Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 23:48 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 23:48

Subiect vot: Anexa 7 - amendament admis 50
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:307 118 49 18 14 13 7 12 48 14 7 4 2 1
- voturi pentru (DA):280 118 48 - 14 13 7 12 48 13 - 4 2 1
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - - - - - - -
- abțineri:26 - - 18 - - - - - 1 7 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
3. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
5. Andronache Gabriel deputat PNL DA
6. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
7. Antal István-János deputat UDMR DA
8. Anton Anton deputat ALDE DA
9. Apjok Norbert deputat UDMR DA
10. Arcan Emilia senator PSD DA
11. Arcaș Viorel senator PSD DA
12. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
13. Avram Constantin deputat ALDE DA
14. Avram Nicolae senator PSD DA
15. Axinte Vasile deputat PSD DA
16. Babuș Radu deputat PSD DA
17. Badea Viorel Riceard senator PNL DA
18. Balan Ioan deputat PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
20. Barna Ilie Dan deputat USR Abținere
21. Bădălău Niculae senator PSD DA
22. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
23. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
24. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
25. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
26. Benga Tudor - Vlad deputat USR Abținere
27. Benkő Erika deputat UDMR DA
28. Bica Dănuț deputat PNL DA
29. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
30. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
31. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
33. Bodea Marius deputat PNL DA
34. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
36. Bontea Vlad deputat PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin deputat USR Abținere
40. Bran Ioana deputat PSD DA
41. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
42. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
44. Buican Cristian deputat PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
46. Bulacu Romulus senator PNL DA
47. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
48. Burciu Cristina deputat PSD DA
49. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
50. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
51. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
52. Caracota Iancu senator PNL DA
53. Căciulă Aurel deputat PSD DA
54. Călin Ion deputat PSD DA
55. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
56. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
57. Cherecheș Florica deputat PNL DA
58. Cherecheș Viorica deputat PNL NU
59. Chichirău Cosette-Paula deputat USR Abținere
60. Chiriac Viorel deputat PSD DA
61. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL Abținere
62. Ciocan Dan deputat PSD DA
63. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
64. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
65. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
66. Cîtea Vasile deputat PSD DA
67. Cobuz Maricela deputat PSD DA
68. Cocoș Vasile deputat PSD DA
69. Codreanu Constantin deputat PMP DA
70. Corlățean Titus senator PSD DA
71. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
72. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
73. Crețu Gabriela senator PSD DA
74. Cristache Cătălin deputat PMP DA
75. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
76. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
77. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
78. Csoma Botond deputat UDMR DA
79. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
80. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
81. Cupă Ion deputat ALDE DA
82. Cupșa Ioan deputat PNL DA
83. Dehelean Silviu deputat USR Abținere
84. Diaconescu Renică senator PSD DA
85. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
86. Dinică Silvia-Monica senator USR Abținere
87. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
88. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
89. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
90. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
91. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
92. Dogariu Eugen senator PSD DA
93. Dragnea Nicolae-Liviu deputat PSD DA
94. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
95. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
96. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
97. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
98. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR Abținere
99. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
100. Farago Petru deputat UDMR DA
101. Fălcoi Nicu senator USR Abținere
102. Federovici Doina Elena senator PSD DA
103. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
104. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
105. Floroiu Ionel deputat PSD DA
106. Furtună Mirela deputat PSD DA
107. Ganea Ion senator PSD DA
108. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
109. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
110. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
111. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
112. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
113. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
114. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
116. Gherman Dumitru deputat PSD DA
117. Ghica Cristian senator USR Abținere
118. Gilia Claudia deputat PSD DA
119. Giugea Nicolae deputat PNL DA
120. Goga Octavian deputat PSD DA
121. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
122. Goțiu Remus Mihai senator USR Abținere
123. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
124. Gudu Vasile deputat PNL DA
125. Hadârcă Ion senator ALDE DA
126. Halici Nicușor deputat PSD DA
127. Hărătău Elena deputat PSD DA
128. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
129. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
130. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
131. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
132. Iftimie Neculai deputat PSD DA
133. Ilea Vasile senator PSD DA
134. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
135. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
136. Ionescu George deputat PNL DA
137. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
138. Iordache Florin deputat PSD DA
139. Iordache Virginel senator PSD DA
140. Itu Cornel deputat PSD DA
141. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR Abținere
142. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
143. Korodi Attila deputat UDMR DA
144. László Attila senator UDMR DA
145. Lazăr Sorin deputat PSD DA
146. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
147. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
148. Lungu Tudorița deputat PNL DA
149. Lupașcu Costel deputat PSD DA
150. Lupescu Dumitru deputat USR Abținere
151. Lupu Victorel senator PSD DA
152. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
153. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
154. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
155. Manoliu Dan senator PSD DA
156. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
157. Mareș Mara deputat PNL DA
158. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
159. Marin Gheorghe senator PSD DA
160. Marin Nicolae senator PSD DA
161. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
162. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
163. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
164. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
165. Mihail Radu-Mihai senator USR Abținere
166. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
167. Mihu Ștefan senator PSD DA
168. Mirea Siminica senator PSD DA
169. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
170. Mohaci Mihai deputat PSD DA
171. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
172. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR Abținere
173. Movilă Petru deputat PMP DA
174. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
175. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
176. Neagu Nicolae deputat PNL DA
177. Neață Eugen deputat PSD DA
178. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
179. Nicolae Andrei deputat PSD DA
180. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
181. Niță Mihai deputat ALDE DA
182. Niță Nicu deputat PSD DA
183. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
184. Olar Corneliu deputat PNL DA
185. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
186. Oprea Dumitru deputat PNL DA
187. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
188. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
189. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
190. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
191. Palăr Ionel deputat PNL DA
192. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
193. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
194. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
195. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
196. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
197. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
198. Pavel Marian senator PSD DA
199. Păle Dănuț deputat PSD DA
200. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
201. Pereș Alexandru senator PNL DA
202. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
203. Petrea Gabriel deputat PSD DA
204. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
205. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
206. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
207. Pop Andrei deputat PSD DA
208. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
209. Pop Tudor Rareș deputat USR Abținere
210. Popa Cornel senator PNL DA
211. Popa Florin deputat PSD DA
212. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
213. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
214. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
215. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR Abținere
216. Popescu Pavel deputat PNL DA
217. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
218. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
219. Presadă Florina-Raluca senator USR Abținere
220. Presură Alexandra deputat PSD DA
221. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR Abținere
222. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
223. Prună Cristina-Mădălina deputat USR Abținere
224. Radu Anișoara deputat PSD DA
225. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
226. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
227. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
228. Răduț Violeta deputat PSD DA
229. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR Abținere
230. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
231. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
232. Roșca Lucreția deputat PSD DA
233. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
234. Rotaru Ion senator PSD DA
235. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
236. Salan Viorel senator PSD DA
237. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
238. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
239. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
240. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
241. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
242. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR Abținere
243. Seres Dénes deputat UDMR DA
244. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
245. Silistru Doina senator PSD DA
246. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
247. Simionca Ionuț deputat PMP DA
248. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
249. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
250. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
251. Solomon Adrian deputat PSD DA
252. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
253. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
254. Stan Ioan senator PSD DA
255. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR Abținere
256. Stancu Florinel deputat PSD DA
257. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
258. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
259. Stănescu Paul senator PSD DA
260. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
261. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
262. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
263. Suciu Matei deputat PSD DA
264. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
265. Szabó Ödön deputat UDMR DA
266. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
267. Șișcu George deputat PNL DA
268. Șotcan Theodora deputat PSD DA
269. Șovăială Constantin deputat PNL DA
270. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
271. Ștefan Ion deputat PNL DA
272. Ștefan Viorel deputat PSD DA
273. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
274. Tánczos Barna senator UDMR DA
275. Teiș Alina deputat PSD DA
276. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
277. Terea Ioan deputat PSD DA
278. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
279. Todor Adrian deputat PSD DA
280. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
281. Toma Ilie deputat PSD DA
282. Toma Vasilică senator PSD DA
283. Trăilă Cristina deputat PNL DA
284. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
285. Tudor Beatrice deputat PSD DA
286. Turcan Raluca deputat PNL DA
287. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
288. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
289. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
290. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
291. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
292. Vass Levente deputat UDMR DA
293. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
294. Velcea Nicolae deputat PSD DA
295. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
296. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
297. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
298. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR Abținere
299. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
300. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
301. Vulpescu Ioan senator PSD DA
302. Weber Mihai deputat PSD DA
303. Wiener Adrian senator USR Abținere
304. Zainea Cornel deputat USR Abținere
305. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
306. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
307. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 15:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro