Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2019 > 13:44 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2019, ora 13:44

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 192/2019 Lege pentru modificarea și completarea Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:277 130 54 25 17 16 8 12 15
- voturi pentru (DA):184 130 1 1 17 16 - 11 8
- voturi împotrivă (NU):30 - 1 24 - - 1 - 4
- abțineri:63 - 52 - - - 7 1 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - Abținere
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
15. Bălănescu Alexandru PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae - DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR NU
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL Abținere
24. Birchall Ana PSD DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
29. Bodea Marius PNL Abținere
30. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
34. Borza Remus-Adrian - NU
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
38. Bran Ioana PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL Abținere
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR NU
43. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
52. Cherecheș Viorica PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR NU
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Codreanu Constantin PMP Abținere
61. Constantin Daniel - DA
62. Cosma Andreea PSD DA
63. Cosma Lavinia-Corina USR NU
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
65. Cristache Cătălin PMP Abținere
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csoma Botond UDMR DA
68. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
69. Culeafă Mihai PNL Abținere
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL Abținere
72. Dan Nicușor Daniel USR NU
73. Dehelean Silviu USR NU
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Dobre Mircea-Titus - DA
77. Dobre Victor Paul PNL Abținere
78. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
79. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
80. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
81. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
82. Drulă Cătălin USR NU
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL Abținere
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Damian PSD DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
94. Furtună Mirela PSD DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
96. Gavrilă Camelia PSD DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
98. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Georgescu Nicolae PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
102. Gheorghe Tinel PNL Abținere
103. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
104. Gherman Dumitru PSD DA
105. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
106. Ghinea Cristian USR NU
107. Gilia Claudia PSD DA
108. Goga Octavian PSD DA
109. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
110. Halici Nicușor PSD DA
111. Hărătău Elena PSD DA
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Huncă Mihaela - DA
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Iftimie Neculai PSD DA
119. Ion Stelian-Cristian USR NU
120. Ionescu George PNL Abținere
121. Ioniță Antoneta PNL NU
122. Iordache Florin PSD DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
125. Jivan Luminița-Maria PSD DA
126. Kelemen Hunor UDMR DA
127. Korodi Attila UDMR DA
128. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
129. Lazăr Sorin PSD DA
130. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
131. Longher Victoria Minoritati DA
132. Lovin Dumitru ALDE DA
133. Lupașcu Costel PSD DA
134. Lupescu Dumitru USR NU
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
137. Manole Petre-Florin PSD DA
138. Mareș Mara PNL Abținere
139. Marica Petru-Sorin - DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
142. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
143. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
144. Mînzatu Roxana PSD DA
145. Mocioalcă Ion - NU
146. Mohaci Mihai PSD DA
147. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
148. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
149. Movilă Petru PMP NU
150. Mușoiu Ștefan PSD DA
151. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
153. Neagu Nicolae PNL Abținere
154. Neață Eugen PSD DA
155. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
156. Nicolae Andrei PSD DA
157. Nicolicea Eugen PSD DA
158. Nistor Laurențiu PSD DA
159. Niță Mihai ALDE DA
160. Niță Nicu PSD DA
161. Nosa Iuliu PSD DA
162. Olar Corneliu PNL Abținere
163. Olteanu Daniel ALDE DA
164. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
165. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
166. Oteșanu Daniela PSD DA
167. Palăr Ionel PNL Abținere
168. Pambuccian Varujan Minoritati DA
169. Pană Adriana-Doina PSD DA
170. Paraschiv Rodica PSD DA
171. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
172. Păle Dănuț PSD DA
173. Petcu Toma-Florin ALDE DA
174. Petrea Gabriel PSD DA
175. Petric Octavian - NU
176. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
177. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
178. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
179. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
180. Plumb Rovana PSD DA
181. Podașcă Gabriela-Maria - DA
182. Pop Andrei PSD DA
183. Pop Tudor Rareș USR NU
184. Popa Florin PSD DA
185. Popa Mihai Valentin PSD DA
186. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
187. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
188. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
189. Popescu Pavel PNL Abținere
190. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
191. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
192. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
193. Presură Alexandra PSD DA
194. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
195. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
196. Prună Cristina-Mădălina USR NU
197. Radu Anișoara PSD DA
198. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
199. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
200. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
201. Rădulescu Alexandru PSD DA
202. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
203. Răduț Violeta PSD DA
204. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
205. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
206. Roman Ioan Sorin PSD DA
207. Roșca Lucreția PSD DA
208. Rotaru Alexandru PSD DA
209. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
210. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
211. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
212. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
213. Sefer Cristian-George PSD DA
214. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
215. Seres Dénes UDMR DA
216. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
217. Simion Lucian-Eduard PSD DA
218. Simionca Ionuț PMP Abținere
219. Simonis Alfred - Robert PSD DA
220. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
221. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
222. Solomon Adrian PSD DA
223. Spânu Ion - Abținere
224. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
225. Stan Viorel PSD DA
226. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
227. Stancu Florinel PSD DA
228. Stativă Irinel Ioan PSD DA
229. Stănescu Alexandru PSD DA
230. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
231. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
232. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
233. Suciu Matei PSD DA
234. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
235. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
236. Szabó Ödön UDMR DA
237. Șarapatin Elvira PSD DA
238. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
239. Șimon Gheorghe PSD DA
240. Șotcan Theodora PSD DA
241. Șova Lucian PSD DA
242. Șovăială Constantin PNL Abținere
243. Ștefan Corneliu PSD DA
244. Ștefan Ion PNL Abținere
245. Ștefan Viorel PSD DA
246. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
247. Teiș Alina PSD DA
248. Terea Ioan PSD DA
249. Tîlvăr Angel PSD DA
250. Todor Adrian PSD DA
251. Toma Ilie PSD DA
252. Tomac Eugen PMP Abținere
253. Trăilă Cristina PNL Abținere
254. Tripa Florin-Dan PSD DA
255. Tudor Beatrice PSD DA
256. Turcan Raluca PNL Abținere
257. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
258. Tușa Adriana Diana PSD DA
259. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
260. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
261. Varga Vasile PNL Abținere
262. Vasile Daniel Minoritati DA
263. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
264. Vasilică Radu Costin PSD DA
265. Vass Levente UDMR DA
266. Văcaru Alin Vasile - DA
267. Velcea Nicolae PSD DA
268. Vexler Silviu Minoritati DA
269. Vișan George-Gabriel PSD DA
270. Vîrză Mihăiță PSD DA
271. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
272. Vlăducă Oana-Silvia - Abținere
273. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
274. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
275. Weber Mihai PSD DA
276. Zainea Cornel USR NU
277. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 noiembrie 2019, 9:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro