Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.03.2019 > 17:21 Versiunea pentru printare
Luni, 4 martie 2019, ora 17:21

Subiect vot: Comisia de numarare si validare a voturilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:196 111 31 16 13 8 5 11 1
- voturi pentru (DA):194 111 31 15 13 8 5 10 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Bălănescu Alexandru PSD DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bontea Vlad PSD DA
25. Botez Mihai-Cătălin USR DA
26. Bran Ioana PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
35. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
36. Cherecheș Florica PNL DA
37. Chiriac Viorel PSD DA
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
39. Ciuhodaru Tudor PSD DA
40. Cîtea Vasile PSD DA
41. Cobuz Maricela PSD DA
42. Cocoș Vasile PSD DA
43. Cosma Lavinia-Corina USR DA
44. Csép Éva-Andrea UDMR DA
45. Csoma Botond UDMR DA
46. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
47. Cupă Ion ALDE DA
48. Cupșa Ioan PNL DA
49. Dehelean Silviu USR DA
50. Dinu Cristina-Elena PSD DA
51. Dîrzu Ioan PSD DA
52. Dobre Victor Paul PNL DA
53. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
54. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
55. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
56. Drulă Cătălin USR DA
57. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Fădor Angelica PNL DA
60. Florea Damian PSD DA
61. Florea Oana-Consuela PSD DA
62. Floroiu Ionel PSD DA
63. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
64. Furic Iarco Minoritati DA
65. Furtună Mirela PSD DA
66. Gavrilă Camelia PSD DA
67. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
68. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
69. Gheorghe Tinel PNL DA
70. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
71. Gherman Dumitru PSD DA
72. Ghilea Găvrilă PNL DA
73. Gilia Claudia PSD DA
74. Giugea Nicolae PNL DA
75. Goga Octavian PSD DA
76. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
77. Gudu Vasile PNL DA
78. Hărătău Elena PSD DA
79. Iancu Iulian PSD DA
80. Ibram Iusein Minoritati DA
81. Iftimie Neculai PSD DA
82. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
83. Ion Stelian-Cristian USR DA
84. Ioniță Antoneta PNL DA
85. Iordache Florin PSD DA
86. Itu Cornel PSD DA
87. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
88. Jivan Luminița-Maria PSD DA
89. Lazăr Sorin PSD DA
90. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
91. Longher Victoria Minoritati DA
92. Lovin Dumitru ALDE DA
93. Lupașcu Costel PSD DA
94. Lupescu Dumitru USR -
95. Macovei Silviu Nicu PSD DA
96. Manole Petre-Florin PSD DA
97. Mareș Mara PNL DA
98. Marica Petru-Sorin PSD DA
99. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
100. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
101. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
102. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
103. Mohaci Mihai PSD DA
104. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
105. Movilă Petru PMP DA
106. Mușoiu Ștefan PSD DA
107. Neață Eugen PSD DA
108. Nicoară Romeo Florin PNL DA
109. Nistor Laurențiu PSD DA
110. Niță Mihai ALDE DA
111. Niță Nicu PSD DA
112. Nosa Iuliu PSD DA
113. Olar Corneliu PNL DA
114. Olteanu Daniel ALDE DA
115. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
116. Oros Nechita-Adrian PNL DA
117. Oteșanu Daniela PSD DA
118. Pană Adriana-Doina PSD DA
119. Paraschiv Rodica PSD DA
120. Pașcan Emil-Marius PMP DA
121. Păle Dănuț PSD DA
122. Petrea Gabriel PSD DA
123. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
124. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
125. Plumb Rovana PSD DA
126. Popa Florin PSD DA
127. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
128. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
129. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
130. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
131. Presură Alexandra PSD DA
132. Prună Cristina-Mădălina USR DA
133. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
134. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
135. Răduț Violeta PSD DA
136. Roman Florin-Claudiu PNL DA
137. Roman Ioan Sorin PSD DA
138. Roșca Lucreția PSD DA
139. Rotaru Alexandru PSD DA
140. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
141. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
142. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
143. Sefer Cristian-George PSD DA
144. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
145. Seres Dénes UDMR DA
146. Simion Lucian-Eduard PSD DA
147. Simionca Ionuț PMP DA
148. Simonis Alfred - Robert PSD DA
149. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
150. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
151. Solomon Adrian PSD DA
152. Stan Viorel PSD DA
153. Stancu Florinel PSD DA
154. Stativă Irinel Ioan PSD DA
155. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
156. Suciu Matei PSD DA
157. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
158. Szabó Ödön UDMR DA
159. Șarapatin Elvira PSD DA
160. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
161. Șimon Gheorghe PSD DA
162. Șișcu George PNL DA
163. Șotcan Theodora PSD DA
164. Șova Lucian PSD DA
165. Ștefan Corneliu PSD DA
166. Ștefan Ion PNL DA
167. Ștefan Viorel PSD DA
168. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
169. Tabugan Ion ALDE DA
170. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
171. Teiș Alina PSD DA
172. Terea Ioan PSD DA
173. Todor Adrian PSD DA
174. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
175. Toma Ilie PSD DA
176. Tudor Beatrice PSD DA
177. Turcan Raluca PNL DA
178. Tușa Adriana Diana PSD DA
179. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
180. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
181. Varga Vasile PNL DA
182. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
183. Vasilică Radu Costin PSD DA
184. Vass Levente UDMR DA
185. Velcea Nicolae PSD DA
186. Vexler Silviu Minoritati DA
187. Vișan George-Gabriel PSD DA
188. Vîlceanu Dan PNL DA
189. Vîrză Mihăiță PSD DA
190. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
191. Vosganian Varujan ALDE DA
192. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
193. Weber Mihai PSD DA
194. Zainea Cornel USR DA
195. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
196. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 ianuarie 2020, 7:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro