Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.11.2006 > 12:42 Versiunea pentru printare
Marți, 14 noiembrie 2006, ora 12:42

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
PL 788/2006 pentru ratificarea Acordului între Guvernul României și Guvernul Republicii Bulgaria privind protecția reciprocă a informațiilor clasificate, semnat la București la 13 aprilie 2006
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:233 72 54 20 37 16 11 13 10
- voturi pentru (DA):224 71 52 17 37 16 11 11 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - - 1 - - - - 1
- nu au votat:7 1 2 2 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andreica Romică PNL DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Bara Nicolae PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Bădălău Niculae PSD DA
18. Băeșu George PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Boureanu Cristian Alexandru PNL -
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Brînză William Gabriel PD-L DA
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buciuta Ștefan Minoritati DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Buda Ioan PSD DA
33. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
34. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Canacheu Costică PD-L DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
39. Călian Petru PC DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Chiper Gheorghe PSD DA
43. Chiș Filonaș PSD DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
45. Ciontu Corneliu - DA
46. Ciopraga Mircea PNL DA
47. Codîrlă Liviu PRM -
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Dan Iosif PSD DA
51. Diaconescu Marin PRM DA
52. Diaconescu Renică PC DA
53. Dida Corneliu Ioan PSD DA
54. Dobre Traian PNL DA
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
58. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
59. Dumitriu Mihai PSD DA
60. Dumitru Ion PSD DA
61. Dușa Mircea PSD DA
62. Duțu Stelian PD-L DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Eserghep Gelil PRM DA
65. Faina Constantin PC DA
66. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
67. Fenechiu Relu PNL DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati DA
69. Florea Damian PC DA
70. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Găleteanu Monalisa PSD DA
75. Gerea Andrei Dominic PNL DA
76. Gheorghe Valeriu PNL DA
77. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
78. Ghișe Ioan - DA
79. Giurgiu Mircia - DA
80. Glăvan Ștefan PC DA
81. Godja Petru PSD DA
82. Gonțea Ion PD-L DA
83. Grigore Dan PD-L DA
84. Grosaru Mircea Minoritati DA
85. Gubandru Aurel PSD DA
86. Gușă Cozmin Horea - DA
87. Hanganu Romeo Octavian PC DA
88. Hoban Ioan PNL DA
89. Hoinaru Marian PNL DA
90. Iancu Iulian PSD DA
91. Ibram Iusein Minoritati -
92. Igaș Traian Constantin PD-L DA
93. Ignat Miron Minoritati -
94. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
95. Ionescu Daniel PSD DA
96. Iordache Florin PSD DA
97. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
98. Iriza Marius PRM DA
99. Iustian Mircea Teodor PNL DA
100. Kelemen Hunor UDMR DA
101. Kerekes Károly UDMR DA
102. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
103. Kovacs Attila UDMR DA
104. Lakatos Petru UDMR DA
105. Lambrino Radu PD-L DA
106. Longher Ghervazen Minoritati DA
107. Luchian Ion PNL DA
108. Macaleți Costică PSD DA
109. Magheru Paul PRM DA
110. Man Mircea PD-L DA
111. Manolescu Oana Minoritati DA
112. Manta Pantelimon PC DA
113. Marian Dan Mihai PNL DA
114. Marin Constantin PSD DA
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Máté András-Levente UDMR DA
117. Matei Cătălin Lucian PSD DA
118. Mazăre Alexandru PSD DA
119. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
120. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
121. Mănescu Rareș Șerban PNL -
122. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
123. Mătușa Tudor PRM DA
124. Meir Nati - DA
125. Merce Ilie PRM -
126. Micula Cătălin PNL DA
127. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
128. Mircovici Niculae Minoritati DA
129. Mironescu Laurențiu PD-L DA
130. Mitrea Manuela PSD DA
131. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
132. Mocanu Alexandru PD-L DA
133. Mocanu Vasile PSD DA
134. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
135. Mocioalcă Ion PSD DA
136. Mohora Tudor PSD DA
137. Moisoiu Adrian PRM DA
138. Momanu Corneliu PNL DA
139. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
140. Movilă Petru PD-L DA
141. Munteanu Ioan PSD DA
142. Muscă Monica Octavia - DA
143. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
144. Nassar Rodica PSD DA
145. Nechita Aurel PSD DA
146. Nedelcu Gabriela PSD DA
147. Nica Dan PSD DA
148. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
149. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
150. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
151. Niță Constantin PSD DA
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Oancea Viorel PNL DA
154. Olarean Aurel PD-L DA
155. Olteanu Bogdan PNL DA
156. Oprea Gabriel PSD DA
157. Ovidenie Costel - DA
158. Pardău Dumitru PNL DA
159. Pavelescu Aurelian - Abținere
160. Paveliu Marian Sorin PNL DA
161. Păun Nicolae Minoritati DA
162. Petrea Constantin PD-L DA
163. Plumb Rovana PSD DA
164. Pop Claudiu Adrian PSD DA
165. Popa Cornel PNL DA
166. Popa Nicolae PC DA
167. Popescu Florin Aurelian PNL DA
168. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
169. Preda Ion PNL DA
170. Pruteanu Vasile PNL DA
171. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
172. Pupeză Viorel PSD DA
173. Pușcă Mircea Valer PNL DA
174. Puzdrea Dumitru PD-L DA
175. Racoceanu Viorel PD-L DA
176. Radan Mihai Minoritati DA
177. Rădulescu Cristian PD-L DA
178. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
179. Rus Ioan Aurel PRM DA
180. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
181. Sanda Victor PSD DA
182. Sandu-Capră Mihai PNL DA
183. Sasu Ion PSD DA
184. Săniuță Marian-Florian PSD DA
185. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
186. Scutaru Adrian George PNL DA
187. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
188. Seres Dénes UDMR DA
189. Sirețeanu Mihail PSD DA
190. Sóki Béla UDMR DA
191. Soporan Vasile Filip PSD DA
192. Stan Ioan PSD -
193. Stativă Irinel Ioan PSD DA
194. Stănescu Cristian PRM DA
195. Stănescu Mircea PD-L DA
196. Stoica Ion - DA
197. Străchinaru Petre PD-L DA
198. Strungă Emil PNL DA
199. Szekely Levente Csaba UDMR DA
200. Știrbeț Cornel PNL DA
201. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
202. Știucă Alecsandru PSD DA
203. Tabără Valeriu PD-L DA
204. Tămagă Constantin PSD DA
205. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
206. Tărniceru Petru PSD DA
207. Timar Liviu PSD DA
208. Timiș Ioan PNL DA
209. Todoran Pavel PSD DA
210. Toma Florentina Marilena PSD DA
211. Toma Horia-Victor PNL DA
212. Toró Tiberiu UDMR DA
213. Tudor Constantin PC DA
214. Tudose Mihai PSD DA
215. Turcan Raluca PNL DA
216. Țundrea Ioan PC DA
217. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
218. Ujeniuc Dragoș PNL DA
219. Ungureanu Petre PNL DA
220. Ursărescu Dorinel PNL DA
221. Vainer Aurel Minoritati DA
222. Varga Attila UDMR DA
223. Vasile Aurelia PSD DA
224. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
225. Văsioiu Horia PD-L DA
226. Vlase Petru Gabriel PSD DA
227. Vlădoiu Aurel PSD DA
228. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
229. Voinea Florea PSD DA
230. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
231. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
232. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
233. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 24 aprilie 2019, 21:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro