Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.03.2019 > 16:26 Versiunea pentru printare
Luni, 18 martie 2019, ora 16:26

Subiect vot: PL-x 592/2018 - Retrimitere la comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:172 75 37 20 18 7 5 9 1
- voturi pentru (DA):151 75 37 2 18 7 2 9 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:21 - - 18 - - 3 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Balan Ioan PNL DA
9. Barna Ilie Dan USR Abținere
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Bende Sándor UDMR DA
12. Benedek Zacharie UDMR DA
13. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
14. Benkő Erika UDMR DA
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Bode Lucian Nicolae PNL DA
19. Bontea Vlad PSD DA
20. Bran Ioana PSD DA
21. Budăi Marius-Constantin PSD DA
22. Buican Cristian PNL DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Bulai Iulian USR Abținere
25. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Căciulă Aurel PSD DA
28. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
29. Cherecheș Florica PNL DA
30. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
31. Chiriac Viorel PSD DA
32. Ciocan Dan PSD DA
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
34. Cîtea Vasile PSD DA
35. Cobuz Maricela PSD DA
36. Cocoș Vasile PSD DA
37. Codreanu Constantin PMP Abținere
38. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
39. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
40. Csép Éva-Andrea UDMR DA
41. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
42. Csoma Botond UDMR DA
43. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
44. Cupșa Ioan PNL DA
45. Dehelean Silviu USR Abținere
46. Dîrzu Ioan PSD DA
47. Dobre Victor Paul PNL DA
48. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
49. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
50. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
51. Erdei Dolóczki István UDMR DA
52. Farago Petru UDMR DA
53. Fădor Angelica PNL DA
54. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
55. Furtună Mirela PSD DA
56. Gavrilă Camelia PSD DA
57. Găină Mihăiță PSD DA
58. Georgescu Nicolae PSD DA
59. Gherman Dumitru PSD DA
60. Ghilea Găvrilă PNL DA
61. Giugea Nicolae PNL DA
62. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
63. Gudu Vasile PNL DA
64. Halici Nicușor PSD DA
65. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
66. Hărătău Elena PSD DA
67. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
68. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
69. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
70. Iancu Marius-Ionel PSD DA
71. Ibram Iusein Minoritati DA
72. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
73. Ioniță Antoneta PNL DA
74. Iordache Florin PSD DA
75. Itu Cornel PSD DA
76. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
77. Jivan Luminița-Maria PSD DA
78. Korodi Attila UDMR DA
79. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
80. Lazăr Sorin PSD DA
81. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
82. Longher Victoria Minoritati DA
83. Lovin Dumitru ALDE DA
84. Lungu Tudorița PNL DA
85. Lupașcu Costel PSD DA
86. Lupescu Dumitru USR Abținere
87. Macovei Silviu Nicu PSD DA
88. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
89. Manole Petre-Florin PSD DA
90. Marica Petru-Sorin PSD DA
91. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
92. Mînzatu Roxana PSD DA
93. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
94. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
95. Movilă Petru PMP DA
96. Mușoiu Ștefan PSD DA
97. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
98. Neagu Nicolae PNL DA
99. Neață Eugen PSD DA
100. Nicoară Romeo Florin PNL DA
101. Nicolae Andrei PSD DA
102. Nistor Laurențiu PSD DA
103. Niță Mihai ALDE DA
104. Niță Nicu PSD DA
105. Nosa Iuliu PSD DA
106. Olar Corneliu PNL DA
107. Oprea Dumitru PNL DA
108. Oros Nechita-Adrian PNL DA
109. Oteșanu Daniela PSD DA
110. Palăr Ionel PNL DA
111. Pană Adriana-Doina PSD DA
112. Paraschiv Rodica PSD DA
113. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
114. Pau Radu - Adrian - DA
115. Păle Dănuț PSD DA
116. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
117. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
118. Pop Andrei PSD DA
119. Pop Tudor Rareș USR Abținere
120. Popa Florin PSD DA
121. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
122. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
123. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
124. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
125. Radu Anișoara PSD DA
126. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
127. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
128. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
129. Răduț Violeta PSD DA
130. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
131. Roman Florin-Claudiu PNL DA
132. Romanescu Cristinel PNL DA
133. Roșca Lucreția PSD DA
134. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
135. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
136. Seres Dénes UDMR DA
137. Simion Lucian-Eduard PSD DA
138. Simonis Alfred - Robert PSD DA
139. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
140. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
141. Stănescu Alexandru PSD DA
142. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
143. Suciu Matei PSD DA
144. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
145. Szabó Ödön UDMR DA
146. Șarapatin Elvira PSD DA
147. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
148. Șimon Gheorghe PSD DA
149. Șișcu George PNL DA
150. Șotcan Theodora PSD DA
151. Șovăială Constantin PNL DA
152. Tabugan Ion ALDE DA
153. Teiș Alina PSD DA
154. Terea Ioan PSD DA
155. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
156. Toma Ilie PSD DA
157. Trăilă Cristina PNL DA
158. Tudor Beatrice PSD DA
159. Turcan Raluca PNL DA
160. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
161. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
162. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
163. Varga Vasile PNL DA
164. Vasile Daniel Minoritati DA
165. Vass Levente UDMR DA
166. Velcea Nicolae PSD DA
167. Vișan George-Gabriel PSD DA
168. Vîrză Mihăiță PSD DA
169. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
170. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
171. Zainea Cornel USR Abținere
172. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 20 iulie 2019, 21:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro