Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 10:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 10:46

Subiect vot: PL 373/2018 - - forma comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:193 113 27 22 9 9 4 8 1
- voturi pentru (DA):138 113 1 1 9 9 - 4 1
- voturi împotrivă (NU):54 - 26 21 - - 3 4 -
- abțineri:1 - - - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Barna Ilie Dan USR NU
10. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Benedek Zacharie UDMR DA
13. Benga Tudor - Vlad USR NU
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP Abținere
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bontea Vlad PSD DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR NU
22. Bran Ioana PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Bulai Iulian USR NU
25. Burciu Cristina PSD DA
26. Calista Mara-Daniela PNL NU
27. Calotă Florică Ică ALDE DA
28. Căciulă Aurel PSD DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
31. Cherecheș Florica PNL NU
32. Chichirău Cosette-Paula USR NU
33. Chiriac Viorel PSD DA
34. Ciocan Dan PSD DA
35. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
36. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
37. Ciuhodaru Tudor PSD DA
38. Cîtea Vasile PSD DA
39. Cocoș Vasile PSD DA
40. Cosma Lavinia-Corina USR NU
41. Cristache Cătălin PMP NU
42. Csép Éva-Andrea UDMR DA
43. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
44. Culeafă Mihai PNL NU
45. Cupă Ion ALDE DA
46. Dehelean Silviu USR NU
47. Dîrzu Ioan PSD DA
48. Dobre Victor Paul PNL NU
49. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
50. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
51. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
52. Drulă Cătălin USR NU
53. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
54. Dunava Costel Neculai PSD DA
55. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
56. Florea Damian PSD DA
57. Florea Oana-Consuela PSD DA
58. Floroiu Ionel PSD DA
59. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
60. Furtună Mirela PSD DA
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
62. Gavrilă Camelia PSD DA
63. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
64. Georgescu Nicolae PSD DA
65. Gheorghe Tinel PNL NU
66. Gherman Dumitru PSD DA
67. Ghinea Cristian USR NU
68. Gilia Claudia PSD DA
69. Goga Octavian PSD DA
70. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
71. Halici Nicușor PSD DA
72. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
73. Hărătău Elena PSD DA
74. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
75. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
76. Iancu Iulian PSD DA
77. Ibram Iusein Minoritati DA
78. Iftimie Neculai PSD DA
79. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
80. Intotero Natalia-Elena PSD DA
81. Ion Stelian-Cristian USR NU
82. Ionescu George PNL NU
83. Ioniță Antoneta PNL NU
84. Iordache Florin PSD DA
85. Itu Cornel PSD DA
86. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
87. Jivan Luminița-Maria PSD DA
88. Korodi Attila UDMR DA
89. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
90. Lazăr Sorin PSD DA
91. Lovin Dumitru ALDE DA
92. Lungu Tudorița PNL NU
93. Lupescu Dumitru USR NU
94. Macovei Silviu Nicu PSD DA
95. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
96. Manole Petre-Florin PSD DA
97. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
98. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
99. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
100. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
101. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
102. Mușoiu Ștefan PSD DA
103. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
104. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
105. Neață Eugen PSD DA
106. Nicoară Romeo Florin PNL NU
107. Nicolae Andrei PSD DA
108. Nicolicea Eugen PSD DA
109. Nistor Laurențiu PSD DA
110. Niță Mihai ALDE DA
111. Niță Nicu PSD DA
112. Nosa Iuliu PSD DA
113. Olar Corneliu PNL NU
114. Olteanu Daniel ALDE DA
115. Oprea Dumitru PNL NU
116. Oteșanu Daniela PSD DA
117. Pambuccian Varujan Minoritati NU
118. Pană Adriana-Doina PSD DA
119. Paraschiv Rodica PSD DA
120. Pașcan Emil-Marius PMP NU
121. Păle Dănuț PSD DA
122. Petrea Gabriel PSD DA
123. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
124. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
125. Pop Tudor Rareș USR NU
126. Popa Florin PSD DA
127. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
128. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
129. Popescu Pavel PNL DA
130. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
131. Presură Alexandra PSD DA
132. Radu Anișoara PSD DA
133. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
134. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
135. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
136. Rădulescu Alexandru PSD DA
137. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
138. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
139. Răduț Violeta PSD DA
140. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
141. Roman Florin-Claudiu PNL NU
142. Roman Ioan Sorin PSD DA
143. Roșca Lucreția PSD DA
144. Rotaru Alexandru PSD DA
145. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
146. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
147. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
148. Sefer Cristian-George PSD DA
149. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
150. Seres Dénes UDMR DA
151. Simion Lucian-Eduard PSD DA
152. Simonis Alfred - Robert PSD DA
153. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
154. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
155. Stan Viorel PSD DA
156. Stancu Florinel PSD DA
157. Stativă Irinel Ioan PSD DA
158. Suciu Matei PSD DA
159. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
160. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
161. Șarapatin Elvira PSD DA
162. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
163. Șimon Gheorghe PSD DA
164. Șotcan Theodora PSD DA
165. Șovăială Constantin PNL NU
166. Ștefan Corneliu PSD DA
167. Ștefan Viorel PSD DA
168. Tabugan Ion ALDE DA
169. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
170. Teiș Alina PSD DA
171. Terea Ioan PSD DA
172. Tîlvăr Angel PSD DA
173. Toma Ilie PSD DA
174. Tripa Florin-Dan PSD DA
175. Tudor Beatrice PSD DA
176. Turcan Raluca PNL NU
177. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
178. Tușa Adriana Diana PSD DA
179. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
180. Varga Vasile PNL NU
181. Vasile Daniel Minoritati DA
182. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
183. Vasilică Radu Costin PSD DA
184. Velcea Nicolae PSD DA
185. Vișan George-Gabriel PSD DA
186. Vîrză Mihăiță PSD DA
187. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
188. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
189. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
190. Weber Mihai PSD DA
191. Zainea Cornel USR NU
192. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
193. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 noiembrie 2019, 23:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro