Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 10:45 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 10:45

Subiect vot: PL 373/2018 - amr. 20
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:190 112 27 22 8 9 4 7 1
- voturi pentru (DA):57 1 27 22 - - 3 4 -
- voturi împotrivă (NU):132 111 - - 8 9 - 3 1
- abțineri:1 - - - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Ampleev Andrian Minoritati NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Avram Constantin ALDE NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Barna Ilie Dan USR DA
9. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Benedek Zacharie UDMR NU
12. Benga Tudor - Vlad USR DA
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Bichineț Corneliu PMP Abținere
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
16. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
17. Bogaciu Alexandra-Corina - NU
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
19. Bontea Vlad PSD NU
20. Botez Mihai-Cătălin USR DA
21. Bran Ioana PSD NU
22. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
23. Bulai Iulian USR DA
24. Burciu Cristina PSD NU
25. Calista Mara-Daniela PNL DA
26. Calotă Florică Ică ALDE NU
27. Căciulă Aurel PSD NU
28. Călin Ion PSD NU
29. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
30. Cherecheș Florica PNL DA
31. Chichirău Cosette-Paula USR DA
32. Chiriac Viorel PSD NU
33. Ciocan Dan PSD NU
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
35. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
36. Ciuhodaru Tudor PSD NU
37. Cîtea Vasile PSD NU
38. Cocoș Vasile PSD NU
39. Cosma Lavinia-Corina USR DA
40. Csép Éva-Andrea UDMR NU
41. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
42. Culeafă Mihai PNL DA
43. Cupă Ion ALDE NU
44. Dehelean Silviu USR DA
45. Dîrzu Ioan PSD NU
46. Dobre Victor Paul PNL DA
47. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
48. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
49. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
50. Drulă Cătălin USR DA
51. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
52. Dunava Costel Neculai PSD NU
53. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
54. Florea Damian PSD NU
55. Florea Oana-Consuela PSD NU
56. Floroiu Ionel PSD NU
57. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
58. Furtună Mirela PSD NU
59. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
60. Gavrilă Camelia PSD NU
61. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
62. Georgescu Nicolae PSD NU
63. Gheorghe Tinel PNL DA
64. Gherman Dumitru PSD NU
65. Ghinea Cristian USR DA
66. Gilia Claudia PSD NU
67. Goga Octavian PSD NU
68. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
69. Halici Nicușor PSD NU
70. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
71. Hărătău Elena PSD NU
72. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
73. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
74. Iancu Iulian PSD NU
75. Ibram Iusein Minoritati NU
76. Iftimie Neculai PSD NU
77. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
78. Intotero Natalia-Elena PSD NU
79. Ion Stelian-Cristian USR DA
80. Ionescu George PNL DA
81. Ioniță Antoneta PNL DA
82. Iordache Florin PSD NU
83. Itu Cornel PSD NU
84. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
85. Korodi Attila UDMR NU
86. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
87. Lazăr Sorin PSD NU
88. Lovin Dumitru ALDE NU
89. Lungu Tudorița PNL DA
90. Lupescu Dumitru USR DA
91. Macovei Silviu Nicu PSD NU
92. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
93. Manole Petre-Florin PSD NU
94. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
95. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
96. Mînzatu Roxana PSD NU
97. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
98. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
99. Mușoiu Ștefan PSD NU
100. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
101. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
102. Neață Eugen PSD NU
103. Nicoară Romeo Florin PNL DA
104. Nicolae Andrei PSD NU
105. Nicolicea Eugen PSD DA
106. Nistor Laurențiu PSD NU
107. Niță Mihai ALDE NU
108. Niță Nicu PSD NU
109. Nosa Iuliu PSD NU
110. Olar Corneliu PNL DA
111. Olteanu Daniel ALDE NU
112. Oprea Dumitru PNL DA
113. Oteșanu Daniela PSD NU
114. Pambuccian Varujan Minoritati DA
115. Pană Adriana-Doina PSD NU
116. Paraschiv Rodica PSD NU
117. Pașcan Emil-Marius PMP DA
118. Păle Dănuț PSD NU
119. Petrea Gabriel PSD NU
120. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
121. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
122. Pop Tudor Rareș USR DA
123. Popa Florin PSD NU
124. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
125. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
126. Popescu Pavel PNL DA
127. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
128. Presură Alexandra PSD NU
129. Radu Anișoara PSD NU
130. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
131. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
132. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
133. Rădulescu Alexandru PSD NU
134. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
135. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
136. Răduț Violeta PSD NU
137. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
138. Roman Florin-Claudiu PNL DA
139. Roman Ioan Sorin PSD NU
140. Roșca Lucreția PSD NU
141. Rotaru Alexandru PSD NU
142. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
143. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
144. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
145. Sefer Cristian-George PSD NU
146. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
147. Seres Dénes UDMR NU
148. Simion Lucian-Eduard PSD NU
149. Simionca Ionuț PMP DA
150. Simonis Alfred - Robert PSD NU
151. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
152. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
153. Stan Viorel PSD NU
154. Stancu Florinel PSD NU
155. Stativă Irinel Ioan PSD NU
156. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
157. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
158. Șarapatin Elvira PSD NU
159. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
160. Șimon Gheorghe PSD NU
161. Șotcan Theodora PSD NU
162. Șovăială Constantin PNL DA
163. Ștefan Corneliu PSD NU
164. Ștefan Viorel PSD NU
165. Tabugan Ion ALDE NU
166. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
167. Teiș Alina PSD NU
168. Terea Ioan PSD NU
169. Tîlvăr Angel PSD NU
170. Toma Ilie PSD NU
171. Tripa Florin-Dan PSD NU
172. Tudor Beatrice PSD NU
173. Turcan Raluca PNL DA
174. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
175. Tușa Adriana Diana PSD NU
176. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
177. Varga Vasile PNL DA
178. Vasile Daniel Minoritati NU
179. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
180. Vasilică Radu Costin PSD NU
181. Velcea Nicolae PSD NU
182. Vișan George-Gabriel PSD NU
183. Vîrză Mihăiță PSD NU
184. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
185. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
186. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
187. Weber Mihai PSD NU
188. Zainea Cornel USR DA
189. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
190. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 noiembrie 2019, 16:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro