Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2019 > 14:03 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2019, ora 14:03

Subiect vot: Vot asupra unei moțiuni - Motiunea simpla initiata de 67 deputati (MS 4/2019).
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:273 133 58 23 17 17 9 12 4
- voturi pentru (DA):95 1 58 23 - - 9 - 4
- voturi împotrivă (NU):155 132 - - - 17 - 6 -
- abțineri:19 - - - 17 - - 2 -
- nu au votat:4 - - - - - - 4 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ampleev Andrian Minoritati NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD NU
6. Anton Anton ALDE NU
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Axinte Vasile PSD NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Banias Mircea Marius - DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
14. Bălănescu Alexandru PSD NU
15. Bănicioiu Nicolae - DA
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bende Sándor UDMR Abținere
18. Benedek Zacharie UDMR Abținere
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Benkő Erika UDMR Abținere
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Birchall Ana PSD NU
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
26. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bodea Marius PNL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
30. Bontea Vlad PSD NU
31. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
35. Bran Ioana PSD NU
36. Budăi Marius-Constantin PSD NU
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
39. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
40. Burciu Cristina PSD NU
41. Calista Mara-Daniela PNL DA
42. Calotă Florică Ică ALDE NU
43. Căciulă Aurel PSD NU
44. Călin Ion PSD NU
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
46. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
48. Cherecheș Viorica PNL DA
49. Chichirău Cosette-Paula USR DA
50. Chiriac Viorel PSD NU
51. Ciocan Dan PSD NU
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
54. Ciuhodaru Tudor PSD NU
55. Cîtea Vasile PSD NU
56. Cobuz Maricela PSD NU
57. Cocoș Vasile PSD NU
58. Codreanu Constantin PMP DA
59. Cosma Andreea PSD NU
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Cristache Cătălin PMP DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
63. Csoma Botond UDMR Abținere
64. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
65. Culeafă Mihai PNL DA
66. Cupă Ion ALDE NU
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Dan Nicușor Daniel USR DA
69. Dehelean Silviu USR DA
70. Dinu Cristina-Elena PSD NU
71. Dîrzu Ioan PSD NU
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
74. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
75. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
76. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
78. Drulă Cătălin USR DA
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
80. Dunava Costel Neculai PSD NU
81. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
82. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
83. Farago Petru UDMR Abținere
84. Fădor Angelica PNL DA
85. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
86. Florea Damian PSD NU
87. Florea Oana-Consuela PSD NU
88. Floroiu Ionel PSD NU
89. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
90. Furic Iarco Minoritati NU
91. Furtună Mirela PSD NU
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
93. Gavrilă Camelia PSD NU
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
95. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
96. Găină Mihăiță PSD NU
97. Georgescu Nicolae PSD NU
98. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
99. Gheorghe Tinel PNL DA
100. Gheorghiu Bogdan PNL DA
101. Gherman Dumitru PSD NU
102. Ghilea Găvrilă PNL DA
103. Ghinea Cristian USR DA
104. Gilia Claudia PSD NU
105. Goga Octavian PSD NU
106. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
107. Halici Nicușor PSD NU
108. Hărătău Elena PSD NU
109. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
111. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
112. Iancu Iulian PSD NU
113. Iancu Marius-Ionel PSD NU
114. Ibram Iusein Minoritati NU
115. Iftimie Neculai PSD NU
116. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
117. Ion Stelian-Cristian USR DA
118. Ionescu George PNL DA
119. Ioniță Antoneta PNL DA
120. Iordache Florin PSD NU
121. Itu Cornel PSD NU
122. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
123. Jivan Luminița-Maria PSD NU
124. Kelemen Hunor UDMR Abținere
125. Korodi Attila UDMR Abținere
126. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
127. Lazăr Sorin PSD NU
128. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
129. Longher Victoria Minoritati Abținere
130. Lovin Dumitru ALDE NU
131. Lungu Tudorița PNL DA
132. Lupașcu Costel PSD NU
133. Lupescu Dumitru USR DA
134. Macovei Silviu Nicu PSD NU
135. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
136. Manole Petre-Florin PSD NU
137. Mareș Mara PNL DA
138. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
139. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
140. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
141. Mihalescul Dumitru PNL DA
142. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
143. Mînzatu Roxana PSD NU
144. Mocanu Adrian ALDE NU
145. Mohaci Mihai PSD NU
146. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
147. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
148. Movilă Petru PMP DA
149. Mușoiu Ștefan PSD NU
150. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
151. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
152. Neagu Nicolae PNL DA
153. Neață Eugen PSD NU
154. Nicoară Romeo Florin PNL DA
155. Nicolae Andrei PSD NU
156. Nicolicea Eugen PSD NU
157. Nistor Laurențiu PSD NU
158. Niță Mihai ALDE NU
159. Niță Nicu PSD NU
160. Nosa Iuliu PSD NU
161. Olar Corneliu PNL DA
162. Olteanu Daniel ALDE NU
163. Oprea Dumitru PNL DA
164. Oprișcan Mihai Doru ALDE NU
165. Oros Nechita-Adrian PNL DA
166. Oteșanu Daniela PSD NU
167. Palăr Ionel PNL DA
168. Pambuccian Varujan Minoritati -
169. Pană Adriana-Doina PSD NU
170. Paraschiv Rodica PSD NU
171. Pașcan Emil-Marius PMP DA
172. Păle Dănuț PSD NU
173. Petcu Toma-Florin ALDE NU
174. Petrea Gabriel PSD NU
175. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
176. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
177. Pistru Eusebiu-Manea ALDE NU
178. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
179. Plumb Rovana PSD NU
180. Pop Andrei PSD NU
181. Pop Tudor Rareș USR DA
182. Popa Florin PSD NU
183. Popa Mihai Valentin PSD NU
184. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
185. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
186. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
187. Popescu Pavel PNL DA
188. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
189. Preda Cezar-Florin PNL DA
190. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
191. Presură Alexandra PSD NU
192. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
193. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
194. Prună Cristina-Mădălina USR DA
195. Radu Anișoara PSD NU
196. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
197. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
198. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
199. Rădulescu Alexandru PSD NU
200. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
201. Răduț Violeta PSD NU
202. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
203. Roman Florin-Claudiu PNL DA
204. Roman Ioan Sorin PSD NU
205. Romanescu Cristinel PNL DA
206. Roșca Lucreția PSD NU
207. Rotaru Alexandru PSD NU
208. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
209. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
210. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
211. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
212. Sefer Cristian-George PSD NU
213. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
214. Seres Dénes UDMR Abținere
215. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
216. Simion Lucian-Eduard PSD NU
217. Simionca Ionuț PMP DA
218. Simonis Alfred - Robert PSD NU
219. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
220. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
221. Solomon Adrian PSD NU
222. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
223. Stan Viorel PSD NU
224. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
225. Stancu Florinel PSD NU
226. Stativă Irinel Ioan PSD NU
227. Stănescu Alexandru PSD NU
228. Stoica Bogdan-Alin Minoritati Abținere
229. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
230. Suciu Matei PSD NU
231. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
232. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
233. Szabó Ödön UDMR Abținere
234. Șarapatin Elvira PSD NU
235. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
236. Șimon Gheorghe PSD NU
237. Șotcan Theodora PSD NU
238. Șova Lucian PSD NU
239. Șovăială Constantin PNL DA
240. Ștefan Corneliu PSD NU
241. Ștefan Ion PNL DA
242. Ștefan Viorel PSD NU
243. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
244. Teiș Alina PSD NU
245. Terea Ioan PSD NU
246. Tîlvăr Angel PSD NU
247. Todor Adrian PSD NU
248. Toma Ilie PSD NU
249. Tomac Eugen PMP DA
250. Trăilă Cristina PNL DA
251. Tripa Florin-Dan PSD NU
252. Tudor Beatrice PSD NU
253. Turcan Raluca PNL DA
254. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
255. Tușa Adriana Diana PSD NU
256. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
257. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
258. Varga Vasile PNL DA
259. Vasile Daniel Minoritati NU
260. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
261. Vasilică Radu Costin PSD NU
262. Vass Levente UDMR Abținere
263. Văcaru Alin Vasile - DA
264. Velcea Nicolae PSD NU
265. Vexler Silviu Minoritati -
266. Vișan George-Gabriel PSD NU
267. Vîrză Mihăiță PSD NU
268. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
269. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
270. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
271. Weber Mihai PSD NU
272. Zainea Cornel USR DA
273. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 februarie 2020, 19:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro