Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 10:50 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 10:50

Subiect vot: PL 373/2018 - amr.31
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:198 115 27 24 9 8 5 8 2
- voturi pentru (DA):60 - 27 24 - - 4 4 1
- voturi împotrivă (NU):127 114 - - - 8 - 4 1
- abțineri:10 - - - 9 - 1 - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
3. Ampleev Andrian Minoritati NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Barna Ilie Dan USR DA
9. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Benedek Zacharie UDMR Abținere
12. Benga Tudor - Vlad USR DA
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Bichineț Corneliu PMP Abținere
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
16. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
17. Bogaciu Alexandra-Corina - NU
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
19. Bontea Vlad PSD NU
20. Borza Remus-Adrian - DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR DA
22. Bran Ioana PSD NU
23. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
24. Bulai Iulian USR DA
25. Burciu Cristina PSD NU
26. Calista Mara-Daniela PNL DA
27. Calotă Florică Ică ALDE NU
28. Căciulă Aurel PSD NU
29. Călin Ion PSD NU
30. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
31. Cherecheș Florica PNL DA
32. Chichirău Cosette-Paula USR DA
33. Chiriac Viorel PSD NU
34. Ciocan Dan PSD NU
35. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
36. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
37. Ciuhodaru Tudor PSD NU
38. Cîtea Vasile PSD NU
39. Cobuz Maricela PSD NU
40. Cocoș Vasile PSD NU
41. Cosma Andreea PSD NU
42. Cosma Lavinia-Corina USR DA
43. Cristache Cătălin PMP DA
44. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
45. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
46. Culeafă Mihai PNL DA
47. Cupă Ion ALDE NU
48. Dehelean Silviu USR DA
49. Dîrzu Ioan PSD NU
50. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
51. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
52. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
53. Drulă Cătălin USR DA
54. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
55. Dunava Costel Neculai PSD NU
56. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
57. Florea Damian PSD NU
58. Florea Oana-Consuela PSD NU
59. Floroiu Ionel PSD NU
60. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
61. Furtună Mirela PSD NU
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
63. Gavrilă Camelia PSD NU
64. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
65. Georgescu Nicolae PSD NU
66. Gheorghe Tinel PNL DA
67. Gherman Dumitru PSD NU
68. Ghinea Cristian USR DA
69. Gilia Claudia PSD NU
70. Giugea Nicolae PNL DA
71. Goga Octavian PSD NU
72. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
73. Halici Nicușor PSD NU
74. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
75. Hărătău Elena PSD NU
76. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
77. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
78. Iancu Iulian PSD NU
79. Iancu Marius-Ionel PSD NU
80. Ibram Iusein Minoritati NU
81. Iftimie Neculai PSD NU
82. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
83. Intotero Natalia-Elena PSD NU
84. Ion Stelian-Cristian USR DA
85. Ionescu George PNL DA
86. Ioniță Antoneta PNL DA
87. Iordache Florin PSD NU
88. Itu Cornel PSD NU
89. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
90. Jivan Luminița-Maria PSD NU
91. Korodi Attila UDMR Abținere
92. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
93. Lazăr Sorin PSD NU
94. Lovin Dumitru ALDE NU
95. Lungu Tudorița PNL DA
96. Lupescu Dumitru USR DA
97. Macovei Silviu Nicu PSD NU
98. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
99. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
100. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
101. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
102. Mînzatu Roxana PSD -
103. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
104. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
105. Mușoiu Ștefan PSD NU
106. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
107. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
108. Neață Eugen PSD NU
109. Nicoară Romeo Florin PNL DA
110. Nicolae Andrei PSD NU
111. Nicolicea Eugen PSD NU
112. Nistor Laurențiu PSD NU
113. Niță Mihai ALDE NU
114. Niță Nicu PSD NU
115. Nosa Iuliu PSD NU
116. Olar Corneliu PNL DA
117. Olteanu Daniel ALDE NU
118. Oprea Dumitru PNL DA
119. Oteșanu Daniela PSD NU
120. Pambuccian Varujan Minoritati DA
121. Pană Adriana-Doina PSD NU
122. Paraschiv Rodica PSD NU
123. Pașcan Emil-Marius PMP DA
124. Păle Dănuț PSD NU
125. Petrea Gabriel PSD NU
126. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
127. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
128. Pop Tudor Rareș USR DA
129. Popa Florin PSD NU
130. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
131. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
132. Popescu Pavel PNL DA
133. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
134. Presură Alexandra PSD NU
135. Prună Cristina-Mădălina USR DA
136. Radu Anișoara PSD NU
137. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
138. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
139. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
140. Rădulescu Alexandru PSD NU
141. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
142. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
143. Răduț Violeta PSD NU
144. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
145. Roman Florin-Claudiu PNL DA
146. Roman Ioan Sorin PSD NU
147. Roșca Lucreția PSD NU
148. Rotaru Alexandru PSD NU
149. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
150. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
151. Sefer Cristian-George PSD NU
152. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
153. Seres Dénes UDMR Abținere
154. Simion Lucian-Eduard PSD NU
155. Simionca Ionuț PMP DA
156. Simonis Alfred - Robert PSD NU
157. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
158. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
159. Stan Viorel PSD NU
160. Stancu Florinel PSD NU
161. Stativă Irinel Ioan PSD NU
162. Suciu Matei PSD NU
163. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
164. Șarapatin Elvira PSD NU
165. Șimon Gheorghe PSD NU
166. Șotcan Theodora PSD NU
167. Șova Lucian PSD NU
168. Șovăială Constantin PNL DA
169. Ștefan Corneliu PSD NU
170. Ștefan Ion PNL DA
171. Ștefan Viorel PSD NU
172. Tabugan Ion ALDE NU
173. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
174. Teiș Alina PSD NU
175. Terea Ioan PSD NU
176. Tîlvăr Angel PSD NU
177. Todor Adrian PSD NU
178. Toma Ilie PSD NU
179. Tudor Beatrice PSD NU
180. Turcan Raluca PNL DA
181. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
182. Tușa Adriana Diana PSD NU
183. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
184. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
185. Varga Vasile PNL DA
186. Vasile Daniel Minoritati NU
187. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
188. Vasilică Radu Costin PSD NU
189. Velcea Nicolae PSD NU
190. Vișan George-Gabriel PSD NU
191. Vîrză Mihăiță PSD NU
192. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
193. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
194. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
195. Weber Mihai PSD NU
196. Zainea Cornel USR DA
197. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
198. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 20 iulie 2019, 8:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro