Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.04.2019 > 11:30 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 aprilie 2019, ora 11:30

Subiect vot: Timp dezbatere - PL 745/2018
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:135 70 24 15 10 8 1 6 1
- voturi pentru (DA):115 70 20 1 9 8 1 5 1
- voturi împotrivă (NU):19 - 3 14 1 - - 1 -
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Balint Liviu-Ioan PSD DA
8. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Bende Sándor UDMR DA
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Benga Tudor - Vlad USR NU
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Bichineț Corneliu PMP DA
15. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Borza Remus-Adrian - DA
20. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR NU
22. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
23. Burciu Cristina PSD DA
24. Calotă Florică Ică ALDE DA
25. Căciulă Aurel PSD DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Cherecheș Florica PNL DA
28. Cherecheș Viorica PNL DA
29. Chiriac Viorel PSD DA
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
31. Cîtea Vasile PSD DA
32. Cobuz Maricela PSD DA
33. Cocoș Vasile PSD DA
34. Csoma Botond UDMR DA
35. Cupă Ion ALDE DA
36. Dehelean Silviu USR NU
37. Dinu Cristina-Elena PSD DA
38. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
39. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
40. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
41. Erdei Dolóczki István UDMR DA
42. Fădor Angelica PNL DA
43. Floroiu Ionel PSD DA
44. Furic Iarco Minoritati DA
45. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
46. Gavrilă Camelia PSD DA
47. Gheorghe Tinel PNL DA
48. Gheorghiu Bogdan PNL DA
49. Gherman Dumitru PSD DA
50. Gilia Claudia PSD DA
51. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
52. Gudu Vasile PNL NU
53. Hărătău Elena PSD DA
54. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
55. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
56. Ioniță Antoneta PNL DA
57. Itu Cornel PSD DA
58. Lazăr Sorin PSD DA
59. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
60. Lovin Dumitru ALDE DA
61. Lungu Tudorița PNL DA
62. Lupașcu Costel PSD DA
63. Macovei Silviu Nicu PSD DA
64. Mareș Mara PNL DA
65. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
66. Mînzatu Roxana PSD DA
67. Mohaci Mihai PSD DA
68. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
69. Mușoiu Ștefan PSD DA
70. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
71. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
72. Neagu Nicolae PNL DA
73. Neață Eugen PSD DA
74. Nicolae Andrei PSD DA
75. Nicolicea Eugen PSD DA
76. Nistor Laurențiu PSD DA
77. Niță Nicu PSD DA
78. Nosa Iuliu PSD DA
79. Olar Corneliu PNL DA
80. Olteanu Daniel ALDE DA
81. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
82. Oteșanu Daniela PSD DA
83. Pană Adriana-Doina PSD DA
84. Paraschiv Rodica PSD DA
85. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
86. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
87. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
88. Pop Andrei PSD DA
89. Pop Tudor Rareș USR NU
90. Popa Florin PSD DA
91. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
92. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
93. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
94. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
95. Presură Alexandra PSD DA
96. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
97. Prună Cristina-Mădălina USR NU
98. Radu Anișoara PSD DA
99. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
100. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
101. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
102. Rădulescu Alexandru PSD DA
103. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
104. Răduț Violeta PSD DA
105. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
106. Roman Ioan Sorin PSD DA
107. Romanescu Cristinel PNL DA
108. Roșca Lucreția PSD DA
109. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
110. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
111. Simion Lucian-Eduard PSD DA
112. Simonis Alfred - Robert PSD DA
113. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
114. Stan Viorel PSD DA
115. Stancu Florinel PSD DA
116. Stativă Irinel Ioan PSD DA
117. Szabó Ödön UDMR DA
118. Șarapatin Elvira PSD DA
119. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
120. Șișcu George PNL Abținere
121. Șotcan Theodora PSD DA
122. Tabugan Ion ALDE DA
123. Teiș Alina PSD DA
124. Toma Ilie PSD DA
125. Tudor Beatrice PSD DA
126. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
127. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
128. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
129. Vass Levente UDMR NU
130. Velcea Nicolae PSD DA
131. Vîrză Mihăiță PSD DA
132. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
133. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
134. Zainea Cornel USR NU
135. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 22 ianuarie 2020, 1:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro