Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 22:04 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 22:04

Subiect vot: Anexa 3/37 -amendament respins 1
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:318 114 56 20 11 9 7 13 52 17 6 7 3 3
- voturi pentru (DA):314 112 56 20 11 9 7 13 52 16 5 7 3 3
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - - 1 - - - -
- nu au votat:2 1 - - - - - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexe Costel deputat PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
5. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
7. Andronache Gabriel deputat PNL DA
8. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
9. Antal István-János deputat UDMR DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Anton Anton deputat ALDE DA
12. Apjok Norbert deputat UDMR DA
13. Arcan Emilia senator PSD DA
14. Avram Constantin deputat ALDE DA
15. Avram Nicolae senator PSD DA
16. Axinte Vasile deputat PSD DA
17. Babuș Radu deputat PSD DA
18. Baciu Gheorghe senator - DA
19. Badea Viorel Riceard senator PNL DA
20. Balan Ioan deputat PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
23. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
24. Bende Sándor deputat UDMR DA
25. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
26. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
28. Benkő Erika deputat UDMR DA
29. Bica Dănuț deputat PNL DA
30. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
33. Bodea Marius deputat PNL DA
34. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
36. Bontea Vlad deputat PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
40. Bran Ioana deputat PSD DA
41. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
43. Buican Cristian deputat PNL DA
44. Bulacu Romulus senator PNL DA
45. Bulai Iulian deputat USR DA
46. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
47. Burciu Cristina deputat PSD DA
48. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
49. Caracota Iancu senator PNL DA
50. Căciulă Aurel deputat PSD DA
51. Călin Ion deputat PSD DA
52. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
53. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
55. Cherecheș Florica deputat PNL DA
56. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
57. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
58. Chiriac Viorel deputat PSD DA
59. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
60. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
61. Ciocan Dan deputat PSD DA
62. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
63. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
64. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
65. Cîtea Vasile deputat PSD DA
66. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
67. Cobuz Maricela deputat PSD DA
68. Cocoș Vasile deputat PSD DA
69. Codreanu Constantin deputat PMP DA
70. Corlățean Titus senator PSD DA
71. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
72. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
73. Crețu Gabriela senator PSD DA
74. Cristache Cătălin deputat PMP DA
75. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
76. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
77. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
78. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
79. Culeafă Mihai deputat PNL DA
80. Cupșa Ioan deputat PNL DA
81. Dănăilă Leon senator PNL DA
82. Dehelean Silviu deputat USR DA
83. Deneș Ioan senator PSD DA
84. Derzsi Ákos senator UDMR DA
85. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
86. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
87. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
88. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
89. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
90. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
91. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
92. Dogariu Eugen senator PSD DA
93. Dragnea Nicolae-Liviu deputat PSD DA
94. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
95. Drulă Cătălin deputat USR DA
96. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
97. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
98. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
99. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
100. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
101. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
102. Fălcoi Nicu senator USR -
103. Federovici Doina Elena senator PSD DA
104. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
105. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
106. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
107. Floroiu Ionel deputat PSD DA
108. Furtună Mirela deputat PSD DA
109. Ganea Ion senator PSD DA
110. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
111. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
112. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
113. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
114. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
115. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
116. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
117. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
118. Gherman Dumitru deputat PSD DA
119. Ghica Cristian senator USR DA
120. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
121. Ghinea Cristian deputat USR DA
122. Gilia Claudia deputat PSD DA
123. Giugea Nicolae deputat PNL DA
124. Goga Octavian deputat PSD DA
125. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
126. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
127. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
128. Gudu Vasile deputat PNL DA
129. Hadârcă Ion senator ALDE DA
130. Halici Nicușor deputat PSD DA
131. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
132. Hărătău Elena deputat PSD DA
133. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
134. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
135. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
136. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
137. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
138. Ilea Vasile senator PSD DA
139. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
140. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
141. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
142. Ionescu George deputat PNL DA
143. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
144. Iordache Florin deputat PSD DA
145. Iordache Virginel senator PSD DA
146. Itu Cornel deputat PSD DA
147. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
148. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
149. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
150. László Attila senator UDMR DA
151. Lazăr Sorin deputat PSD DA
152. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
153. Longher Victoria deputat Minoritati DA
154. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
155. Lungu Tudorița deputat PNL DA
156. Lungu Vasile-Cristian senator - DA
157. Lupașcu Costel deputat PSD DA
158. Lupescu Dumitru deputat USR DA
159. Lupu Victorel senator PSD DA
160. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
161. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
162. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
163. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
164. Mareș Mara deputat PNL DA
165. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
166. Marin Gheorghe senator PSD DA
167. Marin Nicolae senator PSD DA
168. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
169. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
170. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
171. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
172. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
173. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
174. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
175. Mihu Ștefan senator PSD DA
176. Mirea Siminica senator PSD DA
177. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
178. Moga Nicolae senator PSD DA
179. Mohaci Mihai deputat PSD DA
180. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
181. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
182. Movilă Petru deputat PMP DA
183. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
184. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
185. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
186. Neagu Nicolae deputat PNL DA
187. Neață Eugen deputat PSD DA
188. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
189. Nicolae Andrei deputat PSD DA
190. Nicolae Șerban senator PSD DA
191. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
192. Niță Mihai deputat ALDE DA
193. Niță Nicu deputat PSD DA
194. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
195. Olar Corneliu deputat PNL DA
196. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
197. Oprea Dumitru deputat PNL DA
198. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
199. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
200. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
201. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
202. Palăr Ionel deputat PNL DA
203. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
204. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
205. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
206. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
207. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
208. Pavel Marian senator PSD DA
209. Păle Dănuț deputat PSD DA
210. Pereș Alexandru senator PNL DA
211. Petrea Gabriel deputat PSD DA
212. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
213. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
214. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
215. Pop Andrei deputat PSD DA
216. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
217. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
218. Popa Cornel senator PNL DA
219. Popa Florin deputat PSD DA
220. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
221. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
222. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
223. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
224. Popescu Pavel deputat PNL DA
225. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
226. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
227. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
228. Presură Alexandra deputat PSD DA
229. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
230. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
231. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
232. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
233. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
234. Răduț Violeta deputat PSD DA
235. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
236. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
237. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
238. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
239. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
240. Roșca Lucreția deputat PSD DA
241. Rotaru Ion senator PSD DA
242. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
243. Salan Viorel senator PSD DA
244. Savin Emanoil senator PSD DA
245. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
246. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
247. Scântei Laura-Iuliana senator PNL Abținere
248. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
249. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
250. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
251. Seres Dénes deputat UDMR DA
252. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
253. Silistru Doina senator PSD DA
254. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
255. Simionca Ionuț deputat PMP DA
256. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
257. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
258. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
259. Solomon Adrian deputat PSD DA
260. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
261. Stan Ioan senator PSD DA
262. Stancu Florinel deputat PSD DA
263. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
264. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
265. Stănescu Paul senator PSD DA
266. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
267. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
268. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
269. Suciu Matei deputat PSD DA
270. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
271. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
272. Șimon Gheorghe deputat PSD NU
273. Șișcu George deputat PNL DA
274. Șotcan Theodora deputat PSD DA
275. Șovăială Constantin deputat PNL DA
276. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
277. Ștefan Viorel deputat PSD DA
278. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
279. Tánczos Barna senator UDMR DA
280. Teiș Alina deputat PSD DA
281. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
282. Terea Ioan deputat PSD DA
283. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
284. Todor Adrian deputat PSD DA
285. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
286. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
287. Toma Ilie deputat PSD DA
288. Toma Vasilică senator PSD DA
289. Tomac Eugen deputat PMP DA
290. Trăilă Cristina deputat PNL DA
291. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
292. Trufin Lucian senator PSD DA
293. Tudor Beatrice deputat PSD DA
294. Turcan Raluca deputat PNL DA
295. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
296. Turos Lóránd senator UDMR DA
297. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
298. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
299. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
300. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
301. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
302. Vasilică Radu Costin deputat PSD -
303. Vass Levente deputat UDMR DA
304. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
305. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
306. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
307. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
308. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
309. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
310. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL DA
311. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
312. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
313. Vulpescu Ioan senator PSD DA
314. Weber Mihai deputat PSD DA
315. Wiener Adrian senator USR DA
316. Zainea Cornel deputat USR DA
317. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
318. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 29 ianuarie 2020, 13:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro