Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.04.2019 > 12:34 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 aprilie 2019, ora 12:34

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 442/2016 privind Programul de solidaritate socială în favoarea pensionarilor cu venituri reduse
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:252 118 51 23 15 12 7 15 11
- voturi pentru (DA):243 118 49 23 15 12 - 15 11
- voturi împotrivă (NU):8 - 1 - - - 7 - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan - DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bălănescu Alexandru PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Bichineț Corneliu PMP NU
27. Birchall Ana PSD DA
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bodea Marius PNL DA
34. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Borza Remus-Adrian - DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
40. Bran Ioana PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Cherecheș Viorica PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP NU
62. Constantin Daniel - DA
63. Cosma Andreea PSD DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
66. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
67. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
68. Culeafă Mihai PNL DA
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dan Nicușor Daniel USR DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
76. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
77. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
78. Drulă Cătălin USR DA
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Florea Damian PSD DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
91. Găină Mihăiță PSD DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gheorghe Tinel PNL DA
94. Gheorghiu Bogdan PNL DA
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Gherman Dumitru PSD DA
97. Ghilea Găvrilă PNL DA
98. Ghinea Cristian USR DA
99. Gilia Claudia PSD DA
100. Giugea Nicolae PNL DA
101. Goga Octavian PSD DA
102. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
103. Gudu Vasile PNL DA
104. Halici Nicușor PSD DA
105. Hărătău Elena PSD DA
106. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
107. Huncă Mihaela - DA
108. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
109. Iancu Iulian PSD DA
110. Iancu Marius-Ionel PSD DA
111. Ibram Iusein Minoritati DA
112. Iftimie Neculai PSD DA
113. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ion Stelian-Cristian USR DA
116. Ionescu George PNL DA
117. Ioniță Antoneta PNL DA
118. Iordache Florin PSD DA
119. Itu Cornel PSD DA
120. Jivan Luminița-Maria PSD DA
121. Korodi Attila UDMR DA
122. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
123. Lazăr Sorin PSD DA
124. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
125. Longher Victoria Minoritati DA
126. Lovin Dumitru ALDE DA
127. Lungu Tudorița PNL DA
128. Lupașcu Costel PSD DA
129. Lupescu Dumitru USR DA
130. Macovei Silviu Nicu PSD DA
131. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
132. Manole Petre-Florin PSD DA
133. Mareș Mara PNL DA
134. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
135. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
138. Mihalescul Dumitru PNL DA
139. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
140. Mocanu Adrian ALDE DA
141. Mohaci Mihai PSD DA
142. Movilă Petru PMP NU
143. Mușoiu Ștefan PSD DA
144. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
145. Neață Eugen PSD DA
146. Nicoară Romeo Florin PNL DA
147. Nicolae Andrei PSD DA
148. Nicolicea Eugen PSD DA
149. Nistor Laurențiu PSD DA
150. Niță Nicu PSD DA
151. Nosa Iuliu PSD DA
152. Olar Corneliu PNL DA
153. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
154. Oteșanu Daniela PSD DA
155. Palăr Ionel PNL DA
156. Pambuccian Varujan Minoritati DA
157. Pană Adriana-Doina PSD DA
158. Paraschiv Rodica PSD DA
159. Pașcan Emil-Marius PMP NU
160. Pau Radu - Adrian - DA
161. Păle Dănuț PSD DA
162. Petcu Toma-Florin ALDE DA
163. Petrea Gabriel PSD DA
164. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
165. Petric Octavian - DA
166. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
167. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
168. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
169. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
170. Pop Andrei PSD DA
171. Pop Tudor Rareș USR DA
172. Popa Florin PSD DA
173. Popa Mihai Valentin PSD DA
174. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
175. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
176. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
177. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
178. Preda Cezar-Florin PNL DA
179. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
180. Presură Alexandra PSD DA
181. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
182. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
183. Prună Cristina-Mădălina USR DA
184. Radu Anișoara PSD DA
185. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
186. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
187. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
188. Rădulescu Alexandru PSD DA
189. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
190. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
191. Răduț Violeta PSD DA
192. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
193. Roman Florin-Claudiu PNL DA
194. Roman Ioan Sorin PSD DA
195. Roșca Lucreția PSD DA
196. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
197. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
198. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
199. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
200. Sefer Cristian-George PSD DA
201. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
202. Seres Dénes UDMR DA
203. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
204. Simionca Ionuț PMP NU
205. Simonis Alfred - Robert PSD DA
206. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
207. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
208. Solomon Adrian PSD DA
209. Spânu Ion - DA
210. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
211. Stancu Florinel PSD DA
212. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
213. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
214. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
215. Suciu Matei PSD DA
216. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
217. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
218. Szabó Ödön UDMR DA
219. Șarapatin Elvira PSD DA
220. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
221. Șimon Gheorghe PSD DA
222. Șișcu George PNL DA
223. Șovăială Constantin PNL DA
224. Ștefan Corneliu PSD DA
225. Ștefan Viorel PSD DA
226. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
227. Teiș Alina PSD DA
228. Terea Ioan PSD DA
229. Tîlvăr Angel PSD DA
230. Todor Adrian PSD DA
231. Toma Ilie PSD DA
232. Tomac Eugen PMP NU
233. Trăilă Cristina PNL DA
234. Tripa Florin-Dan PSD DA
235. Tudor Beatrice PSD DA
236. Turcan Raluca PNL DA
237. Tușa Adriana Diana PSD DA
238. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
239. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
240. Varga Glad-Aurel PNL NU
241. Vasile Daniel Minoritati DA
242. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
243. Velcea Nicolae PSD DA
244. Vexler Silviu Minoritati DA
245. Vîlceanu Dan PNL DA
246. Vîrză Mihăiță PSD DA
247. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
248. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
249. Weber Mihai PSD DA
250. Zainea Cornel USR DA
251. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
252. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 20 iulie 2019, 0:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro