Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2019 > 12:28 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 martie 2019, ora 12:28

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 590/2018 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.16/2018 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.80/2001 privind stabilirea unor normative de cheltuieli pentru autoritățile administrației publice și instituțiile publice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:279 125 60 22 16 17 7 16 16
- voturi pentru (DA):175 125 1 1 16 17 - 15 -
- voturi împotrivă (NU):67 - 59 - - - 6 - 2
- abțineri:37 - - 21 - - 1 1 14
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Banias Mircea Marius - Abținere
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL NU
22. Bichineț Corneliu PMP NU
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL NU
27. Bodea Marius PNL NU
28. Bogaciu Alexandra-Corina - Abținere
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
32. Borza Remus-Adrian - NU
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
35. Bran Ioana PSD DA
36. Buican Cristian PNL NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cherecheș Florica PNL NU
46. Cherecheș Viorica PNL NU
47. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîmpeanu Sorin Mihai - Abținere
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP NU
58. Cosma Andreea PSD DA
59. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
61. Cristache Cătălin PMP NU
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Csoma Botond UDMR DA
64. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
66. Culeafă Mihai PNL NU
67. Cupșa Ioan PNL NU
68. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
69. Dehelean Silviu USR Abținere
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Dobre Mircea-Titus - Abținere
73. Dobre Victor Paul PNL NU
74. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
75. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
76. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
77. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
78. Drulă Cătălin USR Abținere
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Fădor Angelica PNL NU
85. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
86. Florea Damian PSD DA
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Floroiu Ionel PSD DA
89. Furic Iarco Minoritati DA
90. Furtună Mirela PSD DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
92. Gavrilă Camelia PSD DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
94. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Georgescu Nicolae PSD DA
97. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
98. Gheorghe Tinel PNL NU
99. Gheorghiu Bogdan PNL NU
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Gherman Dumitru PSD DA
102. Ghilea Găvrilă PNL NU
103. Gilia Claudia PSD DA
104. Giugea Nicolae PNL NU
105. Goga Octavian PSD DA
106. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
107. Gudu Vasile PNL NU
108. Halici Nicușor PSD DA
109. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
110. Hărătău Elena PSD DA
111. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Huncă Mihaela - Abținere
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Iftimie Neculai PSD DA
119. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
122. Ionescu George PNL NU
123. Ioniță Antoneta PNL NU
124. Iordache Florin PSD DA
125. Itu Cornel PSD DA
126. Jivan Luminița-Maria PSD DA
127. Korodi Attila UDMR DA
128. Lazăr Sorin PSD DA
129. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
130. Longher Victoria Minoritati DA
131. Lovin Dumitru ALDE DA
132. Lungu Tudorița PNL NU
133. Lupașcu Costel PSD DA
134. Lupescu Dumitru USR Abținere
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
137. Manole Petre-Florin PSD DA
138. Mareș Mara PNL NU
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
144. Mihalescul Dumitru PNL NU
145. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
146. Mînzatu Roxana PSD DA
147. Mocanu Adrian ALDE DA
148. Mohaci Mihai PSD DA
149. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
150. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
151. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
153. Neagu Nicolae PNL NU
154. Neață Eugen PSD DA
155. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
156. Nicoară Romeo Florin PNL NU
157. Nicolae Andrei PSD DA
158. Nicolicea Eugen PSD DA
159. Nistor Laurențiu PSD DA
160. Niță Mihai ALDE DA
161. Niță Nicu PSD DA
162. Nosa Iuliu PSD DA
163. Olar Corneliu PNL DA
164. Olteanu Daniel ALDE DA
165. Oprea Dumitru PNL NU
166. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
167. Oros Nechita-Adrian PNL NU
168. Oteșanu Daniela PSD DA
169. Palăr Ionel PNL NU
170. Pambuccian Varujan Minoritati DA
171. Pană Adriana-Doina PSD DA
172. Paraschiv Rodica PSD DA
173. Pașcan Emil-Marius PMP NU
174. Păle Dănuț PSD DA
175. Petcu Toma-Florin ALDE DA
176. Petrea Gabriel PSD DA
177. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
178. Petric Octavian - Abținere
179. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
180. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
181. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
182. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
183. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
184. Ponta Victor-Viorel - Abținere
185. Pop Andrei PSD DA
186. Pop Georgian - NU
187. Pop Tudor Rareș USR Abținere
188. Popa Florin PSD DA
189. Popa Mihai Valentin PSD DA
190. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
191. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
192. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
193. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
194. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
195. Presură Alexandra PSD DA
196. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
197. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
198. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
199. Radu Anișoara PSD DA
200. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
201. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
202. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
203. Rădulescu Alexandru PSD DA
204. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
205. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
206. Răduț Violeta PSD DA
207. Roman Ioan Sorin PSD DA
208. Romanescu Cristinel PNL NU
209. Roșca Lucreția PSD DA
210. Rotaru Alexandru PSD DA
211. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
212. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
213. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
214. Sefer Cristian-George PSD DA
215. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
218. Simion Lucian-Eduard PSD DA
219. Simionca Ionuț PMP Abținere
220. Simonis Alfred - Robert PSD DA
221. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
222. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
223. Solomon Adrian PSD DA
224. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
225. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
226. Stancu Florinel PSD DA
227. Stativă Irinel Ioan PSD DA
228. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
229. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
230. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
231. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șarapatin Elvira PSD DA
234. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
235. Șimon Gheorghe PSD DA
236. Șișcu George PNL NU
237. Șotcan Theodora PSD DA
238. Șova Lucian PSD DA
239. Șovăială Constantin PNL NU
240. Ștefan Corneliu PSD DA
241. Ștefan Ion PNL NU
242. Ștefan Viorel PSD DA
243. Tabugan Ion ALDE DA
244. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
245. Teiș Alina PSD DA
246. Terea Ioan PSD DA
247. Tîlvăr Angel PSD DA
248. Todor Adrian PSD DA
249. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
250. Toma Ilie PSD DA
251. Trăilă Cristina PNL NU
252. Tripa Florin-Dan PSD DA
253. Tudor Beatrice PSD DA
254. Tudose Mihai - Abținere
255. Turcan Raluca PNL NU
256. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
257. Tușa Adriana Diana PSD DA
258. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
259. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
260. Varga Glad-Aurel PNL NU
261. Varga Vasile PNL NU
262. Vasile Daniel Minoritati DA
263. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
264. Vass Levente UDMR DA
265. Văcaru Alin Vasile - Abținere
266. Velcea Nicolae PSD DA
267. Vexler Silviu Minoritati DA
268. Vișan George-Gabriel PSD DA
269. Vîlceanu Dan PNL NU
270. Vîrză Mihăiță PSD DA
271. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
272. Vlăducă Oana-Silvia - Abținere
273. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
274. Vosganian Varujan ALDE DA
275. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
276. Weber Mihai PSD DA
277. Zainea Cornel USR Abținere
278. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
279. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 ianuarie 2020, 4:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro