Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.04.2019 > 12:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 aprilie 2019, ora 12:31

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 459/2016 pentru modificarea alineatului (1) a articolului 502 din Codul Fiscal (Legea nr.227/2015 privind Codul Fiscal)
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:257 117 54 22 15 11 8 16 14
- voturi pentru (DA):149 117 - - 14 2 1 14 1
- voturi împotrivă (NU):96 - 54 22 - 9 6 2 3
- abțineri:12 - - - 1 - 1 - 10
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan - NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE NU
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Banias Mircea Marius - NU
17. Barna Ilie Dan USR NU
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
19. Bănicioiu Nicolae - Abținere
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR NU
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL NU
27. Bichineț Corneliu PMP Abținere
28. Birchall Ana PSD DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
31. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL NU
34. Bodea Marius PNL NU
35. Bogaciu Alexandra-Corina - Abținere
36. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
37. Borza Remus-Adrian - DA
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR NU
40. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
41. Bran Ioana PSD DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Buican Cristian PNL NU
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR NU
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calotă Florică Ică ALDE NU
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cherecheș Florica PNL NU
52. Cherecheș Viorica PNL NU
53. Chichirău Cosette-Paula USR NU
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP NU
62. Constantin Daniel - Abținere
63. Cosma Andreea PSD DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
66. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
67. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
68. Culeafă Mihai PNL NU
69. Cupă Ion ALDE NU
70. Cupșa Ioan PNL NU
71. Dan Nicușor Daniel USR NU
72. Dehelean Silviu USR NU
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Dobre Mircea-Titus - NU
75. Dobre Victor Paul PNL NU
76. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
77. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Florea Damian PSD DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
88. Furic Iarco Minoritati DA
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
91. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
95. Gheorghe Tinel PNL NU
96. Gheorghiu Bogdan PNL NU
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Gherman Dumitru PSD DA
99. Ghilea Găvrilă PNL NU
100. Ghinea Cristian USR NU
101. Gilia Claudia PSD DA
102. Giugea Nicolae PNL NU
103. Goga Octavian PSD DA
104. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
105. Gudu Vasile PNL NU
106. Halici Nicușor PSD DA
107. Hărătău Elena PSD DA
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Huncă Mihaela - Abținere
110. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
111. Iancu Iulian PSD DA
112. Iancu Marius-Ionel PSD DA
113. Ibram Iusein Minoritati DA
114. Iftimie Neculai PSD DA
115. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ion Stelian-Cristian USR NU
118. Ionescu George PNL NU
119. Ioniță Antoneta PNL NU
120. Iordache Florin PSD DA
121. Itu Cornel PSD DA
122. Jivan Luminița-Maria PSD DA
123. Korodi Attila UDMR DA
124. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
125. Lazăr Sorin PSD DA
126. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
127. Longher Victoria Minoritati DA
128. Lovin Dumitru ALDE NU
129. Lungu Tudorița PNL NU
130. Lupașcu Costel PSD DA
131. Lupescu Dumitru USR NU
132. Macovei Silviu Nicu PSD DA
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
134. Manole Petre-Florin PSD DA
135. Mareș Mara PNL NU
136. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
138. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
139. Mihalescul Dumitru PNL NU
140. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
141. Mocanu Adrian ALDE NU
142. Mohaci Mihai PSD DA
143. Movilă Petru PMP NU
144. Mușoiu Ștefan PSD DA
145. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
146. Neață Eugen PSD DA
147. Nicoară Romeo Florin PNL NU
148. Nicolae Andrei PSD DA
149. Nicolicea Eugen PSD DA
150. Nistor Laurențiu PSD DA
151. Niță Nicu PSD DA
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Olar Corneliu PNL NU
154. Oprea Dumitru PNL NU
155. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
156. Oteșanu Daniela PSD DA
157. Palăr Ionel PNL NU
158. Pambuccian Varujan Minoritati DA
159. Pană Adriana-Doina PSD DA
160. Paraschiv Rodica PSD DA
161. Pașcan Emil-Marius PMP NU
162. Pau Radu - Adrian - Abținere
163. Păle Dănuț PSD DA
164. Petcu Toma-Florin ALDE NU
165. Petrea Gabriel PSD DA
166. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
167. Petric Octavian - Abținere
168. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
169. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
170. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
171. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
172. Pop Andrei PSD DA
173. Pop Tudor Rareș USR NU
174. Popa Florin PSD DA
175. Popa Mihai Valentin PSD DA
176. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
177. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
178. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
179. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
180. Preda Cezar-Florin PNL NU
181. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
182. Presură Alexandra PSD DA
183. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
184. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
185. Prună Cristina-Mădălina USR NU
186. Radu Anișoara PSD DA
187. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
188. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
189. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
190. Rădulescu Alexandru PSD DA
191. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
192. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
193. Răduț Violeta PSD DA
194. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
195. Roman Florin-Claudiu PNL NU
196. Roman Ioan Sorin PSD DA
197. Roșca Lucreția PSD DA
198. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
199. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
200. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
201. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
202. Sefer Cristian-George PSD DA
203. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
206. Simionca Ionuț PMP NU
207. Simonis Alfred - Robert PSD DA
208. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
209. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
210. Solomon Adrian PSD DA
211. Spânu Ion - Abținere
212. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
213. Stancu Florinel PSD DA
214. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
215. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
216. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
217. Suciu Matei PSD DA
218. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
219. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
220. Szabó Ödön UDMR Abținere
221. Șarapatin Elvira PSD DA
222. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
223. Șimon Gheorghe PSD DA
224. Șișcu George PNL NU
225. Șovăială Constantin PNL NU
226. Ștefan Corneliu PSD DA
227. Ștefan Ion PNL NU
228. Ștefan Viorel PSD DA
229. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
230. Teiș Alina PSD DA
231. Terea Ioan PSD DA
232. Tîlvăr Angel PSD DA
233. Todor Adrian PSD DA
234. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
235. Toma Ilie PSD DA
236. Tomac Eugen PMP NU
237. Trăilă Cristina PNL NU
238. Tripa Florin-Dan PSD DA
239. Tudor Beatrice PSD DA
240. Turcan Raluca PNL NU
241. Tușa Adriana Diana PSD DA
242. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
243. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
244. Varga Glad-Aurel PNL NU
245. Vasile Daniel Minoritati DA
246. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
247. Velcea Nicolae PSD DA
248. Vexler Silviu Minoritati DA
249. Vîlceanu Dan PNL NU
250. Vîrză Mihăiță PSD DA
251. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
252. Vlăducă Oana-Silvia - Abținere
253. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
254. Weber Mihai PSD DA
255. Zainea Cornel USR NU
256. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
257. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 noiembrie 2019, 8:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro