Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2019 > 12:59 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 martie 2019, ora 12:59

Poziție pe
ordinea de zi:
12,2
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 569/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.393/2004 privind Statutul aleșilor locali
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:281 125 60 23 16 17 6 16 18
- voturi pentru (DA):185 125 1 1 16 17 - 13 12
- voturi împotrivă (NU):5 - 5 - - - - - -
- abțineri:91 - 54 22 - - 6 3 6
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
6. Andrei Alexandru-Ioan - Abținere
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Balan Ioan PNL Abținere
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL Abținere
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
27. Bodea Marius PNL Abținere
28. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
32. Borza Remus-Adrian - Abținere
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
36. Bran Ioana PSD DA
37. Buican Cristian PNL Abținere
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
46. Cherecheș Florica PNL Abținere
47. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîmpeanu Sorin Mihai - Abținere
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP Abținere
58. Constantin Daniel - DA
59. Cosma Andreea PSD DA
60. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
62. Cristache Cătălin PMP Abținere
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csoma Botond UDMR DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
66. Culeafă Mihai PNL Abținere
67. Cupșa Ioan PNL Abținere
68. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
69. Dehelean Silviu USR Abținere
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Dobre Mircea-Titus - Abținere
73. Dobre Victor Paul PNL Abținere
74. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
75. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
76. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
77. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drulă Cătălin USR DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
83. Erdei Dolóczki István UDMR DA
84. Farago Petru UDMR DA
85. Fădor Angelica PNL Abținere
86. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
87. Florea Damian PSD DA
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Furic Iarco Minoritati DA
91. Furtună Mirela PSD DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
93. Gavrilă Camelia PSD DA
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
95. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
99. Gheorghe Tinel PNL NU
100. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Gherman Dumitru PSD DA
103. Ghilea Găvrilă PNL NU
104. Gilia Claudia PSD DA
105. Giugea Nicolae PNL Abținere
106. Goga Octavian PSD DA
107. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
108. Gudu Vasile PNL Abținere
109. Halici Nicușor PSD DA
110. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
111. Hărătău Elena PSD DA
112. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Huncă Mihaela - DA
115. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
116. Iancu Iulian PSD DA
117. Iancu Marius-Ionel PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Iftimie Neculai PSD DA
120. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
123. Ionescu George PNL Abținere
124. Ioniță Antoneta PNL Abținere
125. Iordache Florin PSD DA
126. Itu Cornel PSD DA
127. Jivan Luminița-Maria PSD DA
128. Korodi Attila UDMR DA
129. Lazăr Sorin PSD DA
130. Longher Victoria Minoritati DA
131. Lovin Dumitru ALDE DA
132. Lungu Tudorița PNL Abținere
133. Lupașcu Costel PSD DA
134. Lupescu Dumitru USR Abținere
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
137. Manole Petre-Florin PSD DA
138. Mareș Mara PNL Abținere
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
144. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
145. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
146. Mînzatu Roxana PSD DA
147. Mocanu Adrian ALDE DA
148. Mohaci Mihai PSD DA
149. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
150. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
151. Mușoiu Ștefan PSD DA
152. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
154. Neagu Nicolae PNL Abținere
155. Neață Eugen PSD DA
156. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
157. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
158. Nicolae Andrei PSD DA
159. Nicolicea Eugen PSD DA
160. Nistor Laurențiu PSD DA
161. Niță Mihai ALDE DA
162. Niță Nicu PSD DA
163. Nosa Iuliu PSD DA
164. Olar Corneliu PNL DA
165. Olteanu Daniel ALDE DA
166. Oprea Dumitru PNL Abținere
167. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
168. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
169. Oteșanu Daniela PSD DA
170. Palăr Ionel PNL Abținere
171. Pambuccian Varujan Minoritati DA
172. Pană Adriana-Doina PSD DA
173. Paraschiv Rodica PSD DA
174. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
175. Păle Dănuț PSD DA
176. Petcu Toma-Florin ALDE DA
177. Petrea Gabriel PSD DA
178. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
179. Petric Octavian - DA
180. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
181. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
182. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
183. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
184. Podașcă Gabriela-Maria - DA
185. Ponta Victor-Viorel - DA
186. Pop Andrei PSD DA
187. Pop Georgian - DA
188. Pop Tudor Rareș USR Abținere
189. Popa Florin PSD DA
190. Popa Mihai Valentin PSD DA
191. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
192. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
193. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
194. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
195. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
196. Presură Alexandra PSD DA
197. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
198. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
199. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
200. Radu Anișoara PSD DA
201. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
202. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
203. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
204. Rădulescu Alexandru PSD DA
205. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
206. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
207. Răduț Violeta PSD DA
208. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
209. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
210. Romanescu Cristinel PNL Abținere
211. Roșca Lucreția PSD DA
212. Rotaru Alexandru PSD DA
213. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
214. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
215. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
216. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
217. Sefer Cristian-George PSD DA
218. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
221. Simion Lucian-Eduard PSD DA
222. Simionca Ionuț PMP Abținere
223. Simonis Alfred - Robert PSD DA
224. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
225. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
226. Solomon Adrian PSD DA
227. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
228. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
229. Stancu Florinel PSD DA
230. Stativă Irinel Ioan PSD DA
231. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
232. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
233. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
234. Suciu Matei PSD DA
235. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
236. Szabó Ödön UDMR DA
237. Șarapatin Elvira PSD DA
238. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
239. Șimon Gheorghe PSD DA
240. Șișcu George PNL Abținere
241. Șotcan Theodora PSD DA
242. Șova Lucian PSD DA
243. Șovăială Constantin PNL Abținere
244. Ștefan Corneliu PSD DA
245. Ștefan Ion PNL Abținere
246. Ștefan Viorel PSD DA
247. Tabugan Ion ALDE DA
248. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
249. Teiș Alina PSD DA
250. Tîlvăr Angel PSD DA
251. Todor Adrian PSD DA
252. Toma Ilie PSD DA
253. Trăilă Cristina PNL Abținere
254. Tripa Florin-Dan PSD DA
255. Tudor Beatrice PSD DA
256. Tudose Mihai - DA
257. Turcan Raluca PNL NU
258. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
259. Tușa Adriana Diana PSD DA
260. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
261. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
262. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
263. Varga Vasile PNL Abținere
264. Vasile Daniel Minoritati DA
265. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
266. Vasilică Radu Costin PSD DA
267. Vass Levente UDMR DA
268. Văcaru Alin Vasile - DA
269. Velcea Nicolae PSD DA
270. Vexler Silviu Minoritati DA
271. Vișan George-Gabriel PSD DA
272. Vîlceanu Dan PNL Abținere
273. Vîrză Mihăiță PSD DA
274. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
275. Vlăducă Oana-Silvia - DA
276. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
277. Vosganian Varujan ALDE DA
278. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
279. Weber Mihai PSD DA
280. Zainea Cornel USR Abținere
281. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 22 ianuarie 2020, 0:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro