Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.04.2019 > 12:30 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 aprilie 2019, ora 12:30

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 385/2016 privind modificarea și completarea Legii nr.227/2015 - Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:253 115 54 21 15 12 7 15 14
- voturi pentru (DA):188 114 - 21 14 12 2 13 12
- voturi împotrivă (NU):57 1 53 - - - 1 1 1
- abțineri:8 - 1 - 1 - 4 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan - NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Banias Mircea Marius - DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bănicioiu Nicolae - DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL NU
27. Birchall Ana PSD NU
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL NU
33. Bodea Marius PNL NU
34. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Borza Remus-Adrian - DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
40. Bran Ioana PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Buican Cristian PNL NU
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Florica PNL NU
52. Cherecheș Viorica PNL NU
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP Abținere
62. Constantin Daniel - DA
63. Cosma Andreea PSD DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
66. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
67. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
68. Culeafă Mihai PNL NU
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Cupșa Ioan PNL NU
71. Dan Nicușor Daniel USR DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Dobre Mircea-Titus - Abținere
75. Dobre Victor Paul PNL NU
76. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
77. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
81. Erdei Dolóczki István UDMR DA
82. Farago Petru UDMR DA
83. Florea Damian PSD DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
87. Furtună Mirela PSD DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
89. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
90. Găină Mihăiță PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
93. Gheorghe Tinel PNL NU
94. Gheorghiu Bogdan PNL NU
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Gherman Dumitru PSD DA
97. Ghilea Găvrilă PNL NU
98. Ghinea Cristian USR DA
99. Gilia Claudia PSD DA
100. Giugea Nicolae PNL NU
101. Goga Octavian PSD DA
102. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
103. Gudu Vasile PNL NU
104. Halici Nicușor PSD DA
105. Hărătău Elena PSD DA
106. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
107. Huncă Mihaela - DA
108. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
109. Iancu Iulian PSD DA
110. Iancu Marius-Ionel PSD DA
111. Ibram Iusein Minoritati DA
112. Iftimie Neculai PSD DA
113. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ion Stelian-Cristian USR DA
116. Ionescu George PNL NU
117. Ioniță Antoneta PNL NU
118. Iordache Florin PSD DA
119. Itu Cornel PSD DA
120. Jivan Luminița-Maria PSD DA
121. Korodi Attila UDMR DA
122. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
123. Lazăr Sorin PSD DA
124. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
125. Longher Victoria Minoritati DA
126. Lovin Dumitru ALDE DA
127. Lungu Tudorița PNL NU
128. Lupașcu Costel PSD DA
129. Lupescu Dumitru USR DA
130. Macovei Silviu Nicu PSD DA
131. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
132. Manole Petre-Florin PSD DA
133. Mareș Mara PNL NU
134. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
135. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
136. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
137. Mihalescul Dumitru PNL NU
138. Mocanu Adrian ALDE DA
139. Mohaci Mihai PSD DA
140. Movilă Petru PMP Abținere
141. Mușoiu Ștefan PSD DA
142. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
143. Neață Eugen PSD DA
144. Nicoară Romeo Florin PNL NU
145. Nicolae Andrei PSD DA
146. Nicolicea Eugen PSD DA
147. Nistor Laurențiu PSD DA
148. Niță Nicu PSD DA
149. Nosa Iuliu PSD DA
150. Olar Corneliu PNL NU
151. Oprea Dumitru PNL NU
152. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
153. Oteșanu Daniela PSD DA
154. Palăr Ionel PNL NU
155. Pambuccian Varujan Minoritati DA
156. Pană Adriana-Doina PSD DA
157. Paraschiv Rodica PSD DA
158. Pașcan Emil-Marius PMP NU
159. Pau Radu - Adrian - DA
160. Păle Dănuț PSD DA
161. Petcu Toma-Florin ALDE DA
162. Petrea Gabriel PSD DA
163. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
164. Petric Octavian - DA
165. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
166. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
167. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
168. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
169. Pop Andrei PSD DA
170. Pop Tudor Rareș USR DA
171. Popa Florin PSD DA
172. Popa Mihai Valentin PSD DA
173. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
174. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
175. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
176. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
177. Preda Cezar-Florin PNL NU
178. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
179. Presură Alexandra PSD DA
180. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
181. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
182. Radu Anișoara PSD DA
183. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
184. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
185. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
186. Rădulescu Alexandru PSD DA
187. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
188. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
189. Răduț Violeta PSD DA
190. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
191. Roman Florin-Claudiu PNL NU
192. Roman Ioan Sorin PSD DA
193. Roșca Lucreția PSD DA
194. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
195. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
196. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
197. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
198. Sefer Cristian-George PSD DA
199. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
200. Seres Dénes UDMR DA
201. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
202. Simionca Ionuț PMP Abținere
203. Simonis Alfred - Robert PSD DA
204. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
205. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
206. Solomon Adrian PSD DA
207. Spânu Ion - DA
208. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
209. Stancu Florinel PSD DA
210. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
211. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
212. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
213. Suciu Matei PSD DA
214. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
215. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
216. Szabó Ödön UDMR Abținere
217. Șarapatin Elvira PSD DA
218. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
219. Șimon Gheorghe PSD DA
220. Șișcu George PNL NU
221. Șovăială Constantin PNL NU
222. Ștefan Corneliu PSD DA
223. Ștefan Ion PNL NU
224. Ștefan Viorel PSD DA
225. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
226. Teiș Alina PSD DA
227. Terea Ioan PSD DA
228. Tîlvăr Angel PSD DA
229. Todor Adrian PSD DA
230. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
231. Toma Ilie PSD DA
232. Tomac Eugen PMP DA
233. Trăilă Cristina PNL NU
234. Tripa Florin-Dan PSD DA
235. Tudor Beatrice PSD DA
236. Turcan Raluca PNL NU
237. Tușa Adriana Diana PSD DA
238. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
239. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
240. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
241. Vasile Daniel Minoritati DA
242. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
243. Velcea Nicolae PSD DA
244. Vexler Silviu Minoritati DA
245. Vîlceanu Dan PNL NU
246. Vîrză Mihăiță PSD DA
247. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
248. Vlăducă Oana-Silvia - DA
249. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
250. Weber Mihai PSD DA
251. Zainea Cornel USR DA
252. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
253. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 17 iulie 2019, 1:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro