Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 22:10 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 22:10

Subiect vot: Anexa 3/41 - integral
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:315 109 53 19 17 11 7 13 51 17 8 6 3 1
- voturi pentru (DA):210 108 - - 17 11 - 13 51 - 1 6 3 -
- voturi împotrivă (NU):104 - 53 19 - - 7 - - 17 7 - - 1
- abțineri:1 1 - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexe Costel deputat PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
5. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
7. Andronache Gabriel deputat PNL NU
8. Antal István-János deputat UDMR DA
9. Antal István-Loránt senator UDMR DA
10. Apjok Norbert deputat UDMR DA
11. Arcan Emilia senator PSD DA
12. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
13. Avram Constantin deputat ALDE DA
14. Avram Nicolae senator PSD DA
15. Babuș Radu deputat PSD DA
16. Baciu Gheorghe senator - NU
17. Badea Viorel Riceard senator PNL NU
18. Balan Ioan deputat PNL NU
19. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
20. Bădălău Niculae senator PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
23. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
24. Bende Sándor deputat UDMR DA
25. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
26. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
28. Benkő Erika deputat UDMR DA
29. Bica Dănuț deputat PNL NU
30. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
31. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
33. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
35. Bontea Vlad deputat PSD DA
36. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
39. Bran Ioana deputat PSD DA
40. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
42. Buican Cristian deputat PNL NU
43. Bulacu Romulus senator PNL NU
44. Bulai Iulian deputat USR NU
45. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
46. Burciu Cristina deputat PSD DA
47. Caracota Iancu senator PNL NU
48. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
49. Căciulă Aurel deputat PSD DA
50. Călin Ion deputat PSD DA
51. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
52. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
54. Cherecheș Florica deputat PNL NU
55. Cherecheș Viorica deputat PNL NU
56. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
57. Chiriac Viorel deputat PSD DA
58. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
59. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
60. Ciocan Dan deputat PSD DA
61. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
62. Cîtea Vasile deputat PSD DA
63. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
64. Cobuz Maricela deputat PSD DA
65. Cocoș Vasile deputat PSD DA
66. Codreanu Constantin deputat PMP NU
67. Corlățean Titus senator PSD DA
68. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
69. Crețu Gabriela senator PSD DA
70. Cristache Cătălin deputat PMP NU
71. Cristina Ioan senator PNL NU
72. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
73. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
74. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
75. Csoma Botond deputat UDMR DA
76. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
77. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
78. Culeafă Mihai deputat PNL NU
79. Cupă Ion deputat ALDE DA
80. Cupșa Ioan deputat PNL NU
81. Dănăilă Leon senator PNL NU
82. Dehelean Silviu deputat USR NU
83. Deneș Ioan senator PSD DA
84. Derzsi Ákos senator UDMR DA
85. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
86. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
87. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
88. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
89. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
90. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
91. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL NU
92. Dogariu Eugen senator PSD DA
93. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
94. Drulă Cătălin deputat USR NU
95. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
96. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
97. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
98. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
99. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
100. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
101. Fălcoi Nicu senator USR NU
102. Federovici Doina Elena senator PSD DA
103. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
104. Filipescu Răducu-George senator PNL NU
105. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
106. Furtună Mirela deputat PSD DA
107. Ganea Ion senator PSD DA
108. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
109. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
110. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
111. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
112. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
113. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
114. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
115. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
116. Gherman Dumitru deputat PSD DA
117. Ghica Cristian senator USR NU
118. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
119. Gilia Claudia deputat PSD DA
120. Giugea Nicolae deputat PNL NU
121. Goga Octavian deputat PSD DA
122. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
123. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
124. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
125. Gudu Vasile deputat PNL NU
126. Hadârcă Ion senator ALDE DA
127. Halici Nicușor deputat PSD DA
128. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
129. Hărătău Elena deputat PSD DA
130. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
131. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
132. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
133. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
134. Iftimie Neculai deputat PSD DA
135. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
136. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
137. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
138. Ionescu George deputat PNL NU
139. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
140. Iordache Virginel senator PSD DA
141. Itu Cornel deputat PSD DA
142. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
143. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
144. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
145. Korodi Attila deputat UDMR DA
146. László Attila senator UDMR DA
147. Lazăr Sorin deputat PSD DA
148. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
149. Longher Victoria deputat Minoritati DA
150. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
151. Lungu Dan senator USR DA
152. Lupașcu Costel deputat PSD DA
153. Lupescu Dumitru deputat USR NU
154. Lupu Victorel senator PSD DA
155. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
156. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
157. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
158. Manoliu Dan senator PSD DA
159. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
160. Mareș Mara deputat PNL NU
161. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
162. Marin Gheorghe senator PSD DA
163. Marin Nicolae senator PSD DA
164. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
165. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
166. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
167. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
168. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
169. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
170. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
171. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
172. Mihu Ștefan senator PSD DA
173. Mirea Siminica senator PSD DA
174. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
175. Moga Nicolae senator PSD DA
176. Mohaci Mihai deputat PSD DA
177. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
178. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
179. Movilă Petru deputat PMP NU
180. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
181. Neagu Nicolae deputat PNL NU
182. Neață Eugen deputat PSD DA
183. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
184. Nicolae Andrei deputat PSD DA
185. Nicolae Șerban senator PSD DA
186. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
187. Niță Mihai deputat ALDE DA
188. Niță Nicu deputat PSD DA
189. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
190. Olar Corneliu deputat PNL NU
191. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
192. Oprea Dumitru deputat PNL NU
193. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL NU
194. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
195. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
196. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
197. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
198. Palăr Ionel deputat PNL NU
199. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
200. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
201. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
202. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
203. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
204. Păle Dănuț deputat PSD DA
205. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
206. Pereș Alexandru senator PNL NU
207. Petrea Gabriel deputat PSD DA
208. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
209. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
210. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
211. Pop Andrei deputat PSD DA
212. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
213. Pop Tudor Rareș deputat USR NU
214. Popa Cornel senator PNL NU
215. Popa Florin deputat PSD DA
216. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
217. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
218. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
219. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
220. Popescu Pavel deputat PNL NU
221. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
222. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
223. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
224. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
225. Presură Alexandra deputat PSD DA
226. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
227. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
228. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
229. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
230. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
231. Răduț Violeta deputat PSD DA
232. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
233. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
234. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
235. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
236. Roșca Lucreția deputat PSD DA
237. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
238. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
239. Salan Viorel senator PSD DA
240. Savin Emanoil senator PSD DA
241. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL NU
242. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
243. Scântei Laura-Iuliana senator PNL NU
244. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
245. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
246. Seres Dénes deputat UDMR DA
247. Silistru Doina senator PSD DA
248. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
249. Simionca Ionuț deputat PMP NU
250. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
251. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
252. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
253. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
254. Stan Ioan senator PSD DA
255. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR NU
256. Stancu Florinel deputat PSD DA
257. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
258. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
259. Stănescu Paul senator PSD DA
260. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
261. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
262. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
263. Suciu Matei deputat PSD DA
264. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
265. Szabó Ödön deputat UDMR DA
266. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
267. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
268. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
269. Șișcu George deputat PNL NU
270. Șotcan Theodora deputat PSD DA
271. Șova Lucian deputat PSD DA
272. Șovăială Constantin deputat PNL NU
273. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
274. Ștefan Ion deputat PNL NU
275. Ștefan Viorel deputat PSD DA
276. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
277. Tánczos Barna senator UDMR DA
278. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
279. Teiș Alina deputat PSD DA
280. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
281. Terea Ioan deputat PSD DA
282. Todor Adrian deputat PSD DA
283. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP NU
284. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
285. Toma Ilie deputat PSD DA
286. Toma Vasilică senator PSD DA
287. Tomac Eugen deputat PMP NU
288. Trăilă Cristina deputat PNL NU
289. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
290. Trufin Lucian senator PSD DA
291. Tudor Beatrice deputat PSD DA
292. Turcan Raluca deputat PNL NU
293. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP NU
294. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
295. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
296. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
297. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
298. Vasilică Radu Costin deputat PSD Abținere
299. Vass Levente deputat UDMR DA
300. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
301. Velcea Nicolae deputat PSD DA
302. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
303. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
304. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
305. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
306. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
307. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL NU
308. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
309. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
310. Vulpescu Ioan senator PSD DA
311. Weber Mihai deputat PSD DA
312. Wiener Adrian senator USR NU
313. Zainea Cornel deputat USR NU
314. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
315. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 25 ianuarie 2020, 3:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro