Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.03.2019 > 16:28 Versiunea pentru printare
Luni, 18 martie 2019, ora 16:28

Subiect vot: Dezbaterea motiunii simple initiate de 103 deputati (MS 2/2019) - Propunere timpi dezbatere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:163 66 36 22 18 7 5 8 1
- voturi pentru (DA):163 66 36 22 18 7 5 8 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Balan Ioan PNL DA
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Bende Sándor UDMR DA
12. Benedek Zacharie UDMR DA
13. Benga Tudor - Vlad USR DA
14. Benkő Erika UDMR DA
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Bode Lucian Nicolae PNL DA
19. Bontea Vlad PSD DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR DA
21. Bran Ioana PSD DA
22. Buican Cristian PNL DA
23. Bulai Iulian USR DA
24. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
25. Calotă Florică Ică ALDE DA
26. Căciulă Aurel PSD DA
27. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
28. Cherecheș Florica PNL DA
29. Chichirău Cosette-Paula USR DA
30. Chiriac Viorel PSD DA
31. Ciocan Dan PSD DA
32. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
33. Cîtea Vasile PSD DA
34. Cobuz Maricela PSD DA
35. Cocoș Vasile PSD DA
36. Codreanu Constantin PMP DA
37. Cosma Lavinia-Corina USR DA
38. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
39. Csép Éva-Andrea UDMR DA
40. Csoma Botond UDMR DA
41. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
42. Cupșa Ioan PNL DA
43. Dehelean Silviu USR DA
44. Dîrzu Ioan PSD DA
45. Dobre Victor Paul PNL DA
46. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
47. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
48. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
49. Erdei Dolóczki István UDMR DA
50. Farago Petru UDMR DA
51. Fădor Angelica PNL DA
52. Furtună Mirela PSD DA
53. Gavrilă Camelia PSD DA
54. Găină Mihăiță PSD DA
55. Georgescu Nicolae PSD DA
56. Gherman Dumitru PSD DA
57. Ghilea Găvrilă PNL DA
58. Giugea Nicolae PNL DA
59. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
60. Gudu Vasile PNL DA
61. Hărătău Elena PSD DA
62. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
63. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
64. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
65. Iancu Marius-Ionel PSD DA
66. Ibram Iusein Minoritati DA
67. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
68. Ioniță Antoneta PNL DA
69. Iordache Florin PSD DA
70. Itu Cornel PSD DA
71. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
72. Jivan Luminița-Maria PSD DA
73. Korodi Attila UDMR DA
74. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
75. Lazăr Sorin PSD DA
76. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
77. Longher Victoria Minoritati DA
78. Lovin Dumitru ALDE DA
79. Lungu Tudorița PNL DA
80. Lupașcu Costel PSD DA
81. Lupescu Dumitru USR DA
82. Macovei Silviu Nicu PSD DA
83. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
84. Manole Petre-Florin PSD DA
85. Marica Petru-Sorin PSD DA
86. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
87. Mînzatu Roxana PSD DA
88. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
89. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
90. Movilă Petru PMP DA
91. Mușoiu Ștefan PSD DA
92. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
93. Neață Eugen PSD DA
94. Nicoară Romeo Florin PNL DA
95. Nicolae Andrei PSD DA
96. Nistor Laurențiu PSD DA
97. Niță Mihai ALDE DA
98. Nosa Iuliu PSD DA
99. Olar Corneliu PNL DA
100. Oprea Dumitru PNL DA
101. Oros Nechita-Adrian PNL DA
102. Oteșanu Daniela PSD DA
103. Palăr Ionel PNL DA
104. Pană Adriana-Doina PSD DA
105. Paraschiv Rodica PSD DA
106. Pașcan Emil-Marius PMP DA
107. Pau Radu - Adrian - DA
108. Păle Dănuț PSD DA
109. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
110. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
111. Pop Andrei PSD DA
112. Pop Tudor Rareș USR DA
113. Popa Florin PSD DA
114. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
115. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
116. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
117. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
118. Prună Cristina-Mădălina USR DA
119. Radu Anișoara PSD DA
120. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
121. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
122. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
123. Răduț Violeta PSD DA
124. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
125. Roman Florin-Claudiu PNL DA
126. Romanescu Cristinel PNL DA
127. Roșca Lucreția PSD DA
128. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
129. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
130. Seres Dénes UDMR DA
131. Simion Lucian-Eduard PSD DA
132. Simonis Alfred - Robert PSD DA
133. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
134. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
135. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
136. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
137. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
138. Szabó Ödön UDMR DA
139. Șarapatin Elvira PSD DA
140. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
141. Șimon Gheorghe PSD DA
142. Șișcu George PNL DA
143. Șotcan Theodora PSD DA
144. Șovăială Constantin PNL DA
145. Tabugan Ion ALDE DA
146. Teiș Alina PSD DA
147. Terea Ioan PSD DA
148. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
149. Toma Ilie PSD DA
150. Trăilă Cristina PNL DA
151. Tudor Beatrice PSD DA
152. Turcan Raluca PNL DA
153. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
154. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
155. Varga Glad-Aurel PNL DA
156. Varga Vasile PNL DA
157. Vass Levente UDMR DA
158. Velcea Nicolae PSD DA
159. Vîrză Mihăiță PSD DA
160. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
161. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
162. Zainea Cornel USR DA
163. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 iulie 2019, 17:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro