Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2019 > 13:42 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2019, ora 13:42

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 92/2019 pentru modificarea art.3 din Legea nr.363/2006 privind aprobarea Planului de amenajare a teritoriului național - Secțiunea I - Rețele de transport
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:273 128 54 25 17 16 8 12 13
- voturi pentru (DA):272 128 53 25 17 16 8 12 13
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
15. Bălănescu Alexandru PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae - DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
36. Bran Ioana PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
50. Cherecheș Viorica PNL DA
51. Chichirău Cosette-Paula USR DA
52. Chiriac Viorel PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Codreanu Constantin PMP DA
59. Constantin Daniel - DA
60. Cosma Lavinia-Corina USR DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristache Cătălin PMP DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csoma Botond UDMR DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
66. Culeafă Mihai PNL DA
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Dan Nicușor Daniel USR DA
70. Dehelean Silviu USR DA
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Dobre Mircea-Titus - DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
76. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
77. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
78. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
79. Drulă Cătălin USR DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
83. Erdei Dolóczki István UDMR DA
84. Farago Petru UDMR DA
85. Fădor Angelica PNL DA
86. Florea Damian PSD DA
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Floroiu Ionel PSD DA
89. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
90. Furic Iarco Minoritati DA
91. Furtună Mirela PSD DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Gavrilă Camelia PSD DA
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
95. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
99. Gheorghe Tinel PNL Abținere
100. Gheorghiu Bogdan PNL DA
101. Gherman Dumitru PSD DA
102. Ghilea Găvrilă PNL DA
103. Ghinea Cristian USR DA
104. Gilia Claudia PSD DA
105. Goga Octavian PSD DA
106. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
107. Halici Nicușor PSD DA
108. Hărătău Elena PSD DA
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Huncă Mihaela - DA
111. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
112. Iancu Iulian PSD DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Iftimie Neculai PSD DA
116. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
117. Ion Stelian-Cristian USR DA
118. Ionescu George PNL DA
119. Ioniță Antoneta PNL DA
120. Iordache Florin PSD DA
121. Itu Cornel PSD DA
122. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
123. Jivan Luminița-Maria PSD DA
124. Kelemen Hunor UDMR DA
125. Korodi Attila UDMR DA
126. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
127. Lazăr Sorin PSD DA
128. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
129. Longher Victoria Minoritati DA
130. Lovin Dumitru ALDE DA
131. Lungu Tudorița PNL DA
132. Lupașcu Costel PSD DA
133. Lupescu Dumitru USR DA
134. Macovei Silviu Nicu PSD DA
135. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
136. Manole Petre-Florin PSD DA
137. Mareș Mara PNL DA
138. Marica Petru-Sorin - DA
139. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
140. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
141. Mihalescul Dumitru PNL DA
142. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
143. Mînzatu Roxana PSD DA
144. Mocioalcă Ion - DA
145. Mohaci Mihai PSD DA
146. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
147. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
148. Movilă Petru PMP DA
149. Mușoiu Ștefan PSD DA
150. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
151. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
152. Neagu Nicolae PNL DA
153. Neață Eugen PSD DA
154. Nicoară Romeo Florin PNL DA
155. Nicolae Andrei PSD DA
156. Nicolicea Eugen PSD DA
157. Nistor Laurențiu PSD DA
158. Niță Mihai ALDE DA
159. Niță Nicu PSD DA
160. Nosa Iuliu PSD DA
161. Olar Corneliu PNL DA
162. Olteanu Daniel ALDE DA
163. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
164. Oros Nechita-Adrian PNL DA
165. Oteșanu Daniela PSD DA
166. Palăr Ionel PNL DA
167. Pambuccian Varujan Minoritati DA
168. Pană Adriana-Doina PSD DA
169. Paraschiv Rodica PSD DA
170. Pașcan Emil-Marius PMP DA
171. Păle Dănuț PSD DA
172. Petcu Toma-Florin ALDE DA
173. Petrea Gabriel PSD DA
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
176. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
177. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
178. Plumb Rovana PSD DA
179. Podașcă Gabriela-Maria - DA
180. Pop Andrei PSD DA
181. Pop Tudor Rareș USR DA
182. Popa Florin PSD DA
183. Popa Mihai Valentin PSD DA
184. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
185. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
186. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
187. Popescu Pavel PNL DA
188. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
189. Preda Cezar-Florin PNL DA
190. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
191. Presură Alexandra PSD DA
192. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
193. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
194. Prună Cristina-Mădălina USR DA
195. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
196. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
197. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
198. Rădulescu Alexandru PSD DA
199. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
200. Răduț Violeta PSD DA
201. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
202. Roman Florin-Claudiu PNL DA
203. Roman Ioan Sorin PSD DA
204. Roșca Lucreția PSD DA
205. Rotaru Alexandru PSD DA
206. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
207. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
208. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
209. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
210. Sefer Cristian-George PSD DA
211. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
212. Seres Dénes UDMR DA
213. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
214. Simion Lucian-Eduard PSD DA
215. Simionca Ionuț PMP DA
216. Simonis Alfred - Robert PSD DA
217. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
218. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
219. Solomon Adrian PSD DA
220. Spânu Ion - DA
221. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
222. Stan Viorel PSD DA
223. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
224. Stancu Florinel PSD DA
225. Stativă Irinel Ioan PSD DA
226. Stănescu Alexandru PSD DA
227. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
228. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
229. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
230. Suciu Matei PSD DA
231. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
232. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
233. Szabó Ödön UDMR DA
234. Șarapatin Elvira PSD DA
235. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șotcan Theodora PSD DA
238. Șova Lucian PSD DA
239. Șovăială Constantin PNL DA
240. Ștefan Corneliu PSD DA
241. Ștefan Ion PNL DA
242. Ștefan Viorel PSD DA
243. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
244. Teiș Alina PSD DA
245. Terea Ioan PSD DA
246. Tîlvăr Angel PSD DA
247. Todor Adrian PSD DA
248. Toma Ilie PSD DA
249. Tomac Eugen PMP DA
250. Trăilă Cristina PNL DA
251. Tripa Florin-Dan PSD DA
252. Tudor Beatrice PSD DA
253. Turcan Raluca PNL DA
254. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
255. Tușa Adriana Diana PSD DA
256. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
257. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
258. Varga Vasile PNL DA
259. Vasile Daniel Minoritati DA
260. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
261. Vass Levente UDMR DA
262. Văcaru Alin Vasile - DA
263. Velcea Nicolae PSD DA
264. Vexler Silviu Minoritati DA
265. Vișan George-Gabriel PSD DA
266. Vîrză Mihăiță PSD DA
267. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
268. Vlăducă Oana-Silvia - DA
269. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
270. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
271. Weber Mihai PSD DA
272. Zainea Cornel USR DA
273. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 iulie 2019, 0:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro