Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.04.2019 > 12:24 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 aprilie 2019, ora 12:24

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 536/2016 privind creșterea salariilor medicilor din sistemul public din România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:250 115 51 22 14 11 7 15 15
- voturi pentru (DA):240 115 48 22 14 11 - 15 15
- voturi împotrivă (NU):2 - - - - - 2 - -
- abțineri:7 - 2 - - - 5 - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan - DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bănicioiu Nicolae - DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Bichineț Corneliu PMP NU
27. Birchall Ana PSD DA
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bodea Marius PNL DA
34. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Borza Remus-Adrian - DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
40. Bran Ioana PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Chichirău Cosette-Paula USR DA
52. Chiriac Viorel PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Cobuz Maricela PSD DA
58. Cocoș Vasile PSD DA
59. Codreanu Constantin PMP Abținere
60. Constantin Daniel - DA
61. Cosma Andreea PSD DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
64. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
66. Culeafă Mihai PNL DA
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Dan Nicușor Daniel USR DA
70. Dehelean Silviu USR DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
74. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
75. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
76. Drulă Cătălin USR DA
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
80. Erdei Dolóczki István UDMR DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Florea Damian PSD DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
89. Găină Mihăiță PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gheorghe Andrei Daniel PNL -
92. Gheorghe Tinel PNL Abținere
93. Gheorghiu Bogdan PNL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Gherman Dumitru PSD DA
96. Ghilea Găvrilă PNL DA
97. Gilia Claudia PSD DA
98. Giugea Nicolae PNL DA
99. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
100. Gudu Vasile PNL DA
101. Halici Nicușor PSD DA
102. Hărătău Elena PSD DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Huncă Mihaela - DA
105. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
110. Intotero Natalia-Elena PSD DA
111. Ion Stelian-Cristian USR DA
112. Ionescu George PNL DA
113. Ioniță Antoneta PNL DA
114. Iordache Florin PSD DA
115. Itu Cornel PSD DA
116. Jivan Luminița-Maria PSD DA
117. Korodi Attila UDMR DA
118. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
119. Lazăr Sorin PSD DA
120. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
121. Longher Victoria Minoritati DA
122. Lovin Dumitru ALDE DA
123. Lungu Tudorița PNL DA
124. Lupașcu Costel PSD DA
125. Lupescu Dumitru USR DA
126. Macovei Silviu Nicu PSD DA
127. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
128. Manole Petre-Florin PSD DA
129. Mareș Mara PNL DA
130. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
131. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
132. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
133. Mihalescul Dumitru PNL DA
134. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
135. Mocanu Adrian ALDE DA
136. Mocioalcă Ion - DA
137. Mohaci Mihai PSD DA
138. Movilă Petru PMP Abținere
139. Mușoiu Ștefan PSD DA
140. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
141. Neață Eugen PSD DA
142. Nicoară Romeo Florin PNL DA
143. Nicolae Andrei PSD DA
144. Nicolicea Eugen PSD DA
145. Nistor Laurențiu PSD DA
146. Niță Nicu PSD DA
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Olar Corneliu PNL DA
149. Oprea Dumitru PNL DA
150. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
151. Oteșanu Daniela PSD DA
152. Palăr Ionel PNL DA
153. Pambuccian Varujan Minoritati DA
154. Pană Adriana-Doina PSD DA
155. Paraschiv Rodica PSD DA
156. Pau Radu - Adrian - DA
157. Păle Dănuț PSD DA
158. Petcu Toma-Florin ALDE DA
159. Petrea Gabriel PSD DA
160. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
161. Petric Octavian - DA
162. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
163. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
164. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
165. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
166. Podașcă Gabriela-Maria - DA
167. Pop Andrei PSD DA
168. Pop Tudor Rareș USR DA
169. Popa Florin PSD DA
170. Popa Mihai Valentin PSD DA
171. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
172. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
173. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
174. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
175. Preda Cezar-Florin PNL DA
176. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
177. Presură Alexandra PSD DA
178. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
179. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
180. Prună Cristina-Mădălina USR DA
181. Radu Anișoara PSD DA
182. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
183. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
184. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
185. Rădulescu Alexandru PSD DA
186. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
187. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
188. Răduț Violeta PSD DA
189. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
190. Roman Florin-Claudiu PNL DA
191. Roman Ioan Sorin PSD DA
192. Roșca Lucreția PSD DA
193. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
194. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
195. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
196. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
197. Sefer Cristian-George PSD DA
198. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
199. Seres Dénes UDMR DA
200. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
201. Simionca Ionuț PMP Abținere
202. Simonis Alfred - Robert PSD DA
203. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
204. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
205. Solomon Adrian PSD DA
206. Spânu Ion - DA
207. Stancu Florinel PSD DA
208. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
209. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
210. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
211. Suciu Matei PSD DA
212. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
213. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
214. Szabó Ödön UDMR DA
215. Șarapatin Elvira PSD DA
216. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
217. Șimon Gheorghe PSD DA
218. Șișcu George PNL DA
219. Șovăială Constantin PNL DA
220. Ștefan Corneliu PSD DA
221. Ștefan Viorel PSD DA
222. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
223. Teiș Alina PSD DA
224. Terea Ioan PSD DA
225. Tîlvăr Angel PSD DA
226. Todor Adrian PSD DA
227. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
228. Toma Ilie PSD DA
229. Tomac Eugen PMP NU
230. Trăilă Cristina PNL DA
231. Tripa Florin-Dan PSD DA
232. Tudor Beatrice PSD DA
233. Turcan Raluca PNL DA
234. Tușa Adriana Diana PSD DA
235. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
236. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
237. Varga Glad-Aurel PNL DA
238. Vasile Daniel Minoritati DA
239. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
240. Velcea Nicolae PSD DA
241. Vexler Silviu Minoritati DA
242. Vîlceanu Dan PNL DA
243. Vîrză Mihăiță PSD DA
244. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
245. Vlăducă Oana-Silvia - DA
246. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
247. Weber Mihai PSD DA
248. Zainea Cornel USR DA
249. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
250. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 noiembrie 2019, 23:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro