Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.04.2019 > 12:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 aprilie 2019, ora 12:27

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 178/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.265/2008 privind gestionarea siguranței circulației pe infrastructura rutieră
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:252 117 51 22 13 12 7 15 15
- voturi pentru (DA):248 116 48 22 13 12 7 15 15
- voturi împotrivă (NU):3 1 2 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Banias Mircea Marius - DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bănicioiu Nicolae - DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Bichineț Corneliu PMP DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bodea Marius PNL DA
33. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
35. Borza Remus-Adrian - DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Cherecheș Viorica PNL DA
52. Chichirău Cosette-Paula USR DA
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Cobuz Maricela PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Codreanu Constantin PMP DA
61. Constantin Daniel - DA
62. Cosma Andreea PSD DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
65. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
66. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
67. Culeafă Mihai PNL DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Dan Nicușor Daniel USR DA
71. Dehelean Silviu USR DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Dobre Victor Paul PNL DA
74. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
75. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
76. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
80. Farago Petru UDMR DA
81. Florea Damian PSD DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
88. Găină Mihăiță PSD DA
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
91. Gheorghe Tinel PNL DA
92. Gheorghiu Bogdan PNL DA
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Gherman Dumitru PSD DA
95. Ghilea Găvrilă PNL DA
96. Ghinea Cristian USR DA
97. Gilia Claudia PSD DA
98. Giugea Nicolae PNL DA
99. Goga Octavian PSD DA
100. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
101. Gudu Vasile PNL DA
102. Halici Nicușor PSD DA
103. Hărătău Elena PSD DA
104. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
105. Huncă Mihaela - DA
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Iftimie Neculai PSD DA
110. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
111. Intotero Natalia-Elena PSD DA
112. Ion Stelian-Cristian USR DA
113. Ionescu George PNL -
114. Ioniță Antoneta PNL DA
115. Iordache Florin PSD DA
116. Itu Cornel PSD DA
117. Jivan Luminița-Maria PSD DA
118. Korodi Attila UDMR DA
119. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
120. Lazăr Sorin PSD DA
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
122. Longher Victoria Minoritati DA
123. Lovin Dumitru ALDE DA
124. Lungu Tudorița PNL DA
125. Lupașcu Costel PSD DA
126. Lupescu Dumitru USR DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Manole Petre-Florin PSD DA
130. Mareș Mara PNL NU
131. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
132. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
133. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
134. Mihalescul Dumitru PNL DA
135. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
136. Mocanu Adrian ALDE DA
137. Mocioalcă Ion - DA
138. Mohaci Mihai PSD DA
139. Movilă Petru PMP DA
140. Mușoiu Ștefan PSD DA
141. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
142. Neață Eugen PSD DA
143. Nicoară Romeo Florin PNL DA
144. Nicolae Andrei PSD DA
145. Nicolicea Eugen PSD DA
146. Nistor Laurențiu PSD DA
147. Niță Nicu PSD DA
148. Nosa Iuliu PSD DA
149. Olar Corneliu PNL DA
150. Oprea Dumitru PNL DA
151. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
152. Oteșanu Daniela PSD DA
153. Palăr Ionel PNL DA
154. Pambuccian Varujan Minoritati DA
155. Pană Adriana-Doina PSD DA
156. Paraschiv Rodica PSD DA
157. Pașcan Emil-Marius PMP DA
158. Pau Radu - Adrian - DA
159. Păle Dănuț PSD DA
160. Petcu Toma-Florin ALDE DA
161. Petrea Gabriel PSD DA
162. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
163. Petric Octavian - DA
164. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
165. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
166. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
167. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
168. Podașcă Gabriela-Maria - DA
169. Pop Andrei PSD DA
170. Pop Tudor Rareș USR DA
171. Popa Florin PSD DA
172. Popa Mihai Valentin PSD DA
173. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
174. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
175. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
176. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
177. Preda Cezar-Florin PNL DA
178. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
179. Presură Alexandra PSD DA
180. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
181. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
182. Prună Cristina-Mădălina USR DA
183. Radu Anișoara PSD DA
184. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
185. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
186. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
187. Rădulescu Alexandru PSD DA
188. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
189. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
190. Răduț Violeta PSD DA
191. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
192. Roman Florin-Claudiu PNL DA
193. Roman Ioan Sorin PSD DA
194. Roșca Lucreția PSD DA
195. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
196. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
197. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
198. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
199. Sefer Cristian-George PSD DA
200. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
201. Seres Dénes UDMR DA
202. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
203. Simonis Alfred - Robert PSD DA
204. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
205. Solomon Adrian PSD DA
206. Spânu Ion - DA
207. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
208. Stancu Florinel PSD DA
209. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
210. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
211. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
212. Suciu Matei PSD DA
213. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
214. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
215. Szabó Ödön UDMR DA
216. Șarapatin Elvira PSD DA
217. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
218. Șimon Gheorghe PSD DA
219. Șișcu George PNL DA
220. Șovăială Constantin PNL DA
221. Ștefan Corneliu PSD DA
222. Ștefan Ion PNL DA
223. Ștefan Viorel PSD DA
224. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
225. Teiș Alina PSD DA
226. Terea Ioan PSD DA
227. Tîlvăr Angel PSD DA
228. Todor Adrian PSD DA
229. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
230. Toma Ilie PSD DA
231. Tomac Eugen PMP DA
232. Tripa Florin-Dan PSD DA
233. Tudor Beatrice PSD DA
234. Turcan Raluca PNL DA
235. Tușa Adriana Diana PSD DA
236. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
237. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
238. Varga Glad-Aurel PNL DA
239. Vasile Daniel Minoritati DA
240. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
241. Văcaru Alin Vasile - DA
242. Velcea Nicolae PSD DA
243. Vexler Silviu Minoritati DA
244. Vîlceanu Dan PNL NU
245. Vîrză Mihăiță PSD DA
246. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
247. Vlăducă Oana-Silvia - DA
248. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
249. Weber Mihai PSD DA
250. Zainea Cornel USR DA
251. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
252. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 17 iulie 2019, 18:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro