Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.04.2019 > 12:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 aprilie 2019, ora 12:07

Poziție pe
ordinea de zi:
1
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 297/2018 pentru modificarea Legii nr.31/1990 Legea societăților
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:234 117 43 24 14 8 9 11 8
- voturi pentru (DA):150 116 - - 14 8 1 9 2
- voturi împotrivă (NU):83 1 43 24 - - 8 2 5
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Balint Liviu-Ioan PSD DA
9. Banias Mircea Marius - DA
10. Barna Ilie Dan USR NU
11. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR NU
17. Bica Dănuț PNL NU
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina - NU
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR NU
29. Buican Cristian PNL NU
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
37. Cherecheș Florica PNL NU
38. Cherecheș Viorica PNL NU
39. Chichirău Cosette-Paula USR NU
40. Chiriac Viorel PSD DA
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Cîtea Vasile PSD DA
45. Cobuz Maricela PSD DA
46. Cocoș Vasile PSD DA
47. Codreanu Constantin PMP NU
48. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
49. Cosma Lavinia-Corina USR NU
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
51. Cristache Cătălin PMP NU
52. Csép Éva-Andrea UDMR DA
53. Csoma Botond UDMR DA
54. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
55. Culeafă Mihai PNL NU
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Cupșa Ioan PNL NU
58. Dan Nicușor Daniel USR NU
59. Dehelean Silviu USR NU
60. Dinu Cristina-Elena PSD DA
61. Dîrzu Ioan PSD DA
62. Dobre Mircea-Titus - NU
63. Dobre Victor Paul PNL NU
64. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
66. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
67. Drulă Cătălin USR NU
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
69. Dunava Costel Neculai PSD DA
70. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Farago Petru UDMR DA
73. Fădor Angelica PNL NU
74. Florea Damian PSD DA
75. Florea Oana-Consuela PSD DA
76. Floroiu Ionel PSD DA
77. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
78. Furic Iarco Minoritati DA
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
81. Gavrilă Camelia PSD DA
82. Găină Mihăiță PSD DA
83. Georgescu Nicolae PSD DA
84. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
85. Gheorghe Tinel PNL NU
86. Gheorghiu Bogdan PNL NU
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Gherman Dumitru PSD DA
89. Gilia Claudia PSD DA
90. Goga Octavian PSD DA
91. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
92. Halici Nicușor PSD DA
93. Hărătău Elena PSD DA
94. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
95. Iancu Iulian PSD DA
96. Iancu Marius-Ionel PSD DA
97. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
98. Intotero Natalia-Elena PSD DA
99. Ionescu George PNL NU
100. Ioniță Antoneta PNL NU
101. Iordache Florin PSD DA
102. Itu Cornel PSD DA
103. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
104. Lazăr Sorin PSD DA
105. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
106. Longher Victoria Minoritati DA
107. Lovin Dumitru ALDE DA
108. Lungu Tudorița PNL NU
109. Lupașcu Costel PSD DA
110. Lupescu Dumitru USR NU
111. Macovei Silviu Nicu PSD DA
112. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
113. Manole Petre-Florin PSD DA
114. Mareș Mara PNL NU
115. Marica Petru-Sorin PSD NU
116. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
117. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
118. Meiroșu Marilena-Emilia - NU
119. Mihalescul Dumitru PNL NU
120. Mînzatu Roxana PSD DA
121. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
122. Mușoiu Ștefan PSD DA
123. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
124. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
125. Neagu Nicolae PNL NU
126. Neață Eugen PSD DA
127. Nicoară Romeo Florin PNL NU
128. Nicolae Andrei PSD DA
129. Nicolicea Eugen PSD DA
130. Nistor Laurențiu PSD DA
131. Niță Nicu PSD DA
132. Nosa Iuliu PSD DA
133. Olar Corneliu PNL NU
134. Olteanu Daniel ALDE DA
135. Oprea Dumitru PNL NU
136. Oros Nechita-Adrian PNL NU
137. Oteșanu Daniela PSD DA
138. Palăr Ionel PNL NU
139. Pană Adriana-Doina PSD DA
140. Paraschiv Rodica PSD DA
141. Pașcan Emil-Marius PMP NU
142. Păle Dănuț PSD DA
143. Petcu Toma-Florin ALDE DA
144. Petrea Gabriel PSD DA
145. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
146. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
147. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
148. Podașcă Gabriela-Maria - NU
149. Pop Andrei PSD DA
150. Pop Tudor Rareș USR NU
151. Popa Florin PSD DA
152. Popa Mihai Valentin PSD DA
153. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
154. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
155. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
156. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
157. Presură Alexandra PSD DA
158. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
159. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
160. Prună Cristina-Mădălina USR NU
161. Radu Anișoara PSD DA
162. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
163. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
164. Rădulescu Alexandru PSD DA
165. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
166. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
167. Răduț Violeta PSD DA
168. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
169. Roman Florin-Claudiu PNL NU
170. Roman Ioan Sorin PSD DA
171. Romanescu Cristinel PNL NU
172. Roșca Lucreția PSD DA
173. Rotaru Alexandru PSD DA
174. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
175. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
176. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
177. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
178. Sefer Cristian-George PSD DA
179. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
180. Seres Dénes UDMR DA
181. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
182. Simion Lucian-Eduard PSD DA
183. Simionca Ionuț PMP NU
184. Simonis Alfred - Robert PSD DA
185. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
186. Spânu Ion - Abținere
187. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
188. Stan Viorel PSD DA
189. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
190. Stancu Florinel PSD DA
191. Stativă Irinel Ioan PSD DA
192. Stănescu Alexandru PSD DA
193. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
194. Suciu Matei PSD DA
195. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
196. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
197. Szabó Ödön UDMR DA
198. Șarapatin Elvira PSD DA
199. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
200. Șotcan Theodora PSD DA
201. Șova Lucian PSD DA
202. Ștefan Corneliu PSD DA
203. Ștefan Viorel PSD DA
204. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
205. Teiș Alina PSD DA
206. Tîlvăr Angel PSD DA
207. Todor Adrian PSD DA
208. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
209. Toma Ilie PSD DA
210. Trăilă Cristina PNL NU
211. Tripa Florin-Dan PSD DA
212. Tudor Beatrice PSD DA
213. Turcan Raluca PNL NU
214. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
215. Tușa Adriana Diana PSD DA
216. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
217. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
218. Varga Glad-Aurel PNL NU
219. Varga Vasile PNL NU
220. Vasile Daniel Minoritati DA
221. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
222. Vass Levente UDMR DA
223. Velcea Nicolae PSD DA
224. Vișan George-Gabriel PSD DA
225. Vîlceanu Dan PNL NU
226. Vîrză Mihăiță PSD DA
227. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
228. Vlăducă Oana-Silvia - NU
229. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
230. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
231. Weber Mihai PSD DA
232. Zainea Cornel USR NU
233. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
234. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 22 ianuarie 2020, 0:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro