Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 10:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 10:48

Subiect vot: PL 373/2018 - amr.28
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:197 112 28 24 9 9 5 8 2
- voturi pentru (DA):57 - 28 24 - - 4 1 -
- voturi împotrivă (NU):138 112 - - 9 9 - 6 2
- abțineri:2 - - - - - 1 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Ampleev Andrian Minoritati NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD NU
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
11. Bejinariu Eugen PSD NU
12. Benedek Zacharie UDMR NU
13. Benga Tudor - Vlad USR DA
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Bichineț Corneliu PMP Abținere
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
17. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
18. Bogaciu Alexandra-Corina - NU
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
20. Bontea Vlad PSD NU
21. Borza Remus-Adrian - NU
22. Botez Mihai-Cătălin USR DA
23. Bran Ioana PSD NU
24. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
25. Bulai Iulian USR DA
26. Burciu Cristina PSD NU
27. Calista Mara-Daniela PNL DA
28. Calotă Florică Ică ALDE NU
29. Căciulă Aurel PSD NU
30. Călin Ion PSD NU
31. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
32. Cherecheș Florica PNL DA
33. Chichirău Cosette-Paula USR DA
34. Chiriac Viorel PSD NU
35. Ciocan Dan PSD NU
36. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
37. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
38. Ciuhodaru Tudor PSD NU
39. Cîtea Vasile PSD NU
40. Cobuz Maricela PSD NU
41. Cocoș Vasile PSD NU
42. Cosma Lavinia-Corina USR DA
43. Cristache Cătălin PMP DA
44. Csép Éva-Andrea UDMR NU
45. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
46. Culeafă Mihai PNL DA
47. Cupă Ion ALDE NU
48. Cupșa Ioan PNL DA
49. Dehelean Silviu USR DA
50. Dîrzu Ioan PSD NU
51. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
52. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
53. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
54. Drulă Cătălin USR DA
55. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
56. Dunava Costel Neculai PSD NU
57. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
58. Florea Damian PSD NU
59. Florea Oana-Consuela PSD NU
60. Floroiu Ionel PSD NU
61. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
62. Furtună Mirela PSD NU
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
64. Gavrilă Camelia PSD NU
65. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
66. Georgescu Nicolae PSD NU
67. Gheorghe Tinel PNL DA
68. Gherman Dumitru PSD NU
69. Ghinea Cristian USR DA
70. Gilia Claudia PSD NU
71. Giugea Nicolae PNL DA
72. Goga Octavian PSD NU
73. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
74. Halici Nicușor PSD NU
75. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
76. Hărătău Elena PSD NU
77. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
78. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
79. Iancu Iulian PSD NU
80. Ibram Iusein Minoritati NU
81. Iftimie Neculai PSD NU
82. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
83. Intotero Natalia-Elena PSD NU
84. Ion Stelian-Cristian USR DA
85. Ionescu George PNL DA
86. Ioniță Antoneta PNL DA
87. Iordache Florin PSD NU
88. Itu Cornel PSD NU
89. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
90. Jivan Luminița-Maria PSD NU
91. Korodi Attila UDMR NU
92. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
93. Lazăr Sorin PSD NU
94. Lovin Dumitru ALDE NU
95. Lungu Tudorița PNL DA
96. Lupescu Dumitru USR DA
97. Macovei Silviu Nicu PSD NU
98. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
99. Manole Petre-Florin PSD NU
100. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
101. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
102. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
103. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
104. Mușoiu Ștefan PSD NU
105. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
106. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
107. Neață Eugen PSD NU
108. Nicoară Romeo Florin PNL DA
109. Nicolae Andrei PSD NU
110. Nicolicea Eugen PSD NU
111. Nistor Laurențiu PSD NU
112. Niță Mihai ALDE NU
113. Niță Nicu PSD NU
114. Nosa Iuliu PSD NU
115. Olar Corneliu PNL DA
116. Olteanu Daniel ALDE NU
117. Oprea Dumitru PNL DA
118. Oteșanu Daniela PSD NU
119. Pambuccian Varujan Minoritati NU
120. Pană Adriana-Doina PSD NU
121. Paraschiv Rodica PSD NU
122. Pașcan Emil-Marius PMP DA
123. Păle Dănuț PSD NU
124. Petrea Gabriel PSD NU
125. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
126. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
127. Pop Tudor Rareș USR DA
128. Popa Florin PSD NU
129. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
130. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
131. Popescu Pavel PNL DA
132. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
133. Presură Alexandra PSD NU
134. Prună Cristina-Mădălina USR DA
135. Radu Anișoara PSD NU
136. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
137. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
138. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
139. Rădulescu Alexandru PSD NU
140. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
141. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
142. Răduț Violeta PSD NU
143. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
144. Roman Florin-Claudiu PNL DA
145. Roman Ioan Sorin PSD NU
146. Roșca Lucreția PSD NU
147. Rotaru Alexandru PSD NU
148. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
149. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
150. Sefer Cristian-George PSD NU
151. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
152. Seres Dénes UDMR NU
153. Simion Lucian-Eduard PSD NU
154. Simionca Ionuț PMP DA
155. Simonis Alfred - Robert PSD NU
156. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
157. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
158. Stan Viorel PSD NU
159. Stancu Florinel PSD NU
160. Stativă Irinel Ioan PSD NU
161. Suciu Matei PSD NU
162. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
163. Șarapatin Elvira PSD NU
164. Șimon Gheorghe PSD NU
165. Șotcan Theodora PSD NU
166. Șova Lucian PSD NU
167. Șovăială Constantin PNL DA
168. Ștefan Corneliu PSD NU
169. Ștefan Viorel PSD NU
170. Tabugan Ion ALDE NU
171. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
172. Teiș Alina PSD NU
173. Terea Ioan PSD NU
174. Tîlvăr Angel PSD NU
175. Todor Adrian PSD NU
176. Toma Ilie PSD NU
177. Tudor Beatrice PSD NU
178. Turcan Raluca PNL DA
179. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
180. Tușa Adriana Diana PSD NU
181. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
182. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
183. Varga Vasile PNL DA
184. Vasile Daniel Minoritati NU
185. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
186. Vasilică Radu Costin PSD NU
187. Velcea Nicolae PSD NU
188. Vișan George-Gabriel PSD NU
189. Vîlceanu Dan PNL DA
190. Vîrză Mihăiță PSD NU
191. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
192. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
193. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
194. Weber Mihai PSD NU
195. Zainea Cornel USR DA
196. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
197. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 noiembrie 2019, 15:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro