Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.03.2019 > 14:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 martie 2019, ora 14:10

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:270 98 44 15 12 12 5 10 3 44 11 5 4 5 2
- voturi pentru (DA):250 96 43 12 12 12 5 10 2 37 9 4 2 4 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:3 - - 2 - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:17 2 1 1 - - - - - 7 2 1 2 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
3. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
4. Andronache Gabriel deputat PNL DA
5. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
6. Apjok Norbert deputat UDMR DA
7. Arcan Emilia senator PSD DA
8. Arcaș Viorel senator PSD DA
9. Avram Constantin deputat ALDE DA
10. Avram Nicolae senator PSD DA
11. Babuș Radu deputat PSD DA
12. Balan Ioan deputat PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
14. Bădălău Niculae senator PSD DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
16. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
17. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
18. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
19. Bica Dănuț deputat PNL DA
20. Birchall Ana deputat PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
23. Bodea Marius deputat PNL DA
24. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
26. Bontea Vlad deputat PSD DA
27. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
28. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
29. Botnariu Emanuel-Gabriel senator - DA
30. Bran Ioana deputat PSD DA
31. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
33. Buican Cristian deputat PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
35. Bulacu Romulus senator PNL DA
36. Bulai Iulian deputat USR DA
37. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
38. Burciu Cristina deputat PSD DA
39. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
40. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
41. Căciulă Aurel deputat PSD DA
42. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
44. Cherecheș Florica deputat PNL DA
45. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
46. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
47. Chiriac Viorel deputat PSD DA
48. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
49. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
50. Ciocan Dan deputat PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
54. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
55. Cobuz Maricela deputat PSD DA
56. Cocoș Vasile deputat PSD DA
57. Coliban Allen senator USR DA
58. Corlățean Titus senator PSD DA
59. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
60. Crețu Gabriela senator PSD -
61. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
62. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
63. Csoma Botond deputat UDMR DA
64. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
66. Culeafă Mihai deputat PNL DA
67. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
68. Dehelean Silviu deputat USR DA
69. Deneș Ioan senator PSD DA
70. Derzsi Ákos senator UDMR DA
71. Diaconescu Renică senator PSD -
72. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
73. Dinu Cristina-Elena deputat PSD -
74. Dircă George-Edward senator USR -
75. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
76. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
77. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
78. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
79. Dogariu Eugen senator PSD DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
81. Drulă Cătălin deputat USR Abținere
82. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
83. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
84. Farago Petru deputat UDMR DA
85. Fădor Angelica deputat PNL DA
86. Fălcoi Nicu senator USR DA
87. Fejér László-Ődőn senator UDMR -
88. Filipescu Răducu-George senator PNL -
89. Florea Damian deputat PSD DA
90. Floroiu Ionel deputat PSD DA
91. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
92. Furic Iarco deputat Minoritati DA
93. Găină Mihăiță deputat PSD DA
94. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
95. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
96. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
97. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
98. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
99. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
100. Gherman Dumitru deputat PSD DA
101. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
102. Ghinea Cristian deputat USR DA
103. Gilia Claudia deputat PSD DA
104. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
105. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
106. Gudu Vasile deputat PNL DA
107. Hadârcă Ion senator ALDE -
108. Halici Nicușor deputat PSD DA
109. Hărătău Elena deputat PSD DA
110. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
111. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
112. Huncă Mihaela deputat - DA
113. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
114. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
115. Iftimie Neculai deputat PSD DA
116. Ilie Viorel senator ALDE DA
117. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
118. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
119. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
120. Ionașcu Gabi senator - DA
121. Ionescu George deputat PNL DA
122. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
123. Iordache Florin deputat PSD DA
124. Iordache Virginel senator PSD DA
125. Iriza Scarlat senator PSD DA
126. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
127. Korodi Attila deputat UDMR DA
128. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
129. Lazăr Sorin deputat PSD DA
130. Longher Victoria deputat Minoritati DA
131. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
132. Lungu Tudorița deputat PNL DA
133. Lupașcu Costel deputat PSD DA
134. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
135. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
136. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
137. Manoliu Dan senator PSD DA
138. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
139. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
140. Marin Nicolae senator PSD DA
141. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
142. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
143. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
144. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
145. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
146. Mihu Ștefan senator PSD DA
147. Mirea Siminica senator PSD DA
148. Mohaci Mihai deputat PSD DA
149. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
150. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
151. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
152. Neagu Nicolae deputat PNL DA
153. Neață Eugen deputat PSD -
154. Nechifor Cătălin-Ioan deputat - Abținere
155. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
156. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
157. Nicolae Andrei deputat PSD DA
158. Nicolae Șerban senator PSD DA
159. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
160. Nosa Iuliu deputat PSD DA
161. Olar Corneliu deputat PNL DA
162. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
163. Oprea Dumitru deputat PNL DA
164. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
165. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
166. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
167. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
168. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
169. Palăr Ionel deputat PNL -
170. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
171. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
172. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
173. Pavel Marian senator PSD DA
174. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
175. Petrea Gabriel deputat PSD DA
176. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
177. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
178. Pistru-Popa Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
179. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
180. Plumb Rovana deputat PSD DA
181. Podașcă Gabriela-Maria deputat - DA
182. Pop Andrei deputat PSD DA
183. Pop Gheorghe senator PSD DA
184. Pop Liviu-Marian senator PSD -
185. Popa Cornel senator PNL -
186. Popa Florin deputat PSD DA
187. Popa Ion senator ALDE DA
188. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
189. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
190. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
191. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
192. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
193. Presură Alexandra deputat PSD DA
194. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR Abținere
195. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
196. Radu Anișoara deputat PSD DA
197. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
198. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
199. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
200. Răduț Violeta deputat PSD DA
201. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
202. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
203. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
204. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
205. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
206. Romașcanu Lucian senator PSD DA
207. Roșca Lucreția deputat PSD DA
208. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
209. Rotaru Ion senator PSD -
210. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
211. Salan Viorel senator PSD DA
212. Savin Emanoil senator PSD DA
213. Sămărtinean Cornel-Mircea deputat PMP DA
214. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
215. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
216. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
217. Sibinescu Ionuț senator ALDE DA
218. Simionca Ionuț deputat PMP DA
219. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
220. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
221. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
222. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
223. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
224. Stan Ioan senator PSD -
225. Stan Viorel deputat PSD DA
226. Stancu Florinel deputat PSD DA
227. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
228. Stănescu Paul senator PSD DA
229. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
230. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
231. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
232. Suciu Matei deputat PSD DA
233. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
234. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
235. Szabó Ödön deputat UDMR DA
236. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
237. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
238. Șișcu George deputat PNL DA
239. Șova Lucian deputat PSD DA
240. Șovăială Constantin deputat PNL DA
241. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
242. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
243. Tabugan Ion deputat ALDE DA
244. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
245. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD -
246. Terea Ioan deputat PSD DA
247. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
248. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
249. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
250. Toma Ilie deputat PSD DA
251. Trăilă Cristina deputat PNL DA
252. Tudor Beatrice deputat PSD DA
253. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
254. Turos Lóránd senator UDMR -
255. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
256. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
257. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR -
258. Valeca Șerban Constantin senator PSD -
259. Vass Levente deputat UDMR DA
260. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
261. Velcea Nicolae deputat PSD DA
262. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
263. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
264. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
265. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
266. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
267. Vulpescu Ioan senator PSD DA
268. Weber Mihai deputat PSD DA
269. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 noiembrie 2019, 22:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro