Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.04.2019 > 12:36 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 aprilie 2019, ora 12:36

Poziție pe
ordinea de zi:
13
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 369/2018 privind Codul administrativ al României
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:248 116 51 22 14 12 8 14 11
- voturi pentru (DA):248 116 51 22 14 12 8 14 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan - DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Banias Mircea Marius - DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Bichineț Corneliu PMP DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bodea Marius PNL DA
33. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
38. Bran Ioana PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Cherecheș Viorica PNL DA
51. Chichirău Cosette-Paula USR DA
52. Chiriac Viorel PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Cobuz Maricela PSD DA
58. Cocoș Vasile PSD DA
59. Codreanu Constantin PMP DA
60. Constantin Daniel - DA
61. Cosma Andreea PSD DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
64. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
66. Culeafă Mihai PNL DA
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Dan Nicușor Daniel USR DA
70. Dehelean Silviu USR DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Dobre Mircea-Titus - DA
73. Dobre Victor Paul PNL DA
74. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
75. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
76. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
77. Drulă Cătălin USR DA
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
81. Erdei Dolóczki István UDMR DA
82. Farago Petru UDMR DA
83. Florea Damian PSD DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
87. Furtună Mirela PSD DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
90. Găină Mihăiță PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gheorghe Tinel PNL DA
93. Gheorghiu Bogdan PNL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Gherman Dumitru PSD DA
96. Ghilea Găvrilă PNL DA
97. Gilia Claudia PSD DA
98. Giugea Nicolae PNL DA
99. Goga Octavian PSD DA
100. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
101. Gudu Vasile PNL DA
102. Halici Nicușor PSD DA
103. Hărătău Elena PSD DA
104. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
105. Huncă Mihaela - DA
106. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
107. Iancu Iulian PSD DA
108. Iancu Marius-Ionel PSD DA
109. Ibram Iusein Minoritati DA
110. Iftimie Neculai PSD DA
111. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
112. Intotero Natalia-Elena PSD DA
113. Ion Stelian-Cristian USR DA
114. Ionescu George PNL DA
115. Ioniță Antoneta PNL DA
116. Iordache Florin PSD DA
117. Itu Cornel PSD DA
118. Jivan Luminița-Maria PSD DA
119. Korodi Attila UDMR DA
120. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
121. Lazăr Sorin PSD DA
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
123. Longher Victoria Minoritati DA
124. Lovin Dumitru ALDE DA
125. Lupașcu Costel PSD DA
126. Lupescu Dumitru USR DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Manole Petre-Florin PSD DA
130. Mareș Mara PNL DA
131. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
132. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
133. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
134. Mihalescul Dumitru PNL DA
135. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
136. Mocanu Adrian ALDE DA
137. Mohaci Mihai PSD DA
138. Movilă Petru PMP DA
139. Mușoiu Ștefan PSD DA
140. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
141. Neață Eugen PSD DA
142. Nicoară Romeo Florin PNL DA
143. Nicolae Andrei PSD DA
144. Nicolicea Eugen PSD DA
145. Nistor Laurențiu PSD DA
146. Niță Nicu PSD DA
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Olar Corneliu PNL DA
149. Oprea Dumitru PNL DA
150. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
151. Oteșanu Daniela PSD DA
152. Palăr Ionel PNL DA
153. Pambuccian Varujan Minoritati DA
154. Pană Adriana-Doina PSD DA
155. Paraschiv Rodica PSD DA
156. Pașcan Emil-Marius PMP DA
157. Pau Radu - Adrian - DA
158. Păle Dănuț PSD DA
159. Petcu Toma-Florin ALDE DA
160. Petrea Gabriel PSD DA
161. Petric Octavian - DA
162. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
163. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
164. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
165. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
166. Pop Andrei PSD DA
167. Pop Tudor Rareș USR DA
168. Popa Florin PSD DA
169. Popa Mihai Valentin PSD DA
170. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
171. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
172. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
173. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
174. Preda Cezar-Florin PNL DA
175. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
176. Presură Alexandra PSD DA
177. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
178. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
179. Prună Cristina-Mădălina USR DA
180. Radu Anișoara PSD DA
181. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
182. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
183. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
184. Rădulescu Alexandru PSD DA
185. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
186. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
187. Răduț Violeta PSD DA
188. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
189. Roman Florin-Claudiu PNL DA
190. Roman Ioan Sorin PSD DA
191. Roșca Lucreția PSD DA
192. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
193. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
194. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
195. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
196. Sefer Cristian-George PSD DA
197. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
198. Seres Dénes UDMR DA
199. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
200. Simionca Ionuț PMP DA
201. Simonis Alfred - Robert PSD DA
202. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
203. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
204. Solomon Adrian PSD DA
205. Spânu Ion - DA
206. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
207. Stancu Florinel PSD DA
208. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
209. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
210. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
211. Suciu Matei PSD DA
212. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
213. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
214. Szabó Ödön UDMR DA
215. Șarapatin Elvira PSD DA
216. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
217. Șimon Gheorghe PSD DA
218. Șișcu George PNL DA
219. Șovăială Constantin PNL DA
220. Ștefan Corneliu PSD DA
221. Ștefan Ion PNL DA
222. Ștefan Viorel PSD DA
223. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
224. Teiș Alina PSD DA
225. Terea Ioan PSD DA
226. Todor Adrian PSD DA
227. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
228. Toma Ilie PSD DA
229. Tomac Eugen PMP DA
230. Trăilă Cristina PNL DA
231. Tripa Florin-Dan PSD DA
232. Tudor Beatrice PSD DA
233. Turcan Raluca PNL DA
234. Tușa Adriana Diana PSD DA
235. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
236. Varga Glad-Aurel PNL DA
237. Vasile Daniel Minoritati DA
238. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
239. Velcea Nicolae PSD DA
240. Vexler Silviu Minoritati DA
241. Vîlceanu Dan PNL DA
242. Vîrză Mihăiță PSD DA
243. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
244. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
245. Weber Mihai PSD DA
246. Zainea Cornel USR DA
247. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
248. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 16 iulie 2019, 7:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro