Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.03.2019 > 16:27 Versiunea pentru printare
Luni, 18 martie 2019, ora 16:27

Subiect vot: Pl-x 440/2017 - Retrimitere la comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:174 77 40 20 16 7 5 7 2
- voturi pentru (DA):129 77 - 20 16 7 - 7 2
- voturi împotrivă (NU):45 - 40 - - - 5 - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Antal István-János UDMR DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Balan Ioan PNL NU
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Bende Sándor UDMR DA
12. Benedek Zacharie UDMR DA
13. Benga Tudor - Vlad USR DA
14. Benkő Erika UDMR DA
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Bode Lucian Nicolae PNL NU
19. Bontea Vlad PSD DA
20. Borza Remus-Adrian - DA
21. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
22. Botez Mihai-Cătălin USR DA
23. Bran Ioana PSD DA
24. Budăi Marius-Constantin PSD DA
25. Buican Cristian PNL NU
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
28. Calotă Florică Ică ALDE DA
29. Căciulă Aurel PSD DA
30. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
31. Cherecheș Florica PNL NU
32. Chichirău Cosette-Paula USR DA
33. Ciocan Dan PSD DA
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
35. Cîtea Vasile PSD DA
36. Cobuz Maricela PSD DA
37. Cocoș Vasile PSD DA
38. Codreanu Constantin PMP NU
39. Cosma Lavinia-Corina USR DA
40. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
41. Csép Éva-Andrea UDMR DA
42. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
43. Cupșa Ioan PNL NU
44. Dehelean Silviu USR DA
45. Dîrzu Ioan PSD DA
46. Dobre Victor Paul PNL NU
47. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
48. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
49. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
50. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
51. Erdei Dolóczki István UDMR DA
52. Farago Petru UDMR DA
53. Fădor Angelica PNL NU
54. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
55. Furtună Mirela PSD DA
56. Gavrilă Camelia PSD DA
57. Găină Mihăiță PSD DA
58. Georgescu Nicolae PSD DA
59. Gherman Dumitru PSD DA
60. Ghilea Găvrilă PNL NU
61. Giugea Nicolae PNL NU
62. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
63. Gudu Vasile PNL NU
64. Halici Nicușor PSD DA
65. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
66. Hărătău Elena PSD DA
67. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
68. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
69. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
70. Iancu Marius-Ionel PSD DA
71. Ibram Iusein Minoritati DA
72. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
73. Ioniță Antoneta PNL NU
74. Iordache Florin PSD DA
75. Itu Cornel PSD DA
76. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
77. Jivan Luminița-Maria PSD DA
78. Korodi Attila UDMR DA
79. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
80. Lazăr Sorin PSD DA
81. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
82. Longher Victoria Minoritati DA
83. Lovin Dumitru ALDE DA
84. Lungu Tudorița PNL NU
85. Lupașcu Costel PSD DA
86. Lupescu Dumitru USR DA
87. Macovei Silviu Nicu PSD DA
88. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
89. Manole Petre-Florin PSD DA
90. Marica Petru-Sorin PSD DA
91. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
92. Mînzatu Roxana PSD DA
93. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
94. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
95. Movilă Petru PMP NU
96. Mușoiu Ștefan PSD DA
97. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
98. Neagu Nicolae PNL NU
99. Neață Eugen PSD DA
100. Nicoară Romeo Florin PNL NU
101. Nicolae Andrei PSD DA
102. Nistor Laurențiu PSD DA
103. Niță Mihai ALDE DA
104. Niță Nicu PSD DA
105. Nosa Iuliu PSD DA
106. Olar Corneliu PNL NU
107. Oprea Dumitru PNL NU
108. Oros Nechita-Adrian PNL NU
109. Oteșanu Daniela PSD DA
110. Palăr Ionel PNL NU
111. Pană Adriana-Doina PSD DA
112. Paraschiv Rodica PSD DA
113. Pașcan Emil-Marius PMP NU
114. Pau Radu - Adrian - DA
115. Păle Dănuț PSD DA
116. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
117. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
118. Pop Andrei PSD DA
119. Pop Tudor Rareș USR DA
120. Popa Florin PSD DA
121. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
122. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
123. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
124. Prună Cristina-Mădălina USR DA
125. Radu Anișoara PSD DA
126. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
127. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
128. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
129. Răduț Violeta PSD DA
130. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
131. Roman Florin-Claudiu PNL NU
132. Romanescu Cristinel PNL NU
133. Roșca Lucreția PSD DA
134. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
135. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
136. Seres Dénes UDMR DA
137. Simion Lucian-Eduard PSD DA
138. Simonis Alfred - Robert PSD DA
139. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
140. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
141. Stănescu Alexandru PSD DA
142. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
143. Suciu Matei PSD DA
144. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
145. Szabó Ödön UDMR DA
146. Șarapatin Elvira PSD DA
147. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
148. Șimon Gheorghe PSD DA
149. Șișcu George PNL NU
150. Șotcan Theodora PSD DA
151. Șovăială Constantin PNL NU
152. Ștefan Ion PNL NU
153. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
154. Tabugan Ion ALDE DA
155. Teiș Alina PSD DA
156. Terea Ioan PSD DA
157. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
158. Toma Ilie PSD DA
159. Trăilă Cristina PNL NU
160. Tudor Beatrice PSD DA
161. Turcan Raluca PNL NU
162. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
163. Tușa Adriana Diana PSD DA
164. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
165. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
166. Varga Glad-Aurel PNL NU
167. Varga Vasile PNL NU
168. Velcea Nicolae PSD DA
169. Vișan George-Gabriel PSD DA
170. Vîrză Mihăiță PSD DA
171. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
172. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
173. Zainea Cornel USR DA
174. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 13 noiembrie 2019, 23:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro