Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.03.2019 > 14:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 martie 2019, ora 14:10

Subiect vot: Aprobare program de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:306 112 48 17 13 13 6 10 3 50 14 6 6 6 2
- voturi pentru (DA):288 111 46 17 13 13 6 10 - 44 11 6 4 5 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:4 - - - - - - - 3 - 1 - - - -
- nu au votat:14 1 2 - - - - - - 6 2 - 2 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
3. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
4. Andronache Gabriel deputat PNL DA
5. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
6. Apjok Norbert deputat UDMR DA
7. Arcan Emilia senator PSD DA
8. Arcaș Viorel senator PSD DA
9. Avram Constantin deputat ALDE DA
10. Avram Nicolae senator PSD DA
11. Babuș Radu deputat PSD DA
12. Balan Ioan deputat PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
14. Bădălău Niculae senator PSD DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
16. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
17. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
18. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
20. Bica Dănuț deputat PNL DA
21. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
22. Birchall Ana deputat PSD DA
23. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
26. Bodea Marius deputat PNL DA
27. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
29. Bontea Vlad deputat PSD DA
30. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
31. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
32. Botnariu Emanuel-Gabriel senator - DA
33. Bran Ioana deputat PSD DA
34. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
35. Buican Cristian deputat PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
37. Bulacu Romulus senator PNL DA
38. Bulai Iulian deputat USR DA
39. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
40. Burciu Cristina deputat PSD DA
41. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
42. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
43. Căciulă Aurel deputat PSD DA
44. Călin Ion deputat PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
47. Cârciumaru Florin senator PSD -
48. Cherecheș Florica deputat PNL DA
49. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
50. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
51. Chiriac Viorel deputat PSD -
52. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
53. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
54. Ciocan Dan deputat PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
57. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
58. Cobuz Maricela deputat PSD DA
59. Cocoș Vasile deputat PSD DA
60. Coliban Allen senator USR DA
61. Corlățean Titus senator PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
63. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
64. Crețu Gabriela senator PSD -
65. Cristina Ioan senator PNL -
66. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
67. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
68. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
69. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
70. Csoma Botond deputat UDMR DA
71. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
72. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
73. Culeafă Mihai deputat PNL DA
74. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
75. Dehelean Silviu deputat USR DA
76. Deneș Ioan senator PSD DA
77. Derzsi Ákos senator UDMR DA
78. Diaconescu Renică senator PSD DA
79. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
80. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
81. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
82. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
83. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
84. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
85. Dogariu Eugen senator PSD DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
87. Drulă Cătălin deputat USR DA
88. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
89. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
90. Farago Petru deputat UDMR DA
91. Fădor Angelica deputat PNL DA
92. Fălcoi Nicu senator USR DA
93. Fejér László-Ődőn senator UDMR -
94. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
95. Florea Damian deputat PSD DA
96. Floroiu Ionel deputat PSD DA
97. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
98. Furic Iarco deputat Minoritati DA
99. Furtună Mirela deputat PSD DA
100. Ganea Ion senator PSD -
101. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
102. Găină Mihăiță deputat PSD DA
103. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
104. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
105. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
106. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
108. Gherman Dumitru deputat PSD DA
109. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
110. Gilia Claudia deputat PSD DA
111. Giugea Nicolae deputat PNL DA
112. Goga Octavian deputat PSD DA
113. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
114. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
115. Gudu Vasile deputat PNL DA
116. Hadârcă Ion senator ALDE -
117. Halici Nicușor deputat PSD DA
118. Hărătău Elena deputat PSD DA
119. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL DA
120. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
121. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
122. Huncă Mihaela deputat - Abținere
123. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL -
124. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
125. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
126. Iftimie Neculai deputat PSD DA
127. Ilie Viorel senator ALDE DA
128. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
129. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
130. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
131. Ionașcu Gabi senator - DA
132. Ionescu George deputat PNL DA
133. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
134. Iordache Florin deputat PSD DA
135. Iordache Virginel senator PSD DA
136. Itu Cornel deputat PSD DA
137. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
138. Korodi Attila deputat UDMR DA
139. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
140. Lazăr Sorin deputat PSD DA
141. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
142. Longher Victoria deputat Minoritati DA
143. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
144. Lungu Tudorița deputat PNL DA
145. Lupașcu Costel deputat PSD DA
146. Lupu Victorel senator PSD DA
147. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
148. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
149. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
150. Manoliu Dan senator PSD DA
151. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
152. Mareș Mara deputat PNL DA
153. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
154. Marin Nicolae senator PSD DA
155. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
156. Marussi George-Nicolae senator USR DA
157. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
158. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
159. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
161. Mihu Ștefan senator PSD DA
162. Mirea Siminica senator PSD DA
163. Moga Nicolae senator PSD -
164. Mohaci Mihai deputat PSD DA
165. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
166. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
167. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
168. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
169. Neagu Nicolae deputat PNL DA
170. Neață Eugen deputat PSD DA
171. Nechifor Cătălin-Ioan deputat - Abținere
172. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
173. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
174. Nicolae Andrei deputat PSD DA
175. Nicolae Șerban senator PSD DA
176. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
177. Niță Mihai deputat ALDE DA
178. Niță Nicu deputat PSD DA
179. Nosa Iuliu deputat PSD DA
180. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
181. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
182. Oprea Dumitru deputat PNL DA
183. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
184. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
185. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
186. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
187. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
188. Palăr Ionel deputat PNL -
189. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
190. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
191. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
192. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
193. Pavel Marian senator PSD DA
194. Păle Dănuț deputat PSD DA
195. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
196. Pereș Alexandru senator PNL Abținere
197. Petrea Gabriel deputat PSD DA
198. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
199. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
200. Pistru-Popa Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
201. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
202. Plumb Rovana deputat PSD DA
203. Podașcă Gabriela-Maria deputat - Abținere
204. Pop Andrei deputat PSD DA
205. Pop Gheorghe senator PSD DA
206. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
207. Popa Cornel senator PNL -
208. Popa Florin deputat PSD DA
209. Popa Ion senator ALDE DA
210. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
211. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
212. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
213. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
214. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
215. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
216. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
217. Presură Alexandra deputat PSD DA
218. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
219. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
220. Radu Anișoara deputat PSD DA
221. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
222. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
223. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
224. Răduț Violeta deputat PSD DA
225. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
226. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
227. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
228. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
229. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
230. Romașcanu Lucian senator PSD DA
231. Roșca Lucreția deputat PSD DA
232. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
233. Rotaru Ion senator PSD DA
234. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
235. Salan Viorel senator PSD DA
236. Savin Emanoil senator PSD DA
237. Sămărtinean Cornel-Mircea deputat PMP DA
238. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
239. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
240. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
241. Sibinescu Ionuț senator ALDE DA
242. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
243. Simionca Ionuț deputat PMP DA
244. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
245. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
246. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
247. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
248. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
249. Stan Ioan senator PSD DA
250. Stan Viorel deputat PSD DA
251. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
252. Stancu Florinel deputat PSD DA
253. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
254. Stănescu Paul senator PSD DA
255. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
256. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
257. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
258. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
259. Suciu Matei deputat PSD DA
260. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
261. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
262. Szabó Ödön deputat UDMR DA
263. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
264. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
265. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
266. Șotcan Theodora deputat PSD DA
267. Șova Lucian deputat PSD DA
268. Șovăială Constantin deputat PNL DA
269. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
270. Ștefan Ion deputat PNL DA
271. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
272. Tabugan Ion deputat ALDE DA
273. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
274. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
275. Terea Ioan deputat PSD DA
276. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
277. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
278. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
279. Toma Ilie deputat PSD DA
280. Trăilă Cristina deputat PNL DA
281. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
282. Trufin Lucian senator PSD -
283. Tudor Beatrice deputat PSD DA
284. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
285. Turos Lóránd senator UDMR -
286. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
287. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
288. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
289. Valeca Șerban Constantin senator PSD -
290. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
291. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
292. Vass Levente deputat UDMR DA
293. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
294. Velcea Nicolae deputat PSD DA
295. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
296. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
297. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
298. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
299. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
300. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
301. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
302. Vulpescu Ioan senator PSD DA
303. Weber Mihai deputat PSD DA
304. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
305. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
306. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 noiembrie 2019, 19:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro