Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.04.2019 > 12:14 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 aprilie 2019, ora 12:14

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 49/2019 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.104/2018 privind implementarea programului guvernamental "gROwth - Contul individual de economii Junior Centenar"
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:259 117 51 23 16 12 8 15 17
- voturi pentru (DA):159 116 - 1 16 12 - 14 -
- voturi împotrivă (NU):19 - 1 16 - - - - 2
- abțineri:80 - 50 6 - - 8 1 15
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
5. Andrei Alexandru-Ioan - NU
6. Andronache Gabriel PNL Abținere
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL Abținere
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - Abținere
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR NU
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL Abținere
25. Bichineț Corneliu PMP Abținere
26. Birchall Ana PSD DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
32. Bodea Marius PNL Abținere
33. Bogaciu Alexandra-Corina - Abținere
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Borza Remus-Adrian - NU
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Buican Cristian PNL Abținere
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR NU
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
50. Cherecheș Florica PNL Abținere
51. Cherecheș Viorica PNL Abținere
52. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Cobuz Maricela PSD DA
59. Codreanu Constantin PMP Abținere
60. Constantin Daniel - Abținere
61. Cosma Andreea PSD DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
64. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
66. Culeafă Mihai PNL Abținere
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Cupșa Ioan PNL Abținere
69. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
70. Dehelean Silviu USR NU
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Dobre Mircea-Titus - Abținere
73. Dobre Victor Paul PNL Abținere
74. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
75. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
76. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drulă Cătălin USR NU
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Florea Damian PSD DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
90. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
91. Găină Mihăiță PSD DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gheorghe Tinel PNL Abținere
94. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Gherman Dumitru PSD DA
97. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
98. Ghinea Cristian USR NU
99. Gilia Claudia PSD DA
100. Giugea Nicolae PNL Abținere
101. Goga Octavian PSD DA
102. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
103. Gudu Vasile PNL Abținere
104. Halici Nicușor PSD DA
105. Hărătău Elena PSD DA
106. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
107. Huncă Mihaela - Abținere
108. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
109. Iancu Iulian PSD DA
110. Iancu Marius-Ionel PSD DA
111. Ibram Iusein Minoritati DA
112. Iftimie Neculai PSD DA
113. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
114. Ion Stelian-Cristian USR NU
115. Ionescu George PNL Abținere
116. Ioniță Antoneta PNL Abținere
117. Iordache Florin PSD DA
118. Itu Cornel PSD DA
119. Jivan Luminița-Maria PSD DA
120. Kelemen Hunor UDMR DA
121. Korodi Attila UDMR DA
122. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
123. Lazăr Sorin PSD DA
124. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
125. Longher Victoria Minoritati DA
126. Lovin Dumitru ALDE DA
127. Lungu Tudorița PNL Abținere
128. Lupașcu Costel PSD DA
129. Lupescu Dumitru USR NU
130. Macovei Silviu Nicu PSD DA
131. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
132. Manole Petre-Florin PSD DA
133. Mareș Mara PNL Abținere
134. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
135. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
138. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
139. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
140. Mocanu Adrian ALDE DA
141. Mocioalcă Ion - Abținere
142. Mohaci Mihai PSD DA
143. Movilă Petru PMP Abținere
144. Mușoiu Ștefan PSD DA
145. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
146. Neață Eugen PSD DA
147. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
148. Nicolae Andrei PSD DA
149. Nicolicea Eugen PSD DA
150. Nistor Laurențiu PSD DA
151. Niță Nicu PSD DA
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Oprea Dumitru PNL Abținere
154. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
155. Oteșanu Daniela PSD DA
156. Palăr Ionel PNL Abținere
157. Pambuccian Varujan Minoritati DA
158. Pană Adriana-Doina PSD DA
159. Paraschiv Rodica PSD DA
160. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
161. Pau Radu - Adrian - Abținere
162. Păle Dănuț PSD DA
163. Petcu Toma-Florin ALDE DA
164. Petrea Gabriel PSD DA
165. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
166. Petric Octavian - Abținere
167. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
168. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
169. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
170. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
171. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
172. Ponta Victor-Viorel - Abținere
173. Pop Andrei PSD DA
174. Pop Tudor Rareș USR NU
175. Popa Florin PSD DA
176. Popa Mihai Valentin PSD DA
177. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
178. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
179. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
180. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
181. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
182. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
183. Presură Alexandra PSD DA
184. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
185. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
186. Prună Cristina-Mădălina USR NU
187. Radu Anișoara PSD DA
188. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
189. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
190. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
191. Rădulescu Alexandru PSD DA
192. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
193. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
194. Răduț Violeta PSD DA
195. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
196. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
197. Roman Ioan Sorin PSD -
198. Roșca Lucreția PSD DA
199. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
200. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
201. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
202. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
203. Sefer Cristian-George PSD DA
204. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
205. Seres Dénes UDMR DA
206. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
207. Simionca Ionuț PMP Abținere
208. Simonis Alfred - Robert PSD DA
209. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
210. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
211. Solomon Adrian PSD DA
212. Spânu Ion - Abținere
213. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
214. Stancu Florinel PSD DA
215. Stativă Irinel Ioan PSD DA
216. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
217. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
218. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
219. Suciu Matei PSD DA
220. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
221. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
222. Szabó Ödön UDMR DA
223. Șarapatin Elvira PSD DA
224. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
225. Șimon Gheorghe PSD DA
226. Șișcu George PNL Abținere
227. Șovăială Constantin PNL Abținere
228. Ștefan Corneliu PSD DA
229. Ștefan Ion PNL Abținere
230. Ștefan Viorel PSD DA
231. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
232. Teiș Alina PSD DA
233. Terea Ioan PSD DA
234. Tîlvăr Angel PSD DA
235. Todor Adrian PSD DA
236. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
237. Toma Ilie PSD DA
238. Tomac Eugen PMP Abținere
239. Tripa Florin-Dan PSD DA
240. Tudor Beatrice PSD DA
241. Turcan Raluca PNL Abținere
242. Tușa Adriana Diana PSD DA
243. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
244. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
245. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
246. Vasile Daniel Minoritati DA
247. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
248. Văcaru Alin Vasile - Abținere
249. Velcea Nicolae PSD DA
250. Vexler Silviu Minoritati DA
251. Vîlceanu Dan PNL Abținere
252. Vîrză Mihăiță PSD DA
253. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
254. Vlăducă Oana-Silvia - Abținere
255. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
256. Weber Mihai PSD DA
257. Zainea Cornel USR NU
258. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
259. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 24 iulie 2019, 9:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro