Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2019 > 13:56 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2019, ora 13:56

Poziție pe
ordinea de zi:
10,2
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 453/2017 privind unele măsuri de regim fiscal derogatoriu aplicabil anumitor terenuri, construcții edificate pe acestea și anumitor activități economice autorizate
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:271 132 56 23 16 16 8 11 9
- voturi pentru (DA):177 132 - - 16 16 1 10 2
- voturi împotrivă (NU):85 - 54 23 - - 6 1 1
- abțineri:9 - 2 - - - 1 - 6
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Banias Mircea Marius - Abținere
13. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
14. Bălănescu Alexandru PSD DA
15. Bănicioiu Nicolae - Abținere
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR NU
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL NU
23. Bichineț Corneliu PMP DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL NU
30. Bodea Marius PNL NU
31. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Borza Remus-Adrian - DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR NU
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
38. Bran Ioana PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL NU
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calista Mara-Daniela PNL NU
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Viorica PNL NU
52. Chichirău Cosette-Paula USR NU
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Cobuz Maricela PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Codreanu Constantin PMP NU
61. Cosma Andreea PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csoma Botond UDMR DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
66. Culeafă Mihai PNL NU
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Cupșa Ioan PNL NU
69. Dan Nicușor Daniel USR NU
70. Dehelean Silviu USR NU
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Dobre Victor Paul PNL NU
74. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
75. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
76. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
77. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
78. Drulă Cătălin USR NU
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Fădor Angelica PNL NU
85. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
86. Florea Damian PSD DA
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Floroiu Ionel PSD DA
89. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
90. Furtună Mirela PSD DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
92. Gavrilă Camelia PSD DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
94. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Georgescu Nicolae PSD DA
97. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
98. Gheorghe Tinel PNL NU
99. Gheorghiu Bogdan PNL NU
100. Gherman Dumitru PSD DA
101. Ghilea Găvrilă PNL NU
102. Ghinea Cristian USR NU
103. Gilia Claudia PSD DA
104. Goga Octavian PSD DA
105. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
106. Halici Nicușor PSD DA
107. Hărătău Elena PSD DA
108. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Huncă Mihaela - Abținere
111. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
112. Iancu Iulian PSD DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Iftimie Neculai PSD DA
116. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
117. Ion Stelian-Cristian USR NU
118. Ionescu George PNL NU
119. Ioniță Antoneta PNL NU
120. Iordache Florin PSD DA
121. Itu Cornel PSD DA
122. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
123. Jivan Luminița-Maria PSD DA
124. Kelemen Hunor UDMR DA
125. Korodi Attila UDMR DA
126. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
127. Lazăr Sorin PSD DA
128. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
129. Longher Victoria Minoritati DA
130. Lovin Dumitru ALDE DA
131. Lungu Tudorița PNL NU
132. Lupașcu Costel PSD DA
133. Lupescu Dumitru USR NU
134. Macovei Silviu Nicu PSD DA
135. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
136. Manole Petre-Florin PSD DA
137. Mareș Mara PNL NU
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
139. Mihalescul Dumitru PNL NU
140. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
141. Mînzatu Roxana PSD DA
142. Mocanu Adrian ALDE DA
143. Mohaci Mihai PSD DA
144. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
145. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
146. Movilă Petru PMP NU
147. Mușoiu Ștefan PSD DA
148. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
149. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
150. Neagu Nicolae PNL NU
151. Neață Eugen PSD DA
152. Nicoară Romeo Florin PNL NU
153. Nicolae Andrei PSD DA
154. Nicolicea Eugen PSD DA
155. Nistor Laurențiu PSD DA
156. Niță Mihai ALDE DA
157. Niță Nicu PSD DA
158. Nosa Iuliu PSD DA
159. Olar Corneliu PNL NU
160. Olteanu Daniel ALDE DA
161. Oprea Dumitru PNL NU
162. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
163. Oros Nechita-Adrian PNL NU
164. Oteșanu Daniela PSD DA
165. Palăr Ionel PNL NU
166. Pambuccian Varujan Minoritati DA
167. Pană Adriana-Doina PSD DA
168. Paraschiv Rodica PSD DA
169. Pașcan Emil-Marius PMP NU
170. Păle Dănuț PSD DA
171. Petcu Toma-Florin ALDE DA
172. Petrea Gabriel PSD DA
173. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
174. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
175. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
176. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
177. Plumb Rovana PSD DA
178. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
179. Pop Andrei PSD DA
180. Pop Tudor Rareș USR NU
181. Popa Florin PSD DA
182. Popa Mihai Valentin PSD DA
183. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
184. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
185. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
186. Popescu Pavel PNL NU
187. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
188. Preda Cezar-Florin PNL NU
189. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
190. Presură Alexandra PSD DA
191. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
192. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
193. Prună Cristina-Mădălina USR NU
194. Radu Anișoara PSD DA
195. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
196. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
197. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
198. Rădulescu Alexandru PSD DA
199. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
200. Răduț Violeta PSD DA
201. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
202. Roman Florin-Claudiu PNL NU
203. Roman Ioan Sorin PSD DA
204. Roșca Lucreția PSD DA
205. Rotaru Alexandru PSD DA
206. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
207. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
208. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
209. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
210. Sefer Cristian-George PSD DA
211. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
212. Seres Dénes UDMR DA
213. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
214. Simion Lucian-Eduard PSD DA
215. Simionca Ionuț PMP NU
216. Simonis Alfred - Robert PSD DA
217. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
218. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
219. Solomon Adrian PSD DA
220. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
221. Stan Viorel PSD DA
222. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
223. Stancu Florinel PSD DA
224. Stativă Irinel Ioan PSD DA
225. Stănescu Alexandru PSD DA
226. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
227. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
228. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
229. Suciu Matei PSD DA
230. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
231. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șarapatin Elvira PSD DA
234. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
235. Șimon Gheorghe PSD DA
236. Șotcan Theodora PSD DA
237. Șova Lucian PSD DA
238. Șovăială Constantin PNL NU
239. Ștefan Corneliu PSD DA
240. Ștefan Ion PNL Abținere
241. Ștefan Viorel PSD DA
242. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
243. Teiș Alina PSD DA
244. Terea Ioan PSD DA
245. Tîlvăr Angel PSD DA
246. Todor Adrian PSD DA
247. Toma Ilie PSD DA
248. Tomac Eugen PMP NU
249. Trăilă Cristina PNL NU
250. Tripa Florin-Dan PSD DA
251. Tudor Beatrice PSD DA
252. Turcan Raluca PNL NU
253. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
254. Tușa Adriana Diana PSD DA
255. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
256. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
257. Varga Vasile PNL NU
258. Vasile Daniel Minoritati DA
259. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
260. Vasilică Radu Costin PSD DA
261. Văcaru Alin Vasile - Abținere
262. Velcea Nicolae PSD DA
263. Vișan George-Gabriel PSD DA
264. Vîrză Mihăiță PSD DA
265. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
266. Vlăducă Oana-Silvia - Abținere
267. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
268. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
269. Weber Mihai PSD DA
270. Zainea Cornel USR NU
271. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 20 iulie 2019, 12:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro