Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.02.2019 > 16:50 Versiunea pentru printare
Luni, 18 februarie 2019, ora 16:50

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 295/2018 pentru completarea Legii nr. 98/2016 privind achizițiile publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:182 85 39 22 12 5 3 14 2
- voturi pentru (DA):117 85 - - 12 5 2 13 -
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1 -
- abțineri:64 - 39 22 - - 1 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL Abținere
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Balint Liviu-Ioan PSD DA
9. Barna Ilie Dan USR Abținere
10. Bălănescu Alexandru PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Benedek Zacharie UDMR DA
13. Bica Dănuț PNL Abținere
14. Bichineț Corneliu PMP DA
15. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
19. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
20. Buican Cristian PNL Abținere
21. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
22. Bulai Iulian USR Abținere
23. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
24. Calotă Florică Ică ALDE DA
25. Căciulă Aurel PSD DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Cherecheș Florica PNL Abținere
28. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
29. Chiriac Viorel PSD DA
30. Ciocan Dan PSD DA
31. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
32. Cobuz Maricela PSD DA
33. Codreanu Constantin PMP DA
34. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
35. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
36. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
37. Csoma Botond UDMR DA
38. Cupșa Ioan PNL Abținere
39. Dehelean Silviu USR Abținere
40. Dinu Cristina-Elena PSD DA
41. Dobre Victor Paul PNL Abținere
42. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
43. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
44. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
45. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
46. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
47. Dunava Costel Neculai PSD DA
48. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
49. Erdei Dolóczki István UDMR DA
50. Farago Petru UDMR DA
51. Fădor Angelica PNL Abținere
52. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
53. Florea Oana-Consuela PSD DA
54. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
55. Gavrilă Camelia PSD DA
56. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
57. Georgescu Nicolae PSD DA
58. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
59. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
60. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
61. Gherman Dumitru PSD DA
62. Gilia Claudia PSD DA
63. Giugea Nicolae PNL Abținere
64. Goga Octavian PSD DA
65. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
66. Gudu Vasile PNL Abținere
67. Hărătău Elena PSD DA
68. Huncă Mihaela - Abținere
69. Ibram Iusein Minoritati DA
70. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
71. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
72. Ioniță Antoneta PNL Abținere
73. Iordache Florin PSD DA
74. Itu Cornel PSD DA
75. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
76. Jivan Luminița-Maria PSD DA
77. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
78. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
79. Longher Victoria Minoritati DA
80. Lovin Dumitru ALDE DA
81. Lungu Tudorița PNL Abținere
82. Lupașcu Costel PSD DA
83. Lupescu Dumitru USR Abținere
84. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
85. Manole Petre-Florin PSD DA
86. Marica Petru-Sorin PSD DA
87. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
88. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
89. Mohaci Mihai PSD DA
90. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
91. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
92. Mușoiu Ștefan PSD DA
93. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
94. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
95. Neagu Nicolae PNL Abținere
96. Neață Eugen PSD DA
97. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
98. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
99. Nicolae Andrei PSD DA
100. Nicolicea Eugen PSD DA
101. Nistor Laurențiu PSD DA
102. Niță Nicu PSD DA
103. Nosa Iuliu PSD DA
104. Olar Corneliu PNL Abținere
105. Olteanu Daniel ALDE DA
106. Oprea Dumitru PNL Abținere
107. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
108. Oteșanu Daniela PSD DA
109. Pambuccian Varujan Minoritati DA
110. Pană Adriana-Doina PSD DA
111. Paraschiv Rodica PSD DA
112. Păle Dănuț PSD DA
113. Petrea Gabriel PSD DA
114. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
115. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
116. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
117. Pop Tudor Rareș USR Abținere
118. Popa Florin PSD DA
119. Popa Mihai Valentin PSD DA
120. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
121. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
122. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
123. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
124. Presură Alexandra PSD DA
125. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
126. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
127. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
128. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
129. Răduț Violeta PSD DA
130. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
131. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
132. Romanescu Cristinel PNL Abținere
133. Rotaru Alexandru PSD DA
134. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
135. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
136. Sefer Cristian-George PSD DA
137. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
138. Simion Lucian-Eduard PSD DA
139. Simonis Alfred - Robert PSD DA
140. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
141. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
142. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
143. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
144. Stancu Florinel PSD DA
145. Stănescu Alexandru PSD DA
146. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
147. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
148. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
149. Suciu Matei PSD DA
150. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
151. Szabó Ödön UDMR DA
152. Șarapatin Elvira PSD DA
153. Șimon Gheorghe PSD DA
154. Șișcu George PNL Abținere
155. Șotcan Theodora PSD DA
156. Ștefan Corneliu PSD DA
157. Ștefan Ion PNL Abținere
158. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
159. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
160. Teiș Alina PSD DA
161. Terea Ioan PSD DA
162. Todor Adrian PSD DA
163. Toma Ilie PSD DA
164. Trăilă Cristina PNL Abținere
165. Tudor Beatrice PSD DA
166. Turcan Raluca PNL Abținere
167. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
168. Tușa Adriana Diana PSD DA
169. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
170. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
171. Varga Vasile PNL Abținere
172. Vasile Daniel Minoritati DA
173. Vass Levente UDMR DA
174. Velcea Nicolae PSD DA
175. Vișan George-Gabriel PSD DA
176. Vîlceanu Dan PNL Abținere
177. Vîrză Mihăiță PSD DA
178. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
179. Vosganian Varujan ALDE DA
180. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
181. Weber Mihai PSD DA
182. Zainea Cornel USR Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 23 iulie 2019, 4:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro