Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.03.2019 > 12:14 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 martie 2019, ora 12:14

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 235/2018 pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 34/2013 privind organizarea, administrarea și exploatarea pajiștilor permanente și pentru modificarea și completarea Legii fondului funciar nr. 18/1991
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:260 122 48 22 20 14 4 15 15
- voturi pentru (DA):209 122 2 21 20 14 1 14 15
- voturi împotrivă (NU):46 - 44 - - - 2 - -
- abțineri:5 - 2 1 - - 1 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL NU
25. Bichineț Corneliu PMP DA
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL NU
31. Bodea Marius PNL NU
32. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL NU
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL NU
48. Cherecheș Viorica PNL NU
49. Chichirău Cosette-Paula USR DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP NU
57. Cosma Andreea PSD DA
58. Cosma Lavinia-Corina USR DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
62. Csoma Botond UDMR DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
64. Culeafă Mihai PNL NU
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL NU
67. Dan Nicușor Daniel USR DA
68. Dehelean Silviu USR DA
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
73. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
74. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Drulă Cătălin USR DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
79. Erdei Dolóczki István UDMR DA
80. Farago Petru UDMR DA
81. Florea Damian PSD DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
85. Furic Iarco Minoritati DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
88. Gavrilă Camelia PSD DA
89. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
90. Găină Mihăiță PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
94. Gheorghe Tinel PNL NU
95. Gheorghiu Bogdan PNL NU
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Gherman Dumitru PSD DA
98. Ghilea Găvrilă PNL NU
99. Gilia Claudia PSD DA
100. Goga Octavian PSD DA
101. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
102. Gudu Vasile PNL DA
103. Halici Nicușor PSD DA
104. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
105. Hărătău Elena PSD DA
106. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
107. Huncă Mihaela - DA
108. Iancu Iulian PSD DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati DA
111. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
112. Intotero Natalia-Elena PSD DA
113. Ion Stelian-Cristian USR DA
114. Ionescu George PNL NU
115. Ioniță Antoneta PNL NU
116. Iordache Florin PSD DA
117. Itu Cornel PSD DA
118. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
119. Kelemen Hunor UDMR DA
120. Korodi Attila UDMR DA
121. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
122. Lazăr Sorin PSD DA
123. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
124. Longher Victoria Minoritati DA
125. Lovin Dumitru ALDE DA
126. Lungu Tudorița PNL NU
127. Lupașcu Costel PSD DA
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
130. Manole Petre-Florin PSD DA
131. Mareș Mara PNL NU
132. Marica Petru-Sorin PSD DA
133. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
134. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
135. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
136. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
137. Mînzatu Roxana PSD DA
138. Mocanu Adrian ALDE DA
139. Mocioalcă Ion - DA
140. Mohaci Mihai PSD DA
141. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
142. Mușoiu Ștefan PSD DA
143. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
144. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
145. Neagu Nicolae PNL NU
146. Neață Eugen PSD DA
147. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
148. Nicoară Romeo Florin PNL NU
149. Nicolae Andrei PSD DA
150. Nicolicea Eugen PSD DA
151. Nistor Laurențiu PSD DA
152. Niță Nicu PSD DA
153. Nosa Iuliu PSD DA
154. Olar Corneliu PNL Abținere
155. Olteanu Daniel ALDE DA
156. Oprea Dumitru PNL Abținere
157. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
158. Oros Nechita-Adrian PNL NU
159. Pambuccian Varujan Minoritati DA
160. Pană Adriana-Doina PSD DA
161. Paraschiv Rodica PSD DA
162. Pașcan Emil-Marius PMP NU
163. Pau Radu - Adrian - DA
164. Păle Dănuț PSD DA
165. Petcu Toma-Florin ALDE DA
166. Petrea Gabriel PSD DA
167. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
168. Petric Octavian - DA
169. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
170. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
171. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
172. Podașcă Gabriela-Maria - DA
173. Ponta Victor-Viorel - DA
174. Pop Andrei PSD DA
175. Pop Tudor Rareș USR DA
176. Popa Florin PSD DA
177. Popa Mihai Valentin PSD DA
178. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
179. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
180. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
181. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
182. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
183. Presură Alexandra PSD DA
184. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
185. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
186. Radu Anișoara PSD DA
187. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
188. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
189. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
190. Rădulescu Alexandru PSD DA
191. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
192. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
193. Răduț Violeta PSD DA
194. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
195. Roman Florin-Claudiu PNL NU
196. Roman Ioan Sorin PSD DA
197. Roșca Lucreția PSD DA
198. Rotaru Alexandru PSD DA
199. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
200. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
201. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
202. Sefer Cristian-George PSD DA
203. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Simion Lucian-Eduard PSD DA
206. Simonis Alfred - Robert PSD DA
207. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
208. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
209. Solomon Adrian PSD DA
210. Spânu Ion - DA
211. Stan Viorel PSD DA
212. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
213. Stancu Florinel PSD DA
214. Stativă Irinel Ioan PSD DA
215. Stănescu Alexandru PSD DA
216. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
217. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
218. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
219. Szabó Ödön UDMR DA
220. Șarapatin Elvira PSD DA
221. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
222. Șimon Gheorghe PSD DA
223. Șișcu George PNL DA
224. Șotcan Theodora PSD DA
225. Șova Lucian PSD DA
226. Șovăială Constantin PNL NU
227. Ștefan Corneliu PSD DA
228. Ștefan Ion PNL NU
229. Ștefan Viorel PSD DA
230. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
231. Tabugan Ion ALDE DA
232. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
233. Teiș Alina PSD DA
234. Terea Ioan PSD DA
235. Tîlvăr Angel PSD DA
236. Todor Adrian PSD DA
237. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
238. Toma Ilie PSD DA
239. Tripa Florin-Dan PSD DA
240. Tudor Beatrice PSD DA
241. Tușa Adriana Diana PSD DA
242. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
243. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
244. Varga Glad-Aurel PNL NU
245. Varga Vasile PNL NU
246. Vasile Daniel Minoritati DA
247. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
248. Vass Levente UDMR DA
249. Văcaru Alin Vasile - DA
250. Velcea Nicolae PSD DA
251. Vîlceanu Dan PNL NU
252. Vîrză Mihăiță PSD DA
253. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
254. Vlăducă Oana-Silvia - DA
255. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
256. Vosganian Varujan ALDE DA
257. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
258. Zainea Cornel USR DA
259. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
260. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 16 iulie 2019, 3:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro