Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.02.2019 > 13:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 februarie 2019, ora 13:10

Poziție pe
ordinea de zi:
3,1
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 710/2018 pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.74/2013 privind unele măsuri pentru îmbunătățirea și reorganizarea activității Agenției Naționale de Administrare Fiscală, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:272 122 55 27 16 14 8 15 15
- voturi pentru (DA):168 122 1 1 16 14 1 13 -
- voturi împotrivă (NU):101 - 51 26 - - 7 2 15
- abțineri:3 - 3 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Banias Mircea Marius - NU
18. Barna Ilie Dan USR NU
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR NU
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL NU
27. Bichineț Corneliu PMP DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL NU
32. Bodea Marius PNL NU
33. Bogaciu Alexandra-Corina - NU
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR NU
39. Bran Ioana PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL NU
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR NU
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
49. Cherecheș Florica PNL NU
50. Chichirău Cosette-Paula USR NU
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor PSD DA
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Cobuz Maricela PSD DA
58. Cocoș Vasile PSD DA
59. Codreanu Constantin PMP NU
60. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
61. Cosma Lavinia-Corina USR DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
63. Cristache Cătălin PMP NU
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
66. Csoma Botond UDMR DA
67. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
68. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL NU
70. Dan Nicușor Daniel USR NU
71. Dehelean Silviu USR NU
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Dobre Mircea-Titus - NU
75. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
76. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
77. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
78. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drulă Cătălin USR NU
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Durbacă Eugen - NU
83. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
84. Farago Petru UDMR DA
85. Fădor Angelica PNL NU
86. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
87. Florea Damian PSD DA
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
91. Furic Iarco Minoritati DA
92. Furtună Mirela PSD DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
94. Gavrilă Camelia PSD DA
95. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
100. Gheorghe Tinel PNL NU
101. Gheorghiu Bogdan PNL NU
102. Gherman Dumitru PSD DA
103. Ghilea Găvrilă PNL NU
104. Ghinea Cristian USR NU
105. Giugea Nicolae PNL NU
106. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
107. Gudu Vasile PNL NU
108. Halici Nicușor PSD DA
109. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
110. Hărătău Elena PSD DA
111. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Huncă Mihaela - NU
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ion Stelian-Cristian USR NU
119. Ionescu George PNL NU
120. Ioniță Antoneta PNL NU
121. Iordache Florin PSD DA
122. Itu Cornel PSD DA
123. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
124. Kelemen Hunor UDMR DA
125. Lazăr Sorin PSD DA
126. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
127. Longher Victoria Minoritati DA
128. Lovin Dumitru ALDE DA
129. Lungu Tudorița PNL NU
130. Lupașcu Costel PSD DA
131. Lupescu Dumitru USR NU
132. Macovei Silviu Nicu PSD DA
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
134. Manole Petre-Florin PSD DA
135. Mareș Mara PNL NU
136. Marica Petru-Sorin PSD DA
137. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
138. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Meiroșu Marilena-Emilia - NU
141. Mihalescul Dumitru PNL NU
142. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
143. Mînzatu Roxana PSD DA
144. Mocanu Adrian ALDE DA
145. Mocioalcă Ion - NU
146. Mohaci Mihai PSD DA
147. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
148. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
149. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
150. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
151. Neață Eugen PSD DA
152. Nicoară Romeo Florin PNL NU
153. Nicolae Andrei PSD DA
154. Nicolicea Eugen PSD DA
155. Nistor Laurențiu PSD DA
156. Niță Mihai ALDE DA
157. Niță Nicu PSD DA
158. Nosa Iuliu PSD DA
159. Olteanu Daniel ALDE DA
160. Oprea Dumitru PNL DA
161. Oros Nechita-Adrian PNL NU
162. Palăr Ionel PNL NU
163. Pambuccian Varujan Minoritati DA
164. Pană Adriana-Doina PSD DA
165. Paraschiv Rodica PSD DA
166. Pașcan Emil-Marius PMP NU
167. Pau Radu - Adrian - NU
168. Păle Dănuț PSD DA
169. Petcu Toma-Florin ALDE DA
170. Petrea Gabriel PSD DA
171. Petric Octavian - NU
172. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
173. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
174. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
175. Plumb Rovana PSD DA
176. Podașcă Gabriela-Maria - NU
177. Ponta Victor-Viorel - NU
178. Pop Tudor Rareș USR NU
179. Popa Florin PSD DA
180. Popa Mihai Valentin PSD DA
181. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
182. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
183. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
184. Popescu Pavel PNL NU
185. Preda Cezar-Florin PNL NU
186. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
187. Presură Alexandra PSD DA
188. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
189. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
190. Prună Cristina-Mădălina USR NU
191. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
192. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
193. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
194. Rădulescu Alexandru PSD DA
195. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
196. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
197. Răduț Violeta PSD DA
198. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
199. Roman Florin-Claudiu PNL NU
200. Roman Ioan Sorin PSD DA
201. Romanescu Cristinel PNL NU
202. Roșca Lucreția PSD DA
203. Rotaru Alexandru PSD DA
204. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
205. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
206. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
207. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
208. Sefer Cristian-George PSD DA
209. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
210. Seres Dénes UDMR DA
211. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
212. Simion Lucian-Eduard PSD DA
213. Simionca Ionuț PMP NU
214. Simonis Alfred - Robert PSD DA
215. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
216. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
217. Spânu Ion - NU
218. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
219. Stan Viorel PSD DA
220. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
221. Stancu Florinel PSD DA
222. Stativă Irinel Ioan PSD DA
223. Stănescu Alexandru PSD DA
224. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
225. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
226. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
227. Suciu Matei PSD DA
228. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
229. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
230. Szabó Ödön UDMR DA
231. Șarapatin Elvira PSD DA
232. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
233. Șimon Gheorghe PSD DA
234. Șișcu George PNL NU
235. Șotcan Theodora PSD DA
236. Șova Lucian PSD DA
237. Șovăială Constantin PNL NU
238. Ștefan Corneliu PSD DA
239. Ștefan Ion PNL NU
240. Ștefan Viorel PSD DA
241. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
242. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
243. Terea Ioan PSD DA
244. Tîlvăr Angel PSD DA
245. Todor Adrian PSD DA
246. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
247. Toma Ilie PSD DA
248. Tripa Florin-Dan PSD DA
249. Tudor Beatrice PSD DA
250. Turcan Raluca PNL NU
251. Tușa Adriana Diana PSD DA
252. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
253. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
254. Varga Vasile PNL NU
255. Vasile Daniel Minoritati DA
256. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
257. Vasilică Radu Costin PSD DA
258. Văcaru Alin Vasile - NU
259. Velcea Nicolae PSD DA
260. Vexler Silviu Minoritati DA
261. Vișan George-Gabriel PSD DA
262. Vîlceanu Dan PNL NU
263. Vîrză Mihăiță PSD DA
264. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
265. Vlăducă Oana-Silvia - NU
266. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
267. Vosganian Varujan ALDE DA
268. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
269. Weber Mihai PSD DA
270. Zainea Cornel USR NU
271. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
272. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 septembrie 2019, 6:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro