Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 10:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 10:38

Subiect vot: PL 373/2018 - Timp dezbatere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:182 107 24 20 9 9 5 7 1
- voturi pentru (DA):123 107 - - 1 9 1 4 1
- voturi împotrivă (NU):58 - 24 20 7 - 4 3 -
- abțineri:1 - - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR NU
9. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Bende Sándor UDMR NU
12. Benedek Zacharie UDMR NU
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bichineț Corneliu PMP DA
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
18. Bontea Vlad PSD DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR NU
20. Bran Ioana PSD DA
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Bulai Iulian USR NU
23. Burciu Cristina PSD DA
24. Calotă Florică Ică ALDE DA
25. Căciulă Aurel PSD DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
28. Cherecheș Florica PNL NU
29. Chichirău Cosette-Paula USR NU
30. Chiriac Viorel PSD DA
31. Ciocan Dan PSD DA
32. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
33. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
34. Ciuhodaru Tudor PSD DA
35. Cîtea Vasile PSD DA
36. Cobuz Maricela PSD DA
37. Cocoș Vasile PSD DA
38. Cosma Andreea PSD DA
39. Cristache Cătălin PMP NU
40. Csép Éva-Andrea UDMR NU
41. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
42. Culeafă Mihai PNL NU
43. Cupă Ion ALDE DA
44. Cupșa Ioan PNL NU
45. Dehelean Silviu USR NU
46. Dîrzu Ioan PSD DA
47. Dobre Victor Paul PNL NU
48. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
49. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
50. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
51. Drulă Cătălin USR NU
52. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
53. Dunava Costel Neculai PSD DA
54. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
55. Florea Damian PSD DA
56. Florea Oana-Consuela PSD DA
57. Floroiu Ionel PSD DA
58. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
59. Furtună Mirela PSD DA
60. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
61. Gavrilă Camelia PSD DA
62. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
63. Georgescu Nicolae PSD DA
64. Gherman Dumitru PSD DA
65. Ghinea Cristian USR NU
66. Gilia Claudia PSD DA
67. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
68. Halici Nicușor PSD DA
69. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
70. Hărătău Elena PSD DA
71. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
72. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
73. Ibram Iusein Minoritati DA
74. Iftimie Neculai PSD DA
75. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
76. Intotero Natalia-Elena PSD DA
77. Ion Stelian-Cristian USR NU
78. Ionescu George PNL NU
79. Ioniță Antoneta PNL NU
80. Iordache Florin PSD DA
81. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
82. Jivan Luminița-Maria PSD DA
83. Korodi Attila UDMR NU
84. Lazăr Sorin PSD DA
85. Lovin Dumitru ALDE DA
86. Lungu Tudorița PNL NU
87. Lupescu Dumitru USR NU
88. Macovei Silviu Nicu PSD DA
89. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
90. Manole Petre-Florin PSD DA
91. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
92. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
93. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
94. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
95. Mînzatu Roxana PSD DA
96. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
97. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
98. Mușoiu Ștefan PSD DA
99. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
100. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
101. Neață Eugen PSD DA
102. Nicoară Romeo Florin PNL NU
103. Nicolae Andrei PSD DA
104. Nistor Laurențiu PSD DA
105. Niță Mihai ALDE DA
106. Niță Nicu PSD DA
107. Olar Corneliu PNL NU
108. Olteanu Daniel ALDE DA
109. Oprea Dumitru PNL NU
110. Oteșanu Daniela PSD DA
111. Pambuccian Varujan Minoritati NU
112. Paraschiv Rodica PSD DA
113. Pașcan Emil-Marius PMP NU
114. Păle Dănuț PSD DA
115. Petrea Gabriel PSD DA
116. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
117. Pop Tudor Rareș USR NU
118. Popa Florin PSD DA
119. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
120. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
121. Popescu Pavel PNL NU
122. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
123. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
124. Presură Alexandra PSD DA
125. Radu Anișoara PSD DA
126. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
127. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
128. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
129. Rădulescu Alexandru PSD DA
130. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
131. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
132. Răduț Violeta PSD DA
133. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
134. Roman Ioan Sorin PSD DA
135. Roșca Lucreția PSD DA
136. Rotaru Alexandru PSD DA
137. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
138. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
139. Sefer Cristian-George PSD DA
140. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
141. Seres Dénes UDMR DA
142. Simion Lucian-Eduard PSD DA
143. Simionca Ionuț PMP NU
144. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
145. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
146. Solomon Adrian PSD DA
147. Stan Viorel PSD DA
148. Stancu Florinel PSD DA
149. Stănescu Alexandru PSD DA
150. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
151. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
152. Șarapatin Elvira PSD DA
153. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
154. Șimon Gheorghe PSD DA
155. Șotcan Theodora PSD DA
156. Șovăială Constantin PNL NU
157. Ștefan Corneliu PSD DA
158. Ștefan Viorel PSD DA
159. Tabugan Ion ALDE DA
160. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
161. Teiș Alina PSD DA
162. Terea Ioan PSD DA
163. Tîlvăr Angel PSD DA
164. Toma Ilie PSD DA
165. Tripa Florin-Dan PSD DA
166. Tudor Beatrice PSD DA
167. Turcan Raluca PNL NU
168. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
169. Tușa Adriana Diana PSD DA
170. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
171. Varga Vasile PNL NU
172. Vasile Daniel Minoritati DA
173. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
174. Vasilică Radu Costin PSD DA
175. Velcea Nicolae PSD DA
176. Vișan George-Gabriel PSD DA
177. Vîrză Mihăiță PSD DA
178. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
179. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
180. Zainea Cornel USR NU
181. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
182. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 februarie 2020, 17:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro