Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.03.2019 > 12:25 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 martie 2019, ora 12:25

Poziție pe
ordinea de zi:
35
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 383/2018 pentru modificarea Legii nr.108/2014 privind transportul rutier de produse agricole vegetale pe drumurile publice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:257 122 44 23 19 14 5 15 15
- voturi pentru (DA):229 122 44 - 19 14 4 15 11
- voturi împotrivă (NU):24 - - 23 - - - - 1
- abțineri:4 - - - - - 1 - 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - Abținere
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR NU
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bodea Marius PNL DA
31. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Cherecheș Viorica PNL DA
47. Chichirău Cosette-Paula USR NU
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Cobuz Maricela PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Codreanu Constantin PMP DA
55. Cosma Andreea PSD DA
56. Cosma Lavinia-Corina USR NU
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
60. Csoma Botond UDMR DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Dan Nicușor Daniel USR NU
65. Dehelean Silviu USR NU
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
70. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
71. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Drulă Cătălin USR NU
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Farago Petru UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL DA
79. Florea Damian PSD DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
83. Furic Iarco Minoritati DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilă Camelia PSD DA
87. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
88. Găină Mihăiță PSD DA
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
91. Gheorghe Tinel PNL DA
92. Gheorghiu Bogdan PNL DA
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Gherman Dumitru PSD DA
95. Ghilea Găvrilă PNL DA
96. Gilia Claudia PSD DA
97. Goga Octavian PSD DA
98. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
99. Gudu Vasile PNL DA
100. Halici Nicușor PSD DA
101. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
102. Hărătău Elena PSD DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Huncă Mihaela - DA
105. Iancu Iulian PSD DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
109. Intotero Natalia-Elena PSD DA
110. Ion Stelian-Cristian USR NU
111. Ionescu George PNL DA
112. Ioniță Antoneta PNL DA
113. Iordache Florin PSD DA
114. Itu Cornel PSD DA
115. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
116. Kelemen Hunor UDMR DA
117. Korodi Attila UDMR DA
118. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
119. Lazăr Sorin PSD DA
120. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
121. Longher Victoria Minoritati DA
122. Lovin Dumitru ALDE DA
123. Lungu Tudorița PNL DA
124. Lupașcu Costel PSD DA
125. Lupescu Dumitru USR NU
126. Macovei Silviu Nicu PSD DA
127. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
128. Manole Petre-Florin PSD DA
129. Mareș Mara PNL DA
130. Marica Petru-Sorin PSD DA
131. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
132. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
133. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
134. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
135. Mînzatu Roxana PSD DA
136. Mocanu Adrian ALDE DA
137. Mocioalcă Ion - DA
138. Mohaci Mihai PSD DA
139. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
140. Mușoiu Ștefan PSD DA
141. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
142. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
143. Neagu Nicolae PNL DA
144. Neață Eugen PSD DA
145. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
146. Nicoară Romeo Florin PNL DA
147. Nicolae Andrei PSD DA
148. Nicolicea Eugen PSD DA
149. Nistor Laurențiu PSD DA
150. Niță Nicu PSD DA
151. Nosa Iuliu PSD DA
152. Olar Corneliu PNL DA
153. Olteanu Daniel ALDE DA
154. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
155. Oros Nechita-Adrian PNL DA
156. Pambuccian Varujan Minoritati DA
157. Pană Adriana-Doina PSD DA
158. Paraschiv Rodica PSD DA
159. Pașcan Emil-Marius PMP DA
160. Pau Radu - Adrian - DA
161. Păle Dănuț PSD DA
162. Petcu Toma-Florin ALDE DA
163. Petrea Gabriel PSD DA
164. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
165. Petric Octavian - DA
166. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
167. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
168. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
169. Podașcă Gabriela-Maria - DA
170. Ponta Victor-Viorel - DA
171. Pop Andrei PSD DA
172. Pop Tudor Rareș USR NU
173. Popa Florin PSD DA
174. Popa Mihai Valentin PSD DA
175. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
176. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
177. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
178. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
179. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
180. Presură Alexandra PSD DA
181. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
182. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
183. Prună Cristina-Mădălina USR NU
184. Radu Anișoara PSD DA
185. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
186. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
187. Rădulescu Alexandru PSD DA
188. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
189. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
190. Răduț Violeta PSD DA
191. Roman Florin-Claudiu PNL DA
192. Roman Ioan Sorin PSD DA
193. Roșca Lucreția PSD DA
194. Rotaru Alexandru PSD DA
195. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
196. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
197. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
198. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
199. Sefer Cristian-George PSD DA
200. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
201. Seres Dénes UDMR DA
202. Simion Lucian-Eduard PSD DA
203. Simonis Alfred - Robert PSD DA
204. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
205. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
206. Solomon Adrian PSD DA
207. Spânu Ion - DA
208. Stan Viorel PSD DA
209. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
210. Stancu Florinel PSD DA
211. Stativă Irinel Ioan PSD DA
212. Stănescu Alexandru PSD DA
213. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
214. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
215. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
216. Szabó Ödön UDMR DA
217. Șarapatin Elvira PSD DA
218. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
219. Șimon Gheorghe PSD DA
220. Șișcu George PNL DA
221. Șotcan Theodora PSD DA
222. Șova Lucian PSD DA
223. Șovăială Constantin PNL DA
224. Ștefan Corneliu PSD DA
225. Ștefan Ion PNL DA
226. Ștefan Viorel PSD DA
227. Tabugan Ion ALDE DA
228. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
229. Teiș Alina PSD DA
230. Terea Ioan PSD DA
231. Tîlvăr Angel PSD DA
232. Todor Adrian PSD DA
233. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
234. Toma Ilie PSD DA
235. Trăilă Cristina PNL DA
236. Tripa Florin-Dan PSD DA
237. Tudor Beatrice PSD DA
238. Tușa Adriana Diana PSD DA
239. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
240. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
241. Varga Glad-Aurel PNL DA
242. Varga Vasile PNL DA
243. Vasile Daniel Minoritati DA
244. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
245. Vass Levente UDMR DA
246. Văcaru Alin Vasile - Abținere
247. Velcea Nicolae PSD DA
248. Vîlceanu Dan PNL DA
249. Vîrză Mihăiță PSD DA
250. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
251. Vlăducă Oana-Silvia - DA
252. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
253. Vosganian Varujan ALDE DA
254. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
255. Zainea Cornel USR NU
256. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
257. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 ianuarie 2020, 3:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro