Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.03.2019 > 16:24 Versiunea pentru printare
Luni, 18 martie 2019, ora 16:24

Subiect vot: Prelungirea termenului constitutional de dezbatere si vot final de la 45 la 60 de zile - Pl-x 15/2019
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:174 76 37 21 18 7 5 9 1
- voturi pentru (DA):173 76 37 21 18 7 4 9 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Balan Ioan PNL DA
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Bende Sándor UDMR DA
12. Benedek Zacharie UDMR DA
13. Benga Tudor - Vlad USR DA
14. Benkő Erika UDMR DA
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Bode Lucian Nicolae PNL DA
19. Bontea Vlad PSD DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR DA
21. Bran Ioana PSD DA
22. Budăi Marius-Constantin PSD DA
23. Buican Cristian PNL DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Căciulă Aurel PSD DA
28. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
29. Cherecheș Florica PNL DA
30. Chichirău Cosette-Paula USR DA
31. Chiriac Viorel PSD DA
32. Ciocan Dan PSD DA
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
34. Cîtea Vasile PSD DA
35. Cobuz Maricela PSD DA
36. Cocoș Vasile PSD DA
37. Codreanu Constantin PMP DA
38. Cosma Lavinia-Corina USR DA
39. Csép Éva-Andrea UDMR DA
40. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
41. Csoma Botond UDMR DA
42. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
43. Cupșa Ioan PNL DA
44. Dehelean Silviu USR DA
45. Dinu Cristina-Elena PSD DA
46. Dîrzu Ioan PSD DA
47. Dobre Victor Paul PNL DA
48. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
49. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
50. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
51. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
52. Erdei Dolóczki István UDMR DA
53. Farago Petru UDMR DA
54. Fădor Angelica PNL DA
55. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
56. Furtună Mirela PSD DA
57. Gavrilă Camelia PSD DA
58. Găină Mihăiță PSD DA
59. Georgescu Nicolae PSD DA
60. Gherman Dumitru PSD DA
61. Ghilea Găvrilă PNL DA
62. Giugea Nicolae PNL DA
63. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
64. Gudu Vasile PNL DA
65. Halici Nicușor PSD DA
66. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
67. Hărătău Elena PSD DA
68. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
69. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
70. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
71. Iancu Marius-Ionel PSD DA
72. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
73. Ioniță Antoneta PNL DA
74. Iordache Florin PSD DA
75. Itu Cornel PSD DA
76. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
77. Jivan Luminița-Maria PSD DA
78. Korodi Attila UDMR DA
79. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
80. Lazăr Sorin PSD DA
81. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
82. Longher Victoria Minoritati DA
83. Lovin Dumitru ALDE DA
84. Lungu Tudorița PNL DA
85. Lupașcu Costel PSD DA
86. Lupescu Dumitru USR DA
87. Macovei Silviu Nicu PSD DA
88. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
89. Manole Petre-Florin PSD DA
90. Marica Petru-Sorin PSD DA
91. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
92. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
93. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
94. Movilă Petru PMP DA
95. Mușoiu Ștefan PSD DA
96. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
97. Neagu Nicolae PNL DA
98. Neață Eugen PSD DA
99. Nicoară Romeo Florin PNL DA
100. Nicolae Andrei PSD DA
101. Nistor Laurențiu PSD DA
102. Niță Mihai ALDE DA
103. Niță Nicu PSD DA
104. Nosa Iuliu PSD DA
105. Olar Corneliu PNL DA
106. Oprea Dumitru PNL DA
107. Oros Nechita-Adrian PNL DA
108. Oteșanu Daniela PSD DA
109. Palăr Ionel PNL DA
110. Pană Adriana-Doina PSD DA
111. Paraschiv Rodica PSD DA
112. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
113. Pau Radu - Adrian - DA
114. Păle Dănuț PSD DA
115. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
116. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
117. Pop Andrei PSD DA
118. Pop Tudor Rareș USR DA
119. Popa Florin PSD DA
120. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
121. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
122. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
123. Prună Cristina-Mădălina USR DA
124. Radu Anișoara PSD DA
125. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
126. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
127. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
128. Răduț Violeta PSD DA
129. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
130. Roman Florin-Claudiu PNL DA
131. Romanescu Cristinel PNL DA
132. Roșca Lucreția PSD DA
133. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
134. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
135. Seres Dénes UDMR DA
136. Simion Lucian-Eduard PSD DA
137. Simonis Alfred - Robert PSD DA
138. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
139. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
140. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
141. Stănescu Alexandru PSD DA
142. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
143. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
144. Suciu Matei PSD DA
145. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
146. Szabó Ödön UDMR DA
147. Șarapatin Elvira PSD DA
148. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
149. Șișcu George PNL DA
150. Șotcan Theodora PSD DA
151. Șovăială Constantin PNL DA
152. Ștefan Ion PNL DA
153. Tabugan Ion ALDE DA
154. Teiș Alina PSD DA
155. Terea Ioan PSD DA
156. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
157. Toma Ilie PSD DA
158. Trăilă Cristina PNL DA
159. Tudor Beatrice PSD DA
160. Turcan Raluca PNL DA
161. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
162. Tușa Adriana Diana PSD DA
163. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
164. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
165. Varga Vasile PNL DA
166. Vasile Daniel Minoritati DA
167. Vass Levente UDMR DA
168. Velcea Nicolae PSD DA
169. Vișan George-Gabriel PSD DA
170. Vîrză Mihăiță PSD DA
171. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
172. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
173. Zainea Cornel USR DA
174. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 iulie 2019, 22:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro