Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 22:20 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 22:20

Subiect vot: Anexa 3/52 - integral
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:317 118 51 16 15 11 6 12 50 18 7 7 3 3
- voturi pentru (DA):215 117 - - 15 11 - 12 50 - - 7 3 -
- voturi împotrivă (NU):101 - 51 16 - - 6 - - 18 7 - - 3
- abțineri:1 1 - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
4. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
6. Andronache Gabriel deputat PNL NU
7. Antal István-János deputat UDMR DA
8. Antal István-Loránt senator UDMR DA
9. Anton Anton deputat ALDE DA
10. Apjok Norbert deputat UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
12. Avram Constantin deputat ALDE DA
13. Babuș Radu deputat PSD DA
14. Baciu Gheorghe senator - NU
15. Badea Viorel Riceard senator PNL NU
16. Balan Ioan deputat PNL NU
17. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
18. Bădălău Niculae senator PSD DA
19. Băsescu Traian senator - NU
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
21. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
22. Bende Sándor deputat UDMR DA
23. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
24. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
26. Benkő Erika deputat UDMR DA
27. Bica Dănuț deputat PNL NU
28. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
29. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
32. Bodea Marius deputat PNL NU
33. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
35. Bontea Vlad deputat PSD DA
36. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
38. Bran Ioana deputat PSD DA
39. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
40. Buican Cristian deputat PNL NU
41. Bulacu Romulus senator PNL NU
42. Bulai Iulian deputat USR NU
43. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
44. Burciu Cristina deputat PSD DA
45. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
46. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
47. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
48. Caracota Iancu senator PNL NU
49. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
50. Căciulă Aurel deputat PSD DA
51. Călin Ion deputat PSD DA
52. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
53. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
55. Cherecheș Florica deputat PNL NU
56. Cherecheș Viorica deputat PNL NU
57. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
58. Chiriac Viorel deputat PSD DA
59. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
60. Ciocan Dan deputat PSD DA
61. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
62. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
63. Cîtea Vasile deputat PSD DA
64. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
65. Cobuz Maricela deputat PSD DA
66. Cocoș Vasile deputat PSD DA
67. Codreanu Constantin deputat PMP NU
68. Corlățean Titus senator PSD DA
69. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
70. Crețu Gabriela senator PSD DA
71. Cristache Cătălin deputat PMP NU
72. Cristina Ioan senator PNL NU
73. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
74. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
75. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
76. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
77. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
78. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
79. Culeafă Mihai deputat PNL NU
80. Cupă Ion deputat ALDE DA
81. Cupșa Ioan deputat PNL NU
82. Dănăilă Leon senator PNL NU
83. Dehelean Silviu deputat USR NU
84. Deneș Ioan senator PSD DA
85. Derzsi Ákos senator UDMR DA
86. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
87. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
88. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
89. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
90. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
91. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
92. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
93. Dogariu Eugen senator PSD DA
94. Dragnea Nicolae-Liviu deputat PSD DA
95. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
96. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
97. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
98. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
99. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
100. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
101. Federovici Doina Elena senator PSD DA
102. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
103. Filipescu Răducu-George senator PNL NU
104. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
105. Floroiu Ionel deputat PSD DA
106. Furtună Mirela deputat PSD DA
107. Ganea Ion senator PSD DA
108. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
109. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
110. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
111. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
112. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
113. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
114. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
115. Gherman Dumitru deputat PSD DA
116. Ghica Cristian senator USR NU
117. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
118. Gilia Claudia deputat PSD DA
119. Giugea Nicolae deputat PNL NU
120. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
121. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
122. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
123. Gudu Vasile deputat PNL NU
124. Hadârcă Ion senator ALDE DA
125. Halici Nicușor deputat PSD DA
126. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
127. Hărătău Elena deputat PSD DA
128. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
129. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
130. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
131. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
132. Iftimie Neculai deputat PSD DA
133. Ilea Vasile senator PSD DA
134. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
135. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
136. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
137. Ionescu George deputat PNL NU
138. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
139. Iordache Florin deputat PSD DA
140. Iordache Virginel senator PSD DA
141. Itu Cornel deputat PSD DA
142. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
143. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
144. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
145. Korodi Attila deputat UDMR DA
146. László Attila senator UDMR DA
147. Lazăr Sorin deputat PSD DA
148. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
149. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
150. Lungu Dan senator USR NU
151. Lungu Tudorița deputat PNL NU
152. Lungu Vasile-Cristian senator - NU
153. Lupașcu Costel deputat PSD DA
154. Lupescu Dumitru deputat USR NU
155. Lupu Victorel senator PSD DA
156. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
157. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
158. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
159. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
160. Manoliu Dan senator PSD DA
161. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
162. Mareș Mara deputat PNL NU
163. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
164. Marin Gheorghe senator PSD DA
165. Marin Nicolae senator PSD DA
166. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
167. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
168. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
169. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
170. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
171. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
172. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
173. Mihu Ștefan senator PSD DA
174. Mirea Siminica senator PSD DA
175. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
176. Mohaci Mihai deputat PSD DA
177. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
178. Movilă Petru deputat PMP NU
179. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
180. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
181. Neagu Nicolae deputat PNL NU
182. Neață Eugen deputat PSD DA
183. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
184. Nicolae Andrei deputat PSD DA
185. Nicolae Șerban senator PSD DA
186. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
187. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
188. Niță Mihai deputat ALDE DA
189. Niță Nicu deputat PSD DA
190. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
191. Olar Corneliu deputat PNL NU
192. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
193. Oprea Dumitru deputat PNL NU
194. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL NU
195. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
196. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
197. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
198. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
199. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
200. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
201. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
202. Pașcan Emil-Marius deputat PMP NU
203. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
204. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
205. Pavel Marian senator PSD DA
206. Păle Dănuț deputat PSD DA
207. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
208. Pereș Alexandru senator PNL NU
209. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
210. Petrea Gabriel deputat PSD DA
211. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
212. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
213. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
214. Pop Andrei deputat PSD DA
215. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
216. Pop Tudor Rareș deputat USR NU
217. Popa Cornel senator PNL NU
218. Popa Florin deputat PSD DA
219. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
220. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
221. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
222. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
223. Popescu Pavel deputat PNL NU
224. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
225. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
226. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
227. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
228. Presură Alexandra deputat PSD DA
229. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
230. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
231. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
232. Radu Anișoara deputat PSD DA
233. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
234. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
235. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
236. Răduț Violeta deputat PSD DA
237. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
238. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
239. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
240. Roșca Lucreția deputat PSD DA
241. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
242. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
243. Salan Viorel senator PSD DA
244. Savin Emanoil senator PSD DA
245. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL NU
246. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
247. Scântei Laura-Iuliana senator PNL NU
248. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL NU
249. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
250. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
251. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
252. Seres Dénes deputat UDMR DA
253. Silistru Doina senator PSD DA
254. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
255. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
256. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
257. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
258. Solomon Adrian deputat PSD DA
259. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
260. Stan Ioan senator PSD DA
261. Stancu Florinel deputat PSD DA
262. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
263. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
264. Stănescu Paul senator PSD DA
265. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
266. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
267. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
268. Suciu Matei deputat PSD DA
269. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
270. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
271. Szabó Ödön deputat UDMR DA
272. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
273. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
274. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
275. Șotcan Theodora deputat PSD DA
276. Șovăială Constantin deputat PNL NU
277. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
278. Ștefan Ion deputat PNL NU
279. Ștefan Viorel deputat PSD DA
280. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
281. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
282. Teiș Alina deputat PSD DA
283. Terea Ioan deputat PSD DA
284. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
285. Todor Adrian deputat PSD DA
286. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP NU
287. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
288. Toma Ilie deputat PSD DA
289. Toma Vasilică senator PSD DA
290. Trăilă Cristina deputat PNL NU
291. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
292. Trufin Lucian senator PSD DA
293. Tudor Beatrice deputat PSD DA
294. Turcan Raluca deputat PNL NU
295. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP NU
296. Turos Lóránd senator UDMR DA
297. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
298. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
299. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
300. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
301. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
302. Vasilică Radu Costin deputat PSD Abținere
303. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
304. Velcea Nicolae deputat PSD DA
305. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
306. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
307. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
308. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
309. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL NU
310. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
311. Vulpescu Ioan senator PSD DA
312. Weber Mihai deputat PSD DA
313. Wiener Adrian senator USR NU
314. Zainea Cornel deputat USR NU
315. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
316. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
317. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 25 ianuarie 2020, 4:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro