Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 22:14 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 22:14

Subiect vot: Anexa 3/46 - integral
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:318 118 52 19 15 13 3 13 49 17 7 8 3 1
- voturi pentru (DA):221 117 1 1 15 13 1 13 49 - - 8 3 -
- voturi împotrivă (NU):96 - 51 18 - - 2 - - 17 7 - - 1
- abțineri:1 1 - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexe Costel deputat PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
5. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
7. Andronache Gabriel deputat PNL NU
8. Antal István-János deputat UDMR DA
9. Antal István-Loránt senator UDMR DA
10. Apjok Norbert deputat UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
12. Avram Constantin deputat ALDE DA
13. Avram Nicolae senator PSD DA
14. Babuș Radu deputat PSD DA
15. Badea Viorel Riceard senator PNL NU
16. Balan Ioan deputat PNL NU
17. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
18. Bădălău Niculae senator PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
21. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
22. Bende Sándor deputat UDMR DA
23. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
24. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
26. Benkő Erika deputat UDMR DA
27. Bica Dănuț deputat PNL NU
28. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
29. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
32. Bodea Marius deputat PNL DA
33. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
35. Bontea Vlad deputat PSD DA
36. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
39. Bran Ioana deputat PSD DA
40. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
41. Buican Cristian deputat PNL NU
42. Bulacu Romulus senator PNL NU
43. Bulai Iulian deputat USR NU
44. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
45. Burciu Cristina deputat PSD DA
46. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
47. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
48. Caracota Iancu senator PNL NU
49. Căciulă Aurel deputat PSD DA
50. Călin Ion deputat PSD DA
51. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
52. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
54. Cherecheș Florica deputat PNL NU
55. Cherecheș Viorica deputat PNL NU
56. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
57. Chiriac Viorel deputat PSD DA
58. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
59. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
60. Ciocan Dan deputat PSD DA
61. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
62. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
63. Cîtea Vasile deputat PSD DA
64. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
65. Cobuz Maricela deputat PSD DA
66. Cocoș Vasile deputat PSD DA
67. Codreanu Constantin deputat PMP NU
68. Corlățean Titus senator PSD DA
69. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
70. Crețu Gabriela senator PSD DA
71. Cristache Cătălin deputat PMP DA
72. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
73. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
74. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
75. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
76. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
77. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
78. Culeafă Mihai deputat PNL NU
79. Cupă Ion deputat ALDE DA
80. Cupșa Ioan deputat PNL NU
81. Dănăilă Leon senator PNL NU
82. Dehelean Silviu deputat USR NU
83. Deneș Ioan senator PSD DA
84. Derzsi Ákos senator UDMR DA
85. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
86. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
87. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
88. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
89. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
90. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
91. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
92. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL NU
93. Dogariu Eugen senator PSD DA
94. Dragnea Nicolae-Liviu deputat PSD DA
95. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
96. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
97. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
98. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
99. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
100. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
101. Fălcoi Nicu senator USR NU
102. Federovici Doina Elena senator PSD DA
103. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
104. Filipescu Răducu-George senator PNL NU
105. Floroiu Ionel deputat PSD DA
106. Furtună Mirela deputat PSD DA
107. Ganea Ion senator PSD DA
108. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
109. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
110. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
111. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
112. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
113. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
114. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
115. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
116. Gherman Dumitru deputat PSD DA
117. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
118. Ghinea Cristian deputat USR NU
119. Gilia Claudia deputat PSD DA
120. Giugea Nicolae deputat PNL NU
121. Goga Octavian deputat PSD DA
122. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
123. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
124. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
125. Hadârcă Ion senator ALDE DA
126. Halici Nicușor deputat PSD DA
127. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
128. Hărătău Elena deputat PSD DA
129. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
130. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
131. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
132. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
133. Iftimie Neculai deputat PSD DA
134. Ilea Vasile senator PSD DA
135. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
136. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
137. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
138. Ionescu George deputat PNL NU
139. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
140. Iordache Florin deputat PSD DA
141. Iordache Virginel senator PSD DA
142. Itu Cornel deputat PSD DA
143. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
144. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
145. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
146. Korodi Attila deputat UDMR DA
147. László Attila senator UDMR DA
148. Lazăr Sorin deputat PSD DA
149. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
150. Longher Victoria deputat Minoritati DA
151. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
152. Lungu Dan senator USR NU
153. Lungu Tudorița deputat PNL NU
154. Lungu Vasile-Cristian senator - NU
155. Lupașcu Costel deputat PSD DA
156. Lupescu Dumitru deputat USR NU
157. Lupu Victorel senator PSD DA
158. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
159. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
160. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
161. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
162. Manoliu Dan senator PSD DA
163. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
164. Mareș Mara deputat PNL NU
165. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
166. Marin Nicolae senator PSD DA
167. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
168. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
169. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
170. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
171. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
172. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
173. Mihu Ștefan senator PSD DA
174. Mirea Siminica senator PSD DA
175. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
176. Moga Nicolae senator PSD DA
177. Mohaci Mihai deputat PSD DA
178. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
179. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
180. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
181. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
182. Neagu Nicolae deputat PNL NU
183. Neață Eugen deputat PSD DA
184. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
185. Nicolae Andrei deputat PSD DA
186. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
187. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
188. Niță Mihai deputat ALDE DA
189. Niță Nicu deputat PSD DA
190. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
191. Olar Corneliu deputat PNL NU
192. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
193. Oprea Dumitru deputat PNL NU
194. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL NU
195. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
196. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
197. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
198. Palăr Ionel deputat PNL NU
199. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
200. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
201. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
202. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
203. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
204. Pavel Marian senator PSD DA
205. Păle Dănuț deputat PSD DA
206. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
207. Pereș Alexandru senator PNL NU
208. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
209. Petrea Gabriel deputat PSD DA
210. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
211. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
212. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
213. Pop Andrei deputat PSD DA
214. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
215. Pop Tudor Rareș deputat USR NU
216. Popa Cornel senator PNL NU
217. Popa Florin deputat PSD DA
218. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
219. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
220. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
221. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
222. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
223. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
224. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
225. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
226. Presură Alexandra deputat PSD DA
227. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
228. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
229. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
230. Radu Anișoara deputat PSD DA
231. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
232. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
233. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
234. Răduț Violeta deputat PSD DA
235. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
236. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
237. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
238. Roșca Lucreția deputat PSD DA
239. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
240. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
241. Salan Viorel senator PSD DA
242. Savin Emanoil senator PSD DA
243. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL NU
244. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
245. Scântei Laura-Iuliana senator PNL NU
246. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL NU
247. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
248. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
249. Seres Dénes deputat UDMR DA
250. Silistru Doina senator PSD DA
251. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
252. Simionca Ionuț deputat PMP NU
253. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
254. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
255. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
256. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
257. Stan Ioan senator PSD DA
258. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR NU
259. Stancu Florinel deputat PSD DA
260. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
261. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
262. Stănescu Paul senator PSD DA
263. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
264. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
265. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
266. Suciu Matei deputat PSD DA
267. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
268. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
269. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
270. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
271. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
272. Șișcu George deputat PNL NU
273. Șotcan Theodora deputat PSD DA
274. Șova Lucian deputat PSD DA
275. Șovăială Constantin deputat PNL NU
276. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
277. Ștefan Ion deputat PNL NU
278. Ștefan Viorel deputat PSD DA
279. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
280. Tánczos Barna senator UDMR DA
281. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
282. Teiș Alina deputat PSD DA
283. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
284. Terea Ioan deputat PSD DA
285. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
286. Todor Adrian deputat PSD DA
287. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
288. Toma Ilie deputat PSD DA
289. Toma Vasilică senator PSD DA
290. Trăilă Cristina deputat PNL NU
291. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
292. Trufin Lucian senator PSD DA
293. Tudor Beatrice deputat PSD DA
294. Turcan Raluca deputat PNL NU
295. Turos Lóránd senator UDMR DA
296. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
297. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
298. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
299. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
300. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
301. Vasilică Radu Costin deputat PSD Abținere
302. Vass Levente deputat UDMR DA
303. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
304. Velcea Nicolae deputat PSD DA
305. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
306. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
307. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
308. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
309. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL NU
310. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
311. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
312. Vulpescu Ioan senator PSD DA
313. Weber Mihai deputat PSD DA
314. Wiener Adrian senator USR NU
315. Zainea Cornel deputat USR NU
316. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
317. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
318. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 3:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro