Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.02.2019 > 16:53 Versiunea pentru printare
Luni, 18 februarie 2019, ora 16:53

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:167 81 36 21 10 4 5 7 3
- voturi pentru (DA):121 80 - 18 10 4 1 7 1
- voturi împotrivă (NU):4 1 2 - - - 1 - -
- abțineri:42 - 34 3 - - 3 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL Abținere
4. Apjok Norbert UDMR DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Balint Liviu-Ioan PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR DA
9. Bălănescu Alexandru PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Bica Dănuț PNL Abținere
13. Bichineț Corneliu PMP DA
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Botez Mihai-Cătălin USR DA
17. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
18. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
19. Buican Cristian PNL Abținere
20. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
21. Bulai Iulian USR Abținere
22. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
23. Calotă Florică Ică ALDE DA
24. Căciulă Aurel PSD DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Cherecheș Florica PNL Abținere
27. Chichirău Cosette-Paula USR DA
28. Chiriac Viorel PSD DA
29. Ciocan Dan PSD DA
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
31. Cobuz Maricela PSD DA
32. Codreanu Constantin PMP Abținere
33. Cosma Lavinia-Corina USR DA
34. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
35. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
36. Cupșa Ioan PNL Abținere
37. Dehelean Silviu USR DA
38. Dinu Cristina-Elena PSD DA
39. Dobre Victor Paul PNL Abținere
40. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
41. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
42. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
43. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
44. Dunava Costel Neculai PSD DA
45. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
46. Erdei Dolóczki István UDMR DA
47. Farago Petru UDMR DA
48. Fădor Angelica PNL Abținere
49. Florea Oana-Consuela PSD DA
50. Floroiu Ionel PSD DA
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
52. Gavrilă Camelia PSD DA
53. Georgescu Nicolae PSD DA
54. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
55. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
56. Gherman Dumitru PSD DA
57. Gilia Claudia PSD DA
58. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
59. Gudu Vasile PNL Abținere
60. Hărătău Elena PSD DA
61. Huncă Mihaela - Abținere
62. Ibram Iusein Minoritati DA
63. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
64. Ion Stelian-Cristian USR DA
65. Ioniță Antoneta PNL Abținere
66. Iordache Florin PSD NU
67. Itu Cornel PSD DA
68. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
69. Jivan Luminița-Maria PSD DA
70. Korodi Attila UDMR DA
71. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
72. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
73. Lovin Dumitru ALDE DA
74. Lungu Tudorița PNL Abținere
75. Lupașcu Costel PSD DA
76. Lupescu Dumitru USR DA
77. Manole Petre-Florin PSD DA
78. Marica Petru-Sorin PSD DA
79. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
80. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
81. Mohaci Mihai PSD DA
82. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
83. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
84. Mușoiu Ștefan PSD DA
85. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
86. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
87. Neagu Nicolae PNL Abținere
88. Neață Eugen PSD DA
89. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
90. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
91. Nicolae Andrei PSD DA
92. Nicolicea Eugen PSD DA
93. Nistor Laurențiu PSD DA
94. Niță Nicu PSD DA
95. Nosa Iuliu PSD DA
96. Olar Corneliu PNL Abținere
97. Olteanu Daniel ALDE DA
98. Oprea Dumitru PNL Abținere
99. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
100. Oteșanu Daniela PSD DA
101. Pambuccian Varujan Minoritati DA
102. Pană Adriana-Doina PSD DA
103. Paraschiv Rodica PSD DA
104. Păle Dănuț PSD DA
105. Petrea Gabriel PSD DA
106. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
107. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
108. Popa Florin PSD DA
109. Popa Mihai Valentin PSD DA
110. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
111. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
112. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
113. Presură Alexandra PSD DA
114. Prună Cristina-Mădălina USR DA
115. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
116. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
117. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
118. Răduț Violeta PSD DA
119. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
120. Roman Florin-Claudiu PNL NU
121. Romanescu Cristinel PNL Abținere
122. Rotaru Alexandru PSD DA
123. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
124. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
125. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
126. Sefer Cristian-George PSD DA
127. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
128. Simion Lucian-Eduard PSD DA
129. Simonis Alfred - Robert PSD DA
130. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
131. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
132. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
133. Stancu Florinel PSD DA
134. Stănescu Alexandru PSD DA
135. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
136. Suciu Matei PSD DA
137. Szabó Ödön UDMR DA
138. Șarapatin Elvira PSD DA
139. Șimon Gheorghe PSD DA
140. Șișcu George PNL Abținere
141. Șotcan Theodora PSD DA
142. Ștefan Corneliu PSD DA
143. Ștefan Ion PNL Abținere
144. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
145. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
146. Teiș Alina PSD DA
147. Terea Ioan PSD DA
148. Todor Adrian PSD DA
149. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
150. Toma Ilie PSD DA
151. Trăilă Cristina PNL Abținere
152. Tudor Beatrice PSD DA
153. Turcan Raluca PNL Abținere
154. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
155. Tușa Adriana Diana PSD DA
156. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
157. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
158. Varga Vasile PNL Abținere
159. Velcea Nicolae PSD DA
160. Vișan George-Gabriel PSD DA
161. Vîlceanu Dan PNL Abținere
162. Vîrză Mihăiță PSD DA
163. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
164. Vosganian Varujan ALDE DA
165. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
166. Weber Mihai PSD DA
167. Zainea Cornel USR DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 17 iulie 2019, 18:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro