Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2019 > 14:00 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2019, ora 14:00

Poziție pe
ordinea de zi:
10,4
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 512/2018 pentru modificarea alin. (1) al art. 35 din Legea nr. 165/2013 privind măsurile pentru finalizarea procesului de restituire, în natură sau prin echivalent, a imobilelor preluate în mod abuziv în perioada regimului comunist în România
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:271 131 56 23 18 17 9 11 6
- voturi pentru (DA):178 131 - - 18 17 - 10 2
- voturi împotrivă (NU):27 - - 22 - - 5 - -
- abțineri:66 - 56 1 - - 4 1 4
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - Abținere
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
15. Bălănescu Alexandru PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae - DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR NU
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL Abținere
24. Bichineț Corneliu PMP Abținere
25. Birchall Ana PSD DA
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
31. Bodea Marius PNL Abținere
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
35. Borza Remus-Adrian - Abținere
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR NU
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
39. Bran Ioana PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL Abținere
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
52. Cherecheș Viorica PNL Abținere
53. Chichirău Cosette-Paula USR NU
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP Abținere
62. Cosma Andreea PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
64. Cristache Cătălin PMP Abținere
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Csoma Botond UDMR DA
67. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
68. Culeafă Mihai PNL Abținere
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Cupșa Ioan PNL Abținere
71. Dan Nicușor Daniel USR NU
72. Dehelean Silviu USR NU
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL Abținere
76. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
77. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
78. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
79. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
80. Drulă Cătălin USR NU
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dunava Costel Neculai PSD DA
83. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
84. Erdei Dolóczki István UDMR DA
85. Farago Petru UDMR DA
86. Fădor Angelica PNL Abținere
87. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
88. Florea Damian PSD DA
89. Florea Oana-Consuela PSD DA
90. Floroiu Ionel PSD DA
91. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
92. Furtună Mirela PSD DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
94. Gavrilă Camelia PSD DA
95. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
96. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Georgescu Nicolae PSD DA
99. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
100. Gheorghe Tinel PNL Abținere
101. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
102. Gherman Dumitru PSD DA
103. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
104. Ghinea Cristian USR NU
105. Gilia Claudia PSD DA
106. Goga Octavian PSD DA
107. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
108. Halici Nicușor PSD DA
109. Hărătău Elena PSD DA
110. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Huncă Mihaela - DA
113. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
114. Iancu Iulian PSD DA
115. Iancu Marius-Ionel PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Iftimie Neculai PSD DA
118. Ion Stelian-Cristian USR NU
119. Ionescu George PNL Abținere
120. Ioniță Antoneta PNL Abținere
121. Iordache Florin PSD DA
122. Itu Cornel PSD DA
123. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
124. Jivan Luminița-Maria PSD DA
125. Kelemen Hunor UDMR DA
126. Korodi Attila UDMR DA
127. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
128. Lazăr Sorin PSD DA
129. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
130. Lovin Dumitru ALDE DA
131. Lungu Tudorița PNL Abținere
132. Lupașcu Costel PSD DA
133. Lupescu Dumitru USR NU
134. Macovei Silviu Nicu PSD DA
135. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
136. Manole Petre-Florin PSD DA
137. Mareș Mara PNL Abținere
138. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
141. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
142. Mînzatu Roxana PSD DA
143. Mocanu Adrian ALDE DA
144. Mohaci Mihai PSD DA
145. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
146. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
147. Movilă Petru PMP NU
148. Mușoiu Ștefan PSD DA
149. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
150. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
151. Neagu Nicolae PNL Abținere
152. Neață Eugen PSD DA
153. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
154. Nicolae Andrei PSD DA
155. Nicolicea Eugen PSD DA
156. Nistor Laurențiu PSD DA
157. Niță Mihai ALDE DA
158. Niță Nicu PSD DA
159. Nosa Iuliu PSD DA
160. Olar Corneliu PNL Abținere
161. Olteanu Daniel ALDE DA
162. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
163. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
164. Oteșanu Daniela PSD DA
165. Palăr Ionel PNL Abținere
166. Pambuccian Varujan Minoritati DA
167. Pană Adriana-Doina PSD DA
168. Paraschiv Rodica PSD DA
169. Pașcan Emil-Marius PMP NU
170. Păle Dănuț PSD DA
171. Petcu Toma-Florin ALDE DA
172. Petrea Gabriel PSD DA
173. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
174. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
175. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
176. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
177. Plumb Rovana PSD DA
178. Pop Andrei PSD DA
179. Pop Tudor Rareș USR NU
180. Popa Florin PSD DA
181. Popa Mihai Valentin PSD DA
182. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
183. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
184. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
185. Popescu Pavel PNL Abținere
186. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
187. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
188. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
189. Presură Alexandra PSD DA
190. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
191. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
192. Prună Cristina-Mădălina USR NU
193. Radu Anișoara PSD DA
194. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
195. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
196. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
197. Rădulescu Alexandru PSD DA
198. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
199. Răduț Violeta PSD DA
200. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
201. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
202. Roman Ioan Sorin PSD DA
203. Roșca Lucreția PSD DA
204. Rotaru Alexandru PSD DA
205. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
206. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
207. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
208. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
209. Sefer Cristian-George PSD DA
210. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
211. Seres Dénes UDMR DA
212. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
213. Simion Lucian-Eduard PSD DA
214. Simionca Ionuț PMP NU
215. Simonis Alfred - Robert PSD DA
216. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
217. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
218. Solomon Adrian PSD DA
219. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
220. Stan Viorel PSD DA
221. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
222. Stancu Florinel PSD DA
223. Stativă Irinel Ioan PSD DA
224. Stănescu Alexandru PSD DA
225. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
226. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
227. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
228. Suciu Matei PSD DA
229. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
230. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
231. Szabó Ödön UDMR DA
232. Șarapatin Elvira PSD DA
233. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
234. Șimon Gheorghe PSD DA
235. Șotcan Theodora PSD DA
236. Șova Lucian PSD DA
237. Șovăială Constantin PNL Abținere
238. Ștefan Corneliu PSD DA
239. Ștefan Ion PNL Abținere
240. Ștefan Viorel PSD DA
241. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
242. Teiș Alina PSD DA
243. Terea Ioan PSD DA
244. Tîlvăr Angel PSD DA
245. Todor Adrian PSD DA
246. Toma Ilie PSD DA
247. Tomac Eugen PMP NU
248. Trăilă Cristina PNL Abținere
249. Tripa Florin-Dan PSD DA
250. Tudor Beatrice PSD DA
251. Turcan Raluca PNL Abținere
252. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
253. Tușa Adriana Diana PSD DA
254. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
255. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
256. Varga Vasile PNL Abținere
257. Vasile Daniel Minoritati DA
258. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
259. Vasilică Radu Costin PSD DA
260. Vass Levente UDMR DA
261. Văcaru Alin Vasile - Abținere
262. Velcea Nicolae PSD DA
263. Vexler Silviu Minoritati DA
264. Vișan George-Gabriel PSD DA
265. Vîrză Mihăiță PSD DA
266. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
267. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
268. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
269. Weber Mihai PSD DA
270. Zainea Cornel USR NU
271. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 noiembrie 2019, 9:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro