Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.03.2019 > 12:28 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 martie 2019, ora 12:28

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 140/2019 pentru completarea art.27 din Legea nr.47/1992 privind organizarea și funcționarea Curții Constituționale
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:263 123 46 23 20 14 5 16 16
- voturi pentru (DA):168 123 - - 20 13 - 12 -
- voturi împotrivă (NU):91 - 46 23 - 1 4 1 16
- abțineri:3 - - - - - 1 2 -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan - NU
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Banias Mircea Marius - NU
17. Barna Ilie Dan USR NU
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR NU
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL NU
26. Bichineț Corneliu PMP Abținere
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL NU
32. Bodea Marius PNL NU
33. Bogaciu Alexandra-Corina - NU
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL NU
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL NU
48. Cherecheș Viorica PNL NU
49. Chichirău Cosette-Paula USR NU
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP NU
57. Cosma Andreea PSD DA
58. Cosma Lavinia-Corina USR NU
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
62. Csoma Botond UDMR DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL NU
66. Dan Nicușor Daniel USR NU
67. Dehelean Silviu USR NU
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
71. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
72. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
73. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drulă Cătălin USR NU
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL NU
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Damian PSD DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
86. Furic Iarco Minoritati DA
87. Furtună Mirela PSD DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
89. Gavrilă Camelia PSD DA
90. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
91. Găină Mihăiță PSD DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
95. Gheorghe Tinel PNL NU
96. Gheorghiu Bogdan PNL NU
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Gherman Dumitru PSD DA
99. Ghilea Găvrilă PNL NU
100. Gilia Claudia PSD DA
101. Goga Octavian PSD DA
102. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
103. Gudu Vasile PNL NU
104. Halici Nicușor PSD DA
105. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
106. Hărătău Elena PSD DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Huncă Mihaela - NU
109. Iancu Iulian PSD DA
110. Iancu Marius-Ionel PSD DA
111. Ibram Iusein Minoritati DA
112. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
113. Intotero Natalia-Elena PSD DA
114. Ion Stelian-Cristian USR NU
115. Ionescu George PNL NU
116. Ioniță Antoneta PNL NU
117. Iordache Florin PSD DA
118. Itu Cornel PSD DA
119. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
120. Jivan Luminița-Maria PSD DA
121. Kelemen Hunor UDMR DA
122. Korodi Attila UDMR DA
123. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
124. Lazăr Sorin PSD DA
125. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
126. Longher Victoria Minoritati DA
127. Lovin Dumitru ALDE DA
128. Lungu Tudorița PNL NU
129. Lupașcu Costel PSD DA
130. Lupescu Dumitru USR NU
131. Macovei Silviu Nicu PSD DA
132. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
133. Manole Petre-Florin PSD DA
134. Mareș Mara PNL NU
135. Marica Petru-Sorin PSD DA
136. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
138. Meiroșu Marilena-Emilia - NU
139. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
140. Mînzatu Roxana PSD DA
141. Mocanu Adrian ALDE DA
142. Mocioalcă Ion - NU
143. Mohaci Mihai PSD DA
144. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
145. Mușoiu Ștefan PSD DA
146. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
147. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
148. Neagu Nicolae PNL NU
149. Neață Eugen PSD DA
150. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
151. Nicoară Romeo Florin PNL NU
152. Nicolae Andrei PSD DA
153. Nicolicea Eugen PSD DA
154. Nistor Laurențiu PSD DA
155. Niță Nicu PSD DA
156. Nosa Iuliu PSD DA
157. Olar Corneliu PNL NU
158. Olteanu Daniel ALDE DA
159. Oprea Dumitru PNL NU
160. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
161. Oros Nechita-Adrian PNL NU
162. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
163. Pană Adriana-Doina PSD DA
164. Paraschiv Rodica PSD DA
165. Pașcan Emil-Marius PMP NU
166. Pau Radu - Adrian - NU
167. Păle Dănuț PSD DA
168. Petcu Toma-Florin ALDE DA
169. Petrea Gabriel PSD DA
170. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
171. Petric Octavian - NU
172. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
173. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
174. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
175. Podașcă Gabriela-Maria - NU
176. Ponta Victor-Viorel - NU
177. Pop Andrei PSD DA
178. Pop Tudor Rareș USR NU
179. Popa Florin PSD DA
180. Popa Mihai Valentin PSD DA
181. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
182. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
183. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
184. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
185. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
186. Presură Alexandra PSD DA
187. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
188. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
189. Prună Cristina-Mădălina USR NU
190. Radu Anișoara PSD DA
191. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
192. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
193. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
194. Rădulescu Alexandru PSD DA
195. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
196. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
197. Răduț Violeta PSD DA
198. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
199. Roman Florin-Claudiu PNL NU
200. Roman Ioan Sorin PSD DA
201. Roșca Lucreția PSD DA
202. Rotaru Alexandru PSD DA
203. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
204. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
205. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
206. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
207. Sefer Cristian-George PSD DA
208. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
209. Seres Dénes UDMR DA
210. Simion Lucian-Eduard PSD DA
211. Simonis Alfred - Robert PSD DA
212. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
213. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
214. Solomon Adrian PSD DA
215. Spânu Ion - NU
216. Stancu Florinel PSD DA
217. Stativă Irinel Ioan PSD DA
218. Stănescu Alexandru PSD DA
219. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
220. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
221. Suciu Matei PSD DA
222. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
223. Szabó Ödön UDMR DA
224. Șarapatin Elvira PSD DA
225. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
226. Șimon Gheorghe PSD DA
227. Șișcu George PNL NU
228. Șotcan Theodora PSD DA
229. Șova Lucian PSD DA
230. Șovăială Constantin PNL NU
231. Ștefan Corneliu PSD DA
232. Ștefan Ion PNL NU
233. Ștefan Viorel PSD DA
234. Tabugan Ion ALDE NU
235. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
236. Teiș Alina PSD DA
237. Tîlvăr Angel PSD DA
238. Todor Adrian PSD DA
239. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
240. Toma Ilie PSD DA
241. Trăilă Cristina PNL NU
242. Tripa Florin-Dan PSD DA
243. Tudor Beatrice PSD DA
244. Tușa Adriana Diana PSD DA
245. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
246. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
247. Varga Glad-Aurel PNL NU
248. Vasile Daniel Minoritati DA
249. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
250. Vasilică Radu Costin PSD DA
251. Vass Levente UDMR DA
252. Văcaru Alin Vasile - NU
253. Velcea Nicolae PSD DA
254. Vîlceanu Dan PNL NU
255. Vîrză Mihăiță PSD DA
256. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
257. Vlăducă Oana-Silvia - NU
258. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
259. Vosganian Varujan ALDE DA
260. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
261. Zainea Cornel USR NU
262. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
263. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 noiembrie 2019, 3:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro