Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.04.2019 > 10:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 aprilie 2019, ora 10:21

Subiect vot: Programul de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:238 83 37 14 6 7 6 6 2 50 11 6 2 4 4
- voturi pentru (DA):234 82 37 14 6 7 6 6 2 50 10 5 2 4 3
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - - - - - - - 1
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:3 1 - - - - - - - - 1 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
3. Andronache Gabriel deputat PNL DA
4. Arcan Emilia senator PSD DA
5. Avram Nicolae senator PSD DA
6. Baciu Gheorghe senator - DA
7. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
8. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
9. Băsescu Traian senator - NU
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
11. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
12. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
13. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
14. Benkő Erika deputat UDMR DA
15. Bica Dănuț deputat PNL DA
16. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
17. Birchall Ana deputat PSD DA
18. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
21. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
22. Bontea Vlad deputat PSD DA
23. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
24. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
25. Bran Ioana deputat PSD DA
26. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
27. Buican Cristian deputat PNL DA
28. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
29. Bulacu Romulus senator PNL DA
30. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
31. Burciu Cristina deputat PSD DA
32. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
33. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
34. Caracota Iancu senator PNL DA
35. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
36. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
38. Cârciumaru Florin senator PSD DA
39. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
40. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
41. Ciocan Dan deputat PSD DA
42. Cîtea Vasile deputat PSD DA
43. Cocoș Vasile deputat PSD DA
44. Codreanu Constantin deputat PMP DA
45. Constantin Daniel deputat - DA
46. Corlățean Titus senator PSD DA
47. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
48. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
49. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
50. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
51. Csoma Botond deputat UDMR DA
52. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
53. Culeafă Mihai deputat PNL DA
54. Cupă Ion deputat ALDE DA
55. Cupșa Ioan deputat PNL DA
56. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
57. Dan Nicușor Daniel deputat USR DA
58. Deneș Ioan senator PSD DA
59. Diaconescu Renică senator PSD DA
60. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
61. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
62. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
63. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
64. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
65. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
67. Dogariu Eugen senator PSD DA
68. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
69. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
70. Drulă Cătălin deputat USR DA
71. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
72. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
73. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
74. Fădor Angelica deputat PNL DA
75. Fălcoi Nicu senator USR -
76. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
77. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
78. Florea Damian deputat PSD DA
79. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
80. Floroiu Ionel deputat PSD DA
81. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
82. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
83. Găină Mihăiță deputat PSD DA
84. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
85. Gherman Dumitru deputat PSD DA
86. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
87. Ghinea Cristian deputat USR DA
88. Gilia Claudia deputat PSD DA
89. Goga Octavian deputat PSD DA
90. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
91. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
92. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
93. Halici Nicușor deputat PSD DA
94. Hărătău Elena deputat PSD DA
95. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
96. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
97. Iancu Iulian deputat PSD DA
98. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
99. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
100. Ilie Viorel senator ALDE DA
101. Ionașcu Gabi senator - DA
102. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
103. Iordache Florin deputat PSD DA
104. Iordache Virginel senator PSD DA
105. Iriza Scarlat senator PSD DA
106. Itu Cornel deputat PSD DA
107. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
108. Korodi Attila deputat UDMR DA
109. László Attila senator UDMR DA
110. Lazăr Sorin deputat PSD DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
112. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
113. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
114. Lungu Dan senator USR DA
115. Lungu Tudorița deputat PNL DA
116. Lupescu Dumitru deputat USR DA
117. Lupu Victorel senator PSD DA
118. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
119. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
120. Manoliu Dan senator PSD DA
121. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
122. Mareș Mara deputat PNL DA
123. Marin Gheorghe senator PSD DA
124. Marin Nicolae senator PSD DA
125. Marussi George-Nicolae senator USR DA
126. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
127. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
128. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
129. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
130. Mihu Ștefan senator PSD DA
131. Mirea Siminica senator PSD DA
132. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
133. Moga Nicolae senator PSD DA
134. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
135. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
136. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
137. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
138. Neagu Nicolae deputat PNL DA
139. Neață Eugen deputat PSD DA
140. Nicolae Andrei deputat PSD DA
141. Nicolae Șerban senator PSD DA
142. Nistor Laurențiu deputat PSD -
143. Niță Ilie senator ALDE DA
144. Niță Nicu deputat PSD DA
145. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
146. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL -
147. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
148. Palăr Ionel deputat PNL DA
149. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
150. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
151. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
152. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
153. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
154. Pavel Marian senator PSD DA
155. Păle Dănuț deputat PSD DA
156. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
157. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
158. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
159. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
160. Pop Andrei deputat PSD DA
161. Pop Gheorghe senator PSD DA
162. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
163. Popa Florin deputat PSD DA
164. Popa Ion senator ALDE DA
165. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
166. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
167. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
168. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
169. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
170. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
171. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
172. Presură Alexandra deputat PSD DA
173. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
174. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
175. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
176. Radu Anișoara deputat PSD DA
177. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
178. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
179. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
180. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
181. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
182. Răduț Violeta deputat PSD DA
183. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
184. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
185. Romașcanu Lucian senator PSD DA
186. Roșca Lucreția deputat PSD DA
187. Rotaru Ion senator PSD DA
188. Ruse Mihai senator ALDE DA
189. Salan Viorel senator PSD DA
190. Savin Emanoil senator PSD DA
191. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
192. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
193. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
194. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
195. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
196. Simionca Ionuț deputat PMP DA
197. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
198. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
199. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
200. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
201. Stan Ioan senator PSD DA
202. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
203. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
204. Stănescu Paul senator PSD DA
205. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
206. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
207. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
208. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
209. Suciu Matei deputat PSD DA
210. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
211. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
212. Șova Lucian deputat PSD DA
213. Șovăială Constantin deputat PNL DA
214. Ștefan Ion deputat PNL DA
215. Ștefan Viorel deputat PSD DA
216. Talpoș Ioan-Iustin senator PSD DA
217. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
218. Teiș Alina deputat PSD DA
219. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
220. Todor Adrian deputat PSD DA
221. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
222. Toma Ilie deputat PSD DA
223. Tomac Eugen deputat PMP DA
224. Tudor Beatrice deputat PSD DA
225. Turcan Raluca deputat PNL DA
226. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
227. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
228. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
229. Țuțuianu Adrian senator - DA
230. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
231. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
232. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
233. Velcea Nicolae deputat PSD DA
234. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
235. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL DA
236. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
237. Weber Mihai deputat PSD DA
238. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 septembrie 2019, 23:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro