Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.03.2019 > 12:15 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 martie 2019, ora 12:15

Poziție pe
ordinea de zi:
25
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 474/2018 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.50/2018 privind implementarea Programului guvernamental "INVESTEȘTE ÎN TINE"
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:260 122 47 23 20 14 5 15 14
- voturi pentru (DA):175 122 - - 20 14 1 14 4
- voturi împotrivă (NU):24 - - 22 - - - - 2
- abțineri:61 - 47 1 - - 4 1 8
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL Abținere
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
6. Andronache Gabriel PNL Abținere
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - DA
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR NU
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL Abținere
25. Bichineț Corneliu PMP DA
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
31. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL Abținere
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL Abținere
47. Chichirău Cosette-Paula USR NU
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Cobuz Maricela PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Codreanu Constantin PMP Abținere
55. Cosma Andreea PSD DA
56. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
60. Csoma Botond UDMR DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
62. Culeafă Mihai PNL Abținere
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL Abținere
65. Dan Nicușor Daniel USR NU
66. Dehelean Silviu USR NU
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
72. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drulă Cătălin USR NU
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL Abținere
80. Florea Damian PSD DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
84. Furic Iarco Minoritati DA
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
87. Gavrilă Camelia PSD DA
88. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
89. Găină Mihăiță PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
92. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
93. Gheorghe Tinel PNL Abținere
94. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Gherman Dumitru PSD DA
97. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
98. Gilia Claudia PSD DA
99. Goga Octavian PSD DA
100. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
101. Gudu Vasile PNL Abținere
102. Halici Nicușor PSD DA
103. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
104. Hărătău Elena PSD DA
105. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
106. Huncă Mihaela - DA
107. Iancu Iulian PSD DA
108. Iancu Marius-Ionel PSD DA
109. Ibram Iusein Minoritati DA
110. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
111. Intotero Natalia-Elena PSD DA
112. Ion Stelian-Cristian USR NU
113. Ionescu George PNL Abținere
114. Ioniță Antoneta PNL Abținere
115. Iordache Florin PSD DA
116. Itu Cornel PSD DA
117. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
118. Kelemen Hunor UDMR DA
119. Korodi Attila UDMR DA
120. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
121. Lazăr Sorin PSD DA
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
123. Longher Victoria Minoritati DA
124. Lovin Dumitru ALDE DA
125. Lungu Tudorița PNL Abținere
126. Lupașcu Costel PSD DA
127. Lupescu Dumitru USR NU
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
130. Manole Petre-Florin PSD DA
131. Mareș Mara PNL Abținere
132. Marica Petru-Sorin PSD DA
133. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
134. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
135. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
136. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
137. Mînzatu Roxana PSD DA
138. Mocanu Adrian ALDE DA
139. Mocioalcă Ion - Abținere
140. Mohaci Mihai PSD DA
141. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
142. Mușoiu Ștefan PSD DA
143. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
144. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
145. Neagu Nicolae PNL Abținere
146. Neață Eugen PSD DA
147. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
148. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
149. Nicolae Andrei PSD DA
150. Nicolicea Eugen PSD DA
151. Nistor Laurențiu PSD DA
152. Niță Nicu PSD DA
153. Nosa Iuliu PSD DA
154. Olar Corneliu PNL Abținere
155. Olteanu Daniel ALDE DA
156. Oprea Dumitru PNL Abținere
157. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
158. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
159. Pambuccian Varujan Minoritati DA
160. Pană Adriana-Doina PSD DA
161. Paraschiv Rodica PSD DA
162. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
163. Pau Radu - Adrian - Abținere
164. Păle Dănuț PSD DA
165. Petcu Toma-Florin ALDE DA
166. Petrea Gabriel PSD DA
167. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
168. Petric Octavian - Abținere
169. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
170. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
171. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
172. Ponta Victor-Viorel - Abținere
173. Pop Andrei PSD DA
174. Pop Tudor Rareș USR NU
175. Popa Florin PSD DA
176. Popa Mihai Valentin PSD DA
177. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
178. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
179. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
180. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
181. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
182. Presură Alexandra PSD DA
183. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
184. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
185. Prună Cristina-Mădălina USR NU
186. Radu Anișoara PSD DA
187. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
188. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
189. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
190. Rădulescu Alexandru PSD DA
191. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
192. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
193. Răduț Violeta PSD DA
194. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
195. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
196. Roman Ioan Sorin PSD DA
197. Roșca Lucreția PSD DA
198. Rotaru Alexandru PSD DA
199. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
200. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
201. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
202. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
203. Sefer Cristian-George PSD DA
204. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
205. Seres Dénes UDMR DA
206. Simion Lucian-Eduard PSD DA
207. Simonis Alfred - Robert PSD DA
208. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
209. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
210. Solomon Adrian PSD DA
211. Spânu Ion - Abținere
212. Stan Viorel PSD DA
213. Stancu Florinel PSD DA
214. Stativă Irinel Ioan PSD DA
215. Stănescu Alexandru PSD DA
216. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
217. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
218. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
219. Szabó Ödön UDMR DA
220. Șarapatin Elvira PSD DA
221. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
222. Șimon Gheorghe PSD DA
223. Șișcu George PNL Abținere
224. Șotcan Theodora PSD DA
225. Șova Lucian PSD DA
226. Șovăială Constantin PNL Abținere
227. Ștefan Corneliu PSD DA
228. Ștefan Ion PNL Abținere
229. Ștefan Viorel PSD DA
230. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
231. Tabugan Ion ALDE DA
232. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
233. Teiș Alina PSD DA
234. Terea Ioan PSD DA
235. Tîlvăr Angel PSD DA
236. Todor Adrian PSD DA
237. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
238. Toma Ilie PSD DA
239. Tripa Florin-Dan PSD DA
240. Tudor Beatrice PSD DA
241. Tușa Adriana Diana PSD DA
242. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
243. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
244. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
245. Varga Vasile PNL Abținere
246. Vasile Daniel Minoritati DA
247. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
248. Vass Levente UDMR DA
249. Văcaru Alin Vasile - DA
250. Velcea Nicolae PSD DA
251. Vîlceanu Dan PNL Abținere
252. Vîrză Mihăiță PSD DA
253. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
254. Vlăducă Oana-Silvia - NU
255. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
256. Vosganian Varujan ALDE DA
257. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
258. Zainea Cornel USR NU
259. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
260. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 noiembrie 2019, 11:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro