Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 10:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 10:48

Subiect vot: PL 373/2018 - forma comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:199 113 29 24 9 9 5 8 2
- voturi pentru (DA):138 112 - - 9 9 - 6 2
- voturi împotrivă (NU):58 - 29 24 - - 4 1 -
- abțineri:2 - - - - - 1 1 -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Barna Ilie Dan USR NU
10. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Benedek Zacharie UDMR DA
13. Benga Tudor - Vlad USR NU
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP Abținere
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bontea Vlad PSD DA
21. Borza Remus-Adrian - DA
22. Botez Mihai-Cătălin USR NU
23. Bran Ioana PSD DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
25. Bulai Iulian USR NU
26. Burciu Cristina PSD DA
27. Calista Mara-Daniela PNL NU
28. Calotă Florică Ică ALDE DA
29. Căciulă Aurel PSD DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
32. Cherecheș Florica PNL NU
33. Chichirău Cosette-Paula USR NU
34. Chiriac Viorel PSD DA
35. Ciocan Dan PSD DA
36. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
37. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
38. Ciuhodaru Tudor PSD DA
39. Cîtea Vasile PSD DA
40. Cobuz Maricela PSD DA
41. Cocoș Vasile PSD DA
42. Cosma Andreea PSD DA
43. Cosma Lavinia-Corina USR NU
44. Cristache Cătălin PMP NU
45. Csép Éva-Andrea UDMR DA
46. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
47. Culeafă Mihai PNL NU
48. Cupă Ion ALDE DA
49. Cupșa Ioan PNL NU
50. Dehelean Silviu USR NU
51. Dîrzu Ioan PSD DA
52. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
53. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
54. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
55. Drulă Cătălin USR NU
56. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
57. Dunava Costel Neculai PSD DA
58. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
59. Florea Damian PSD DA
60. Florea Oana-Consuela PSD DA
61. Floroiu Ionel PSD DA
62. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
63. Furtună Mirela PSD DA
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
65. Gavrilă Camelia PSD DA
66. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
67. Georgescu Nicolae PSD DA
68. Gheorghe Tinel PNL NU
69. Gherman Dumitru PSD DA
70. Ghinea Cristian USR NU
71. Gilia Claudia PSD DA
72. Giugea Nicolae PNL NU
73. Goga Octavian PSD DA
74. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
75. Halici Nicușor PSD DA
76. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
77. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
78. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
79. Iancu Iulian PSD DA
80. Ibram Iusein Minoritati DA
81. Iftimie Neculai PSD DA
82. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
83. Intotero Natalia-Elena PSD DA
84. Ion Stelian-Cristian USR NU
85. Ionescu George PNL NU
86. Ioniță Antoneta PNL NU
87. Iordache Florin PSD DA
88. Itu Cornel PSD DA
89. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
90. Jivan Luminița-Maria PSD DA
91. Korodi Attila UDMR DA
92. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
93. Lazăr Sorin PSD DA
94. Lovin Dumitru ALDE DA
95. Lungu Tudorița PNL NU
96. Lupescu Dumitru USR NU
97. Macovei Silviu Nicu PSD DA
98. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
99. Manole Petre-Florin PSD DA
100. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
101. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
102. Mînzatu Roxana PSD DA
103. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
104. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
105. Mușoiu Ștefan PSD DA
106. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
107. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
108. Neață Eugen PSD DA
109. Nicoară Romeo Florin PNL NU
110. Nicolae Andrei PSD DA
111. Nicolicea Eugen PSD DA
112. Nistor Laurențiu PSD DA
113. Niță Mihai ALDE DA
114. Niță Nicu PSD DA
115. Nosa Iuliu PSD DA
116. Olar Corneliu PNL NU
117. Olteanu Daniel ALDE DA
118. Oprea Dumitru PNL NU
119. Oteșanu Daniela PSD DA
120. Pambuccian Varujan Minoritati DA
121. Pană Adriana-Doina PSD DA
122. Paraschiv Rodica PSD DA
123. Pașcan Emil-Marius PMP NU
124. Păle Dănuț PSD DA
125. Petrea Gabriel PSD DA
126. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
127. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
128. Pop Tudor Rareș USR NU
129. Popa Florin PSD DA
130. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
131. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
132. Popescu Pavel PNL NU
133. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
134. Presură Alexandra PSD DA
135. Prună Cristina-Mădălina USR NU
136. Radu Anișoara PSD DA
137. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
138. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
139. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
140. Rădulescu Alexandru PSD DA
141. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
142. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
143. Răduț Violeta PSD DA
144. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
145. Roman Florin-Claudiu PNL NU
146. Roman Ioan Sorin PSD -
147. Roșca Lucreția PSD DA
148. Rotaru Alexandru PSD DA
149. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
150. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
151. Sefer Cristian-George PSD DA
152. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
153. Seres Dénes UDMR DA
154. Simion Lucian-Eduard PSD DA
155. Simionca Ionuț PMP NU
156. Simonis Alfred - Robert PSD DA
157. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
158. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
159. Stan Viorel PSD DA
160. Stancu Florinel PSD DA
161. Stativă Irinel Ioan PSD DA
162. Suciu Matei PSD DA
163. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
164. Șarapatin Elvira PSD DA
165. Șimon Gheorghe PSD DA
166. Șotcan Theodora PSD DA
167. Șova Lucian PSD DA
168. Șovăială Constantin PNL NU
169. Ștefan Corneliu PSD DA
170. Ștefan Ion PNL NU
171. Ștefan Viorel PSD DA
172. Tabugan Ion ALDE DA
173. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
174. Teiș Alina PSD DA
175. Terea Ioan PSD DA
176. Tîlvăr Angel PSD DA
177. Todor Adrian PSD DA
178. Toma Ilie PSD DA
179. Tudor Beatrice PSD DA
180. Turcan Raluca PNL NU
181. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
182. Tușa Adriana Diana PSD DA
183. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
184. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
185. Varga Vasile PNL NU
186. Vasile Daniel Minoritati DA
187. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
188. Vasilică Radu Costin PSD DA
189. Velcea Nicolae PSD DA
190. Vișan George-Gabriel PSD DA
191. Vîlceanu Dan PNL NU
192. Vîrză Mihăiță PSD DA
193. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
194. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
195. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
196. Weber Mihai PSD DA
197. Zainea Cornel USR NU
198. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
199. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 16 iulie 2019, 11:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro