PMP DA
184. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
185. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
186. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR Abținere
187. Neață Eugen deputat PSD DA
188. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
189. Nicolae Andrei deputat PSD DA
190. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
191. Niță Mihai deputat ALDE DA
192. Niță Nicu deputat PSD DA
193. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
194. Olar Corneliu deputat PNL DA
195. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
196. Oprea Dumitru deputat PNL DA
197. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
198. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
199. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
200. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
201. Palăr Ionel deputat PNL DA
202. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
203. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
204. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
205. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
206. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
207. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
208. Pavel Marian senator PSD DA
209. Păle Dănuț deputat PSD DA
210. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
211. Pereș Alexandru senator PNL DA
212. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
213. Petrea Gabriel deputat PSD DA
214. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
215. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
216. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
217. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
218. Pop Andrei deputat PSD DA
219. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
220. Pop Tudor Rareș deputat USR Abținere
221. Popa Cornel senator PNL DA
222. Popa Florin deputat PSD DA
223. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
224. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
225. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
226. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
227. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
228. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
229. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
230. Presadă Florina-Raluca senator USR Abținere
231. Presură Alexandra deputat PSD DA
232. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR Abținere
233. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
234. Prună Cristina-Mădălina deputat USR Abținere
235. Radu Anișoara deputat PSD DA
236. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
237. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
238. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
239. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
240. Răduț Violeta deputat PSD DA
241. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR Abținere
242. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
243. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
244. Roșca Lucreția deputat PSD DA
245. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
246. Rotaru Ion senator PSD DA
247. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
248. Salan Viorel senator PSD DA
249. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
250. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
251. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
252. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
253. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
254. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR Abținere
255. Seres Dénes deputat UDMR DA
256. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
257. Silistru Doina senator PSD DA
258. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
259. Simionca Ionuț deputat PMP DA
260. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
261. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
262. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
263. Solomon Adrian deputat PSD DA
264. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
265. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
266. Stan Ioan senator PSD DA
267. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR Abținere
268. Stancu Florinel deputat PSD DA
269. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
270. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
271. Stănescu Paul senator PSD DA
272. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
273. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
274. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
275. Suciu Matei deputat PSD DA
276. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
277. Szabó Ödön deputat UDMR DA
278. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
279. Șișcu George deputat PNL DA
280. Șotcan Theodora deputat PSD DA
281. Șovăială Constantin deputat PNL DA
282. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
283. Ștefan Ion deputat PNL DA
284. Ștefan Viorel deputat PSD DA
285. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
286. Tánczos Barna senator UDMR DA
287. Teiș Alina deputat PSD DA
288. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
289. Terea Ioan deputat PSD DA
290. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
291. Todor Adrian deputat PSD DA
292. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
293. Toma Ilie deputat PSD DA
294. Toma Vasilică senator PSD DA
295. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
296. Trufin Lucian senator PSD DA
297. Tudor Beatrice deputat PSD DA
298. Turcan Raluca deputat PNL DA
299. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
300. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
301. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
302. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
303. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
304. Vass Levente deputat UDMR DA
305. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
306. Velcea Nicolae deputat PSD DA
307. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
308. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
309. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
310. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR Abținere
311. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
312. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
313. Vulpescu Ioan senator PSD DA
314. Weber Mihai deputat PSD DA
315. Wiener Adrian senator USR Abținere
316. Zainea Cornel deputat USR Abținere
317. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
318. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
319. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 22:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro